Nagy Viktor kevés volt, másodszor is Vasas-vereség

2011.03.09. 21:17
Az első félidőben uralta a játékot a Vasas, aztán szétesett... (Fotó: Szabó Miklós)
A férfi vízilabda Euroliga középdöntőjének 2. fordulójában a Teva-Vasas-Uniqa hazai pályán egygólos vereséget szenvedett a horvát Mladost Zagrebtől. Földi László együttese két forduló után pont nélkül áll, a zágrábiak első pontjaikhoz jutottak hozzá.

Labdaelhozatal után a Vasas támadhatott először, mégis kapusának, Nagy Viktornak a nevét kell elsőként kiemelnünk, aki az ellentámadásnál a szöget jól zárva fontos, közeli lövést blokkolt testtel. Ettől erőre kapva Jeff Powers szerzett előnyt a házigazdáknak – centerben levált őrzőjéről, majd behúzta a labdát a zágrábi kapuba –, hogy Vanda Udovicsics vízre pattintott egyenlítése után ők ketten ismételt gólpárbajt vívjanak.

Vámos Márton remek kapáslövése után már harmadszor jutott előnyhöz a Vasas, de a támadásban a kiállításokra törekedő és azokat rendre meg is kapó horvátok harmadszor is fórból tudtak egyenlíteni. A Zagreb emberelőnyben más sebességi fokozatra kapcsolt, és érződött, ebből a játékszituációból próbál a lehető legtöbbet kihozni. A negyedet Fülöp Bence szépségdíjas találata zárta: egy remek ütemű bejátszást a kapunak háttal, azzal ellenkező irányba úszva húzott be maga mögé a rövidbe. 4–3

A második felvonásban Katonás Gergely bátran elvállalta a lövést, miután nem jutott rá védő, majd Miho Boskovic is betalált – a Vasas légiósa óriási kapáslövést engedett el –, miután a vendégek a két hazai találat között egyszer tudtak eredményesek lenni, a félidőben két gól volt a hazai előny. 6–4

Remek akcióval, gyönyörű passzokkal, de kihagyott Vasas-helyzettel indult a harmadik negyed. Bezzeg Udovicsics értékesítette az ötméterest, majd nem sokkal később több elpuskázott Vasas-támadást követően fórban már kiegyenlítettek a vendégek. Borzasztó fontos volt, hogy azt követően Nagy Viktor ziccert védett, majd emberhátrányban hárított egy nagy bombát. Kellett is a tartás a házigazdáknak, mert elöl semmi sem jött össze nekik. 6–6

A zágrábiak már a vezetést is átvették a negyedik játékrész elején, de Boskovic bombával egyenlített a Vasas, amely fórban Steinmetz Barnabás kissé szerencsés góljával a vezetést is visszavette. Igaz, nem sokáig, erről megint Udovicsics gondoskodott. Ezután ismét Nagy Viktor pillanatai következtek. Egészen az újabb emberelőnyig, amelyet ismét kihasználtak a vendégek.

Egy perc volt hátra a találkozóból, az egygólos hátrányban lévő Vasas támadhatott, Földi László azonnal időt kért, a sorokat rendezendő. Első szándékkal csupán egy kikényszerített lövésig, majd blokkig jutottak a házigazdák, aztán csak megkapták a fórt, de a második félidőben mutatott támadójáték után nem csodálkozhattunk azon, hogy az kimaradt. Bár a képzeletbeli gólvonalon hullámzó labda igencsak véleményes, hogy gólt ért-e vagy sem. 8–9

A Vasas egy félidőn át játszott képességeinek megfelelően, mert utána többnyire Nagy Viktor tartotta versenyben. A kapus azonban nem tudott meccset nyerni a második félidőben két gólt szerző házigazdáknak.

A VITATOTT GÓL ÉS AZ ÉRTÉKELÉS

FÉRFI VÍZILABDA EUROLIGA, KÖZÉPDÖNTŐ, 2. FORDULÓ
TEVA-VASAS-UNIQA–MLADOST ZAGREB (horvát) 8–9 (4–3, 2–1, 0–2, 2–3)
Komjádi uszoda, V: Margeta (szlovén), Naumov (orosz)
VASAS: NAGY V. – Katonás 1, Kovács R., Kiss G., Powers 2, Steinmetz B. 1 (1), Decker Á. Cs: Takács B., Vámos 1 (1), BOSKOVIC 2 (2), Vörös, Fülöp 1, Hőna. Edző: Földi László
MLADOST ZAGREB: PAVIC – Peric, Muslim 1 (1), Loncar, Hinic, UDOVICSICS 4 (1), Petkovic 1. Cs: Vukicevic, Letica, BULJUBASIC 2 (2), Karac 1. Edző: Emil Nikolic
Gólok – emberelőnyből: 12/4, ill. 9/4
Gólok – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Karac (28. perc)
Földi László: – Nüanszokon múlott… A Mladost jobban használta ki a mi hibáinkat, mint mi az övékéit, voltak pontatlanul ellőtt és jól megjátszott, de kihagyott fórjaink is. A harmadik negyedre a Mladost is elfáradt, nemcsak mi, de az igaz, hogy egy egészséges Boskovic hiányzott, na meg az a gól is, amelyet a gólbíró megadott, a vezetőbíró nem. De ezzel is csak döntetlen lett volna, úgyhogy nem ez a lényeg.
Emil Nikolic: – Hatalmas győzelmet arattunk, mert a Vasas elöl-hátul jól játszott. Azt hiszem, Udovicsics volt a különbség: kilenc gólunkból négyet ő szerzett…
A csoport másik mérkőzésén: Pro Recco (olasz)–Primorje Rijeka (horvát) 15–9
Az A-csoportban:
Budva (montenegrói)–Jadran (montenegrói) 6–5, Partizan (szerb)–Jug Dbrovnik (horvát) 11–10