Megvan a bronzérem Siracusában

2010.07.25. 21:56
null
Hosnyánszky remekül játszott (Fotó: Meggyesi Bálint, archív)
Címkék
A magyar férfi vízilabda válogatott a harmadik helyen zárta a siracusai felkészülési tornát, miután a bronzmérkőzésen 12–11-re legyőzte az Egyesült Államokat. A tornagyőztes a döntőben Németországot legyőző házigazda Olaszország lett.

A bronzérem megszerzésért szállt vízbe a magyar válogatott a siracusai felkészülési tornán. A legutóbbi olimpia a két döntősének mérkőzése volt az utolsó a „rendezvényen", korábban játszották ugyanis a döntőt, amelyet a házigazda Olaszország nyert 9–6-ra a mieinket megverő németek ellen.

De visszatérve a mi mérkőzésünkre! A tornán felemásan teljesító, kényszerből vagy éppen más okból megfiatalított válogatottunk az első negyedben igen gólzáporos mérkőzést játszott riválisával.

 A VÉGEREDMÉNY
1. Olaszország
2. Németország
3. Magyarország
4. Egyesült Államok
5. Görögország
6. Kanada
7. Kazahsztán
8. Oroszország

Az első negyed után 4–4 volt az állás, ezúttal is a mostani csapat egyik legrutinosabbja, Madaras Norbert vitte a hátán a csapatot, aki két gólt is szerzett az első játékrészben.

Majd a harmadikban még egyet. Ebben a játékrészben már át is vettük a vezetést, a nagyszünetben a mieinknél volt a 8–7-es előny.

A vlv.hu internetes oldal beszámolója szerint a folytatásban Nagy Viktor remek védéseinek, és a remek napot kifogó Hosnyánszky Norbert jó játékának köszönhetően tartotta egygólos vezetését Kemény Dénes csapata.

Ezt az egy találatnyi különbséget a mérkőzés végéig megtartotta csapatunk, amely így bronzéremmel távozhat Olaszországból. A magyar csapat legeredményesebbje, Madaras négy góllal zárt.

FELKÉSZÜLÉSI TORNA, SIRACUSA
BRONZMÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–EGYESÜLT ÁLLAMOK 12–11 (4–4, 4–3, 1–1, 3–3)
Siracusa, 300 néző. V: Borell (spanyol), Severo (olasz)
MAGYARORSZÁG: Nagy V. – Varga Dániel, Varga Dénes 2, Biros, Kis G., Hosnyánszky 2, Madaras 4. Cs: Szivós 1, Vörös, Mátyás 1, Vámos 1, Bátori 1. Szövetségi kapitány: Kemény Dénes
Gól – emberelőnyből: 9/5, ill. 10/5
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 1/1
MESTERMÉRLEG
Kemény Dénes: – Küzdelmes mérkőzés volt, sok oda-vissza úszással. A térfélcsere után sikerült a védekezést stabilabbá tenni, és végig magabiztosan vezettünk három-négy góllal, aztán csak néhány érthetetlen ítélet után jöttek fel egy gólra az amerikaiak.
Legfrissebb hírek

Pintér Dániel ismét csereként állt be, elszórakozta kétgólos előnyét, de mégis nyert az Inter Miami – videó

Légiósok
5 órája

Vasárnapi sportműsor: ETO FC–Ferencváros rangadó az NB I-ben, negyeddöntők a női kézi BL-ben

Minden más foci
6 órája

ETO–Fradi: bajnoki döntőnek is beillő ütközet; Szenzációs meneteléssel védte meg Eb-címét Özbas Szofi

E-újság
6 órája

Jelenbe látás – Ballai Attila publicisztikája

Minden más foci
6 órája

A Real Sociedad negyedszer nyerte meg a Király-kupát!

Spanyol labdarúgás
6 órája

A kiesés után a DVTK menesztette Nebojsa Vignjevics vezetőedzőt – hivatalos

Labdarúgó NB I
6 órája

A világbajnok győzelmével kezdődött a sznúker-világbajnokság

Egyéb egyéni
6 órája

Európai kézilabdaligák: Fazekas-parádéval újra kupagyőztes a Plock

Kézilabda
7 órája
Ezek is érdekelhetik