Nehezen indult, de a magyar lányok megharcoltak a bronzért!

2014.07.26. 16:27
Gangl Edina védései nagyban hozzájárultak a magyar sikerhez (Fotó: Szabó Miklós) – A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE!<br />
A magyar női válogatott 10–9-re legyőzte Olaszországot a Margitszigeten zajló vízilabda Európa-bajnokság szombati bronzmérkőzésén, így a harmadik helyen végzett.

31. VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, BUDAPEST, MARGITSZIGET

NŐK, HELYOSZTÓK
A 3. HELYÉRT
MAGYARORSZÁG–OLASZORSZÁG 10–9 (2–3, 5–2, 0–2, 3–2)

Hajós uszoda, 4500 néző. Vezette: Dutilh-Dumas (holland), Teixido (spanyol)
Magyarország: GANGL – ANTAL 3, KESZTHELYI 2, Illés A. 1, Bujka 2, Szücs G. 1, Kisteleki D. 1. Csere: Takács O., Czigány D., Kisteleki H., Tóth I.
Olaszország: Gorlero – Cotti 1, BIANCONI 3, Radicchi, Frassinetti, DI MARIO 2, Emmolo 1. Csere: Palmieri, Motta, Queirolo, Aiello, Garibotti 2
Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 13/3
Gól – ötméteresből: 4/3, ill. –
Kipontozódott: Radicchi (27. p.), Illés A. (27. p.), Cotti (28. p.)
Piros lap: Fabio Conti (32. p.)

DÖNTŐ
Spanyolország–Hollandia 10–5

A VÉGEREDMÉNY
Európa-bajnok:
Spanyolország (Marta Bach, Andrea Blas, Anna Espar, Laura Ester, María García, Patrícia Herrera, Laura López, Ona Meseguer, Lorena Miranda, Matilde Ortiz, Jennifer Pareja, Maria del Pilar Pena, Roser Tarrago; szövetségi kapitány: Miguel Oca), 2. Hollandia (Amarens Genee, Dagmar Genee, Anna Heinis, Leike Klaassen, Maud Megens, Marloes Nijhuis, Miloushka Smit, Vivian Sevenich, Nomi Stomphorst, Laura van der Graaf, Leonie van der Molen, Catharina van der Sloot, Debby Willemsz; sz. k.: Arno Havenga), 3. MAGYARORSZÁG (Antal Dóra, Bolonyai Flóra, Bujka Barbara, Czigány Dóra, Csabai Dóra, Gangl Edina, Illés Anna, Keszthelyi Rita, Kisteleki Dóra, Kisteleki Hanna, Szücs Gabriella, Takács Orsolya, Tóth Ildikó; sz. k.: Merész András), 4. Olaszország, 5. Oroszország, 6. Görögország, 7. Franciaország, 8. Nagy-Britannia

Nem kezdett jól a Merész-csapat, majdnem négy percre volt szükség ahhoz, hogy Bujka Barbara megszerezze az első magyar gólt – az olaszok akkor már kettőnél tartottak. Keszthelyi Rita ötméteresből egyenlített, de Garibotti egy újabb emberfóros góllal megint az olaszokat juttatta előnyhöz, az első negyed végén 3–2 volt oda.

S bár a második ráúszásnál is a kék sapkás vendégek hozták el a labdát, a negyed két magyar emberelőnyös góllal kezdődött: előbb Antal Dóra, majd centerből Illés Anna juttatta a labdát az olasz kapuba – először vezetett a magyar csapat (4–3). Gangl Edina nagyszerűen védett ebben az időszakban, ezzel is magyarázható, hogy 4–4 után Antal (2) és Keszthelyi góljai válasz nélkül maradtak (7–4), a második negyed végén két gól volt a magyar előny (7–5).

Sajnos a harmadik negyedben semmi sem sikerült támadásban a magyar lányoknak, sem emberelőnyből, sem ötméteresből nem sikerült a kapuba találniuk – igaz, utóbbinál Keszthelyit a lövés pillanatában a víz alatt alattomosan megrúgták –, így a fonalat nagyon elkapó Bianconi két góljával Olaszország kiegyenlített, az utolsó negyed előtt döntetlen volt az állás (7–7).

Továbbra sem ment a támadójáték: Keszthelyi hiába hozta el a labdát a negyedik negyed elején, hiába kerültünk emberfórba, a lehetőség kimaradt. Az olaszok nem éltek az eséllyel, így a következő emberfóros helyzetből Kisteleki Dóra már megtörte a 11 és fél perces magyar gólínséget (8–7). Gangl emberhátrányos védéssel tolta meg a magyarok szekerét, Szűcs pedig távoli bombával újra kétgólosra növelte az előnyt.

Bár Di Mario nagyszerű löbböléssel feljebb hozta övéit, Bujka vízre pattintott ötméteresből válaszolt. Újabb emberhátrány, újabb Gangl-védés – sajnos mégis újabb olasz gól következett (10–9).

Az utolsó perc kezdetén a vendégek már az egyenlítésért támadhattak, az ejtésük azonban nem sikerült, így megmaradt a minimális magyar előny (10–9) – Merész András csapata küzdésből jelesre vizsgázva megszerezte a győzelmet és a bronzérmet!

Merész András együttese így a 2012-es eindhoveni kontinensviadalon, illetve a tavalyi barcelonai világbajnokságon szerzett bronzérme után ismét a dobogóra léphet fel egy nagy tornán, amivel megszerezte a női vízilabda 12. Eb-érmét, két arany és öt ezüst után az ötödik bronzot.

„A hiszti sem segített az olaszoknak”

Plázázás segítette bronzhoz a női vízilabda-válogatottat

A villamoson is kiszurkolták a bronzérmet

4. negyed

32. Véget ért a mérkőzés. BRONZÉRMES A NŐI VÁLOGATOTT!
32. Kiállítás, lepörög az óra!
32.
Fölé száll a lövés, még 29 mp. Nem kell szabálytalankodni.
32.
Czigány lőtt mellé, 50 mp-cel a vége előtt, az olasz edzőt pedig kiállították.
31. Garibotti mocsok nagy gólt vágott a jobb felsőbe, a lécről pattant a kapuba. 10–9
31.
Kontra, hátul pedig Tóthot küldik ki most. Gangl védi Di Mario lövését, marad náluk.
30. Takács kiállítása után gyorsan ellövik, a blokkba.
30. Bujkát nem rúgták hasba, a bal felsőbe pattint. 10–8
29.
Hátul viszont Kisteleki Dóra labdát szerzett. Ötméterest kapunk.
29.
Rossz bejátszás három védő közé.
29. Di Mario észrevette, hogy kissé kint van Gangl, oda sem nézett, és úgy ívelt a bal felsőbe. Zseniális gól volt! 9–8
28. Szücs lopta a távolságot, majd a jobb szélről a rövidbe ágyúzott. 9–7
28. Bujkáról Cottit szórják ki, időkérés.
28.
Illés sem jöhet már vissza, Motta lövését védte Gangl.
27. Radicchi kipontozódott. Kisteleki Dóra megtörte a 11.5 perces gólcsendet. 8–7
26.
Nem csúszik be az olasz lövés, Gangl véd.
26.
Kontra nálunk.
26.
Emmolo mellé lőtt.
25.
Mottát szórják ki gyorsan. Antal lövését a kapus védte, de marad nálunk. Kisteleki Dóráét pedig blokkolják, Bujkát meg kiállítják.
25. Keszthelyi méregből elhozta.
A lövés pillanatában hasba rúgták Keszthelyit, de nem volt ítélet!
A második negyedes gólesőnket sikerült kompenzálni...

3. negyed

24. Véget ért a negyed.
24. Keszthelyi ötméteresét kivédte Gorlero...
24.
Túlságosan hamar visszajött a kiállított, ötméteres.
24.
Radicchi kiállítása után Illés ejtését Motta húzta le.
24.
Kontra miatt elveszik végül az olaszoktól.
23.
Szücs is kiáll 20 mp-re, de a léc megint véd.
23.
Gangl a lécre paskolja a labdát, Antal lövése szintén eredménytelen.
22. Nincs labdaszerzés, van kiállítás (Keszthelyi) és olasz időkérés.
22.
Most az olaszok szabálytalankodtak elöl, Palmierit pedig kiküldik. Antal ismét egyből ellőtte, most eredménytelenül.
21.
Takács nagyszerű blokkja után Keszthelyi villámgyors lövését a jobb oldali kapufa védte.
20.
Nincs ítélet centerben, fordíthatnak az olaszok.
20. Bianconi nagyon belelendült, a világ végéről lőtt a rövid felső irányába, Gangl csak hozzáérni tudott. 7–7
19. Kontra, Bujkát látták szabálytalannak.
19.
Takács távoli lökete a kapu bal oldala mellett szállt el, de hátul labdát szerzett.
18.
Kisteleki Hannát viszont kiszórják hátul. A léc elsőre hárít, de visszapattant hozzájuk, cserébe Antal szépen blokkol.
17.
Nincs ítélet Keszthelyi ellen.
17. Gangl hiába szerez labdát, Illést kiállítják. Bianconi bal oldali lövése valahogy utat talált a kapuba. 7–6
17. Ezt a ráúszást is az olaszok szerzik meg.

2. negyed

16. Véget ért az első félidő.
16. Szücs kiállítása után Bianconi lövése a lécről a képzeletbeli gólvonal környékére pattant a labda, de megadták. 7–5
16. Antal a bal felsőbe lőtt. 7–4
15.
Garibotti távoli lövése sem okozott gondot Ganglnek, Tóth pedig ötöst harcol ki.
15. Keszthelyi a bal szélről a bal felsőbe pattintott. 6–4
15.
Kontra az olaszoknál.
14. Ezt nem cifráztuk! Antal egyből ellőtte, a bal felsőbe. 5–4
14. Óriási védekezés, Ganglig el sem jutott a labda. Cotti visszaúszás közben szabálytalan, most magyar előny és időkérés.
14. Olasz időkérés.
14.
Antal centerből, háttal a kapunak húzta kapura a labdát, de Gorlero szépen védett, sőt, Antalt ki is állították.
14. Itt viszont esélytelen volt a magyar kapus, Di Mario jobbról a jobb felsőbe tüzelt. 4–4
13.
Kisteleki Dóra éles szögből leadott lövését a kapufa hárította.
13.
Gyengécske ejtési kísérlet, Gangl nagyon belelendült.
12. Raddicchi kiállítását viszont Illés büntette, centerből húzta a jobb alsóba. 4–3
12.
Takács kiszórása után Gangl kétszer, másodjára a kapufa segítségével.
11. Bianconi kiállítását Antal megbosszulta, a bal felsőbe ágyúzott. 3–3
11.
Keszthelyi ejtését védte a kapus, de kontra náluk.
10.
Távoli olasz kísérletek, most mellé szállt a labda.
9.
Szücs próbálkozását Gorlero hárította.
9.
Radicchi távoli lövését lekapta Gangl.
9. Az olaszok megint elhozták a labdát.
Eddig 9 magyar lövés volt, 6 olasz, mégis 2–3 az állás.

1. negyed

8. Véget ért az első negyed.
8. Gangl kijött a kapujából, labdát szerzett. A megúszás végén Bujka lövését védte Gorlero, majd kontra ellenünk.
8. Időt kértek az olaszok.
8.
Cotti fölé ágyúzása után Kisteleki Dóra harcolt ki kiállítást, de Antal kísérletét blokkolták. A kreativitás most nagyon hiányzott a támadásban.
7. Keszthelyi lőtt középről a bal felső irányába, de Gorlero hárított.
6.
Antal megint kiszorított helyzetből próbálkozott eredménytelenül, de kiállítás az olaszoknál.
6.
Illést meglökték hátulról, kiperdült a kezéből a labda. Cserébe egy támadó hiba náluk.
5. Czigány kiállítása után Garibotti használta ki a rossz váltást, és lőtt közéről a bal alsóba. 2–3
5. Ötméterest harcoltunk ki, Keszthelyi pedig a jobb felsőbe ágyúzta a 18. gólját. 2–2
5. Lövés nélkül lepörgött az olaszok ideje.
4. Bujka kapott centerben labdát, gyakorlatilag a vízből ki sem emelkedett, de becsavarta a kapu bal oldalába. Gyönyörű volt! 1–2
4. Szép blokk Takácstól, időt kértünk.
4.
A támadóidő végéhez közeledve Emmolo távoli lövését a kapufa és Gangl közösen védte, de Kisteleki második próbálkozása is kimaradt.
3.
Szép fordítás után Antal bal szélről megeresztett löketét Gorlero védte.
2. Kisteleki Dóra kimaradt lövése után kontra Frassinetti ellen.
2. Cotti hátul lefüleli a bejátszást, Emmolo pedig átejti a jobb szélről Ganglt. 0–2
1. Illésé az első kiállítása, már épp kiegészült volna, amikor Di Mario centerezését Cotti húzta be. 0–1
1.
Az olaszoké az első labdabirtoklás.
Az olaszok kapujában Gorlero kezd majd, nálunk pedig Gangl Edina.

Jó 5000 néző előtt kerül sor a mérkőzésre.
Felcsendültek a himnuszok, mindjárt kezdünk.

Nagy presztízsű találkozóra kerül sor, hiszen az olaszok a rekordbajnokok, ötször diadalmaskodtak Eb-ken, míg a mieink büszkélkedhetnek a legtöbb éremmel, eddig 11-et szereztünk.

Jegyvásárlás:jegyed.hu