Nyolc év után ismét Eb-döntős a férfi vízilabda-válogatottunk

2014.07.25. 18:54
Nagy Viktor ismét remekül védett (Fotó: Szabó Miklós)
A margitszigeti férfi vízilabda Európa-bajnokság elődöntőjében a magyar válogatott 8–7-re legyőzte Olaszországot, ezzel bejutott a vasárnap 20.30-kor kezdődő fináléba, ahol a Montenegrót négygólos hátrányból megverő Szerbia lesz az ellenfele.
31. VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, BUDAPEST, MARGITSZIGET

FÉRFIAK, ELŐDÖNTŐ
MAGYARORSZÁG–OLASZORSZÁG 8–7 (3–1, 2–3, 1–1, 2–2)
Hajós uszoda, 6100
néző. Vezette: Alexandrescu (román), Margeta (szlovén)
MAGYARORSZÁG: NAGY VIKTOR – Szivós 1, VARGA DÉNES 2, Varga Dániel 1, Hárai, Madaras 1, Gór-Nagy. Csere: Vámos, Decker Á., HOSNYÁNSZKY 3, Erdélyi, TÓTH M.
OLASZORSZÁG: Tempesti – Di Fulvio 1, GIORGETTI 1, Figlioli 1, AICARDI 1, GALLO 2, Giacoppo. Csere: Baraldi, Figari, Fondelli, Luongo 1, Velotto
Gól – emberelőnyből: 10/2, ill. 11/4
Kipontozódott: Giacoppo (29. p), Szivós (30.)
A MÁSIK MÉRKŐZÉSEN
Szerbia–Montenegró 10–9 (3–5, 1–2, 3–2, 3–0)
Gólszerző: Sz. Mitrovics 3, Csuk, Filipovics 2-2, Gocics, Nikics, Alekszics 1-1, ill. N. Janovics 3, Darko Brguljan, Drasko Brguljan 2-2, M. Janovics, Ivovics 1-1

BENEDEK TIBOR: ELÉGTÉTEL

„Ez egy elődöntő volt, itt pillanatok döntenek, felborulnak a taktikai elemek, és óriási harc lesz a végén. 2001-ben talán pont az olaszok ellen estünk ki itt az Európa-bajnokságon, úgyhogy ez most elégtétel”.

Hosnyánszky: Az egymásba vetett hit viszi a csapatot, és a közönség. Nagy: Új célunk van, megnyerni a döntőt! A nyilatkozatokat itt olvashatja el!

A három pihenőnap után újra mérkőzést játszó magyar válogatott remekül kezdett, amiben nagy szerepe volt Nagy Viktornak. A világbajnok kapus hárította az első három olasz lövést, a másik oldalon viszont Varga Dénes, Szivós Márton és Madaras Norbert is betalált.

A 3–1-re megnyert első negyedet követően még inkább elhúzhatott volna a Benedek-gárda, ehelyett azonban egyenlítettek az olaszok.

Jó csapatnak persze szerencséje is van, ezt a következő magyar támadások bizonyították, mert Hosnyánszky Norbert, majd Varga Dániel is úgy volt eredményes, hogy előtte visszapattant a mieinkhez a labda. Újra jobb lett a kedvünk, amelyet Valentino Gallo rontott el valamelyest, amikor az első félidő utolsó pillanatában megszerezte második találatát. Benedek Tibor hiába szerette volna azt hallani a játékvezetőktől, hogy időn túl esett a gól.

Dzsudzsák Balázs is a helyszínen szurkolt a magyar válogatottnak (Fotó: Kibédi Péter)

A harmadik játékrészben sokáig nem változott az állás, a jeget végül Hosnyánszky törte meg, miután éppen lejárt egy olasz kiállítás. Alex Giorgetti édesanyja magyar, ez azonban nem zavarta az olaszok ötösét, újra egygólosra csökkentette csapata hátrányát.

Már a záró negyed második felében jártunk, amikor Stefano Luongo révén ismét egalizáltak a vendégek. A válasz a harmadszor villanó Hosnyánszkytól érkezett – az igazat megvallva, elég csúnya villanás volt, de kis gól is gól –, ám két perccel a vége előtt jött Matteo Aicardi, és máris 7–7-et mutatott az eredményjelző.

Az olaszok fordíthattak is volna, de Nagy Viktor a helyén volt, a végső szót pedig Varga Dénes mondta ki, midőn a léc alá pattintott.

A magyar válogatott 8–7-es sikerével Eb-döntőbe jutott – 2006 óta először –, amelyben a Montenegrót 10–9-re legyőző Szerbia lesz az ellenfele.

4. negyed

32. Lepörögtek a másodpercek, véget ért a meccs, DÖNTŐBEN A MAGYAR VÁLOGATOTT!
32. A blokk hárít, miénk a labda!
32. Varga Dénes óriási gólt pattint a léc alá. 7–8
31.
Nagy védi a center lövését, még 1:10.
31.
Varga Dénes elől lekapták a labdát.
30. Gyönyörűen megjáratták, és Aicardi a végén üresen kapta a centerezést, és nem is hibázott. 7–7
30. Időt kértek az olaszok.
30.
Aicardi csavarását Nagy védi, de kontra, és Szivóst még ki is állítják – ő is kipontozódott.
29.
A gólt nehezen viselték az olaszok, de Tempesti megúszta a kiállítást...
29. A centerezés után Hosnyánszky lövését védte Tempesti, de a kicsorgót bepofozta Hosi. 6–7
29.
Giacoppo kipontozódott.
29. Luongo lövéséhez csak hozzáérni tudott Nagy. 6–6
28.
Hosi távoli lökete a lécről fölé szállt, Hárait pedig kiszórják.
28.
Kiegészültek az olaszok, Tempesti pedig kifejelte a labdát. Marad nálunk.
28. Tóth szépen pattint a kapuba, a lécről azonban hiába vágódott be, Benedek már időt kért a fór után.
27.
Nagy is véd, páros kiállítás: Giorgetti és Szivós is leúszik.
27.
Szivós előtte a támadóidő végén, Tempestinek nem okozott gondot a nagyon messzi löket.
26. Vámos kiszórása után Tóth húzta le a keresztpasszt.
26.
Tóth harcolt ki egy kiállítást, de Szivós centezése magas lett.
25.
Van egy ott is, most mi jöhetünk.
25.
Sokáig nincs nálunk, kontrát fújtak.
25. Madaras révén először hoztuk el a labdát.

3. negyed

24. Szivós nem jutott labdához, lepörgött az idő.
24. Kontra nálunk, majd náluk is, és egy Benedek-időkérés.
24. Giorgetti
szépít. 5–6
23.
Szivósnak kicsit magas lett a centerezés, nem tudta behúzni.
23.
Fondelli távolról nagyon mellé lőtt.
22. Figari kiállítása már épp letelt, de Hosi ekkor a bal szélről a bal felsőbe lőtt, a kapufáról pattant be a labda. 4–6
22.
Nagy rátolta a kapufára, most már mi jöhetünk.
21.
Kivédekeztük a hátrányt, Nagy pedig véd azonos emberszámnál. Marad náluk.
21. Varga Dénest küldik ki mezőnyből, időt kértek az olaszok.
20.
Eladott labda ott, eladott labda itt.
20.
Tempesti úszik ki a kapujából és szerzi meg a labdát.
19.
Lassan érnek fel az olaszok, és labdát szereztünk Varga Dániel révén.
19.
Megint elveszik Vámostól.
18.
A világ végéről eleresztett löket nem okozott gondot Nagy Viktornak.
18.
Vámostól veszik el a bírók.
17.
Az utolsó másodpercekben eleresztett Giorgetti-lövés nem volt veszélyes, de nincs kontra belőle.
17.
Figlioli lövését Nagy védi, de visszakerült az olaszokhoz.
17. Harmadszor is az olaszoké a sprint.

2. negyed

16. Véget ért az első félidő.
16. Decker kiállítása után hiába volt hosszú a keresztpassz, a visszaérkező labdát Gallo a jobb szélről a rövidbe pattintotta. Az utolsó mp-ben. 4–5
16. Újabb rossz bejátszás, de visszaszerezzük, Varga Dániel pedig a jobb felsőbe ágyúzott. 3–5
16. Hárai harcol ki fórt.
15.
Szivós és Madaras kezei között nem talált utat az olasz lövés.
15.
Gór-Nagyra figyeltek, így nem lett jó a bejátszás.
14.
Varga Dániel lövésébe belefújtak, így hiába csúszott be. Emberelőny.
14.
Nagy újabb védése után maradt az olaszoknál, de a támadóidő végén megszereztük a labdát.
13. Hosnyánszky a bal szélről a rövid felsőbe lőtt, Tempesti csak hozzáérni tudott. 3–4
Dzsudzsák, Juhász, Torghelle, Németh Krisztián és még vagy 3 MTK-játékos inkább vízilabdára jött ki, mintsem az U19-es meccsre.

13. Rossz bejátszás centerbe, sőt, kiállítást is kapnak az olaszok, Benedek pedig időt kér.
12.
Giorgetti kiállítása után megjárattuk, de Madaras lövése kimaradt.
12. Ez viszont már becsúszik, Nagy kezéről a bal felsőbe pattant a labda. 3–3
11. Gallo
távoli löketét könnyedén védte Nagy, de visszapattan az olaszokhoz.
11.
Varga Dénes szabálytalankodása után fordulhatnak az olaszok.
10. Az olaszok már éltek Szivós kiszórásával, Figlioli pattintott a bal felsőbe a blokkok között. 2–3
9.
Giacoppo kiállítása után Varga Dénes húzta vissza a bal oldalról a rövidre a labdát, de Tempesti elcsípte.
9.
Fondelli lövése kimaradt, jöhetünk.
9. Megint az olaszok hozták el a labdát.

1. negyed

8. Véget ért az első negyed.
8.
Di Fulvio lövése után kapufáról kipattant a labda, Varga Dénes kaparintotta meg.
8.
A támadóidő lejárta előtt Madaras gyengén ejtett, Tempesti könnyedén védett, ráadásul Madarast még ki is állították.
8.
Kontra, Szivós harcolta ki.
7. Hátul Varga Dániel szemfüles, a kontra végén pedig Madaras lőtt a rövid alsóba. 1–3
6.
Tóth Márton előzték meg a védők.
6.
Fondellit blokkoljuk.
6. Gór-Nagy kiállítása után időt kértek az olaszok.
5.
Vámos lövését blokkolták.
5.
Figlioli lövését Nagy két kézzel fogta, majd jön a szokásos óriási ordítás!
5. A gyors megúszás végén Varga Dénes lóbált, amíg Tempesti el nem merült, majd Szivóshoz passzolt, aki a bal szélről nem hibázott. 1–2
4.
Fioglioli megszerezte a labdát Hárai elől, de hátul Varga Dani is figyelt.
3. Decker kiállítása után Vámos későn ért a hosszúra, Di Fulvio pedig a bal szélről a léc alá pattintott. 1–1
3. Varga Dénes pattintott lövésével itt az előny, a kapu jobb oldalába lőtt. 0–1