Kár volt félnünk! Sima szegedi győzelem Nagyváradon

2012.10.06. 13:56
A Szeged férfi vízilabdacsapata a vártnál könnyebb győzelmet aratott a Bajnokok Ligája D-csoportjának 2. fordulójában a romániai Oradea ellen. A nagyváradi összecsapáson a magyar csapat győzelme egy percig sem forgott veszélyben, Vincze Balázs együttese így két mérkőzés után két győzelemmel áll.

Aaron Younger (jobbra) csúnya monoklival fejezte be a mérkőzést (Fotó: Mirkó István)

Izgalmas mérkőzés is lehetett volna, de nem lett az. Előzetesen többen is tartottak a Szeged nagyváradi vendégjátékától, félő volt, hogy esetleg az Oradea kihasználja a hazai pálya előnyeit, de nem tette.

Vincze Balázs csapata a BL első fordulójában 8–5-re verte meg a német Spandaut, ezúttal azonban még simábban gyűjtötte be újabb győzelmét. A Szegedből Török Béla eltiltás, Varga Péter gerincfájdalmak miatt hiányzott, ez azonban egyáltalán nem okozott zavart.

A Szeged nagyon jól kezdett: a harmadik perc végén már 3–0-ra vezetett. Kunac, Kiss Csaba és Molnár Tamás talált be sorozatban – megalapozva ezzel a későbbi könnyed sikert. Aztán kicsit visszavett a Vincze-legénység.

A nagyváradi együttes viszont nem túl acélos támadásokat vezetett, kapura nem is nagyon volt veszélyes az első két negyedben. Ezt bizonyítja, hogy az első gólját a második negyed közepén szerezte a hazai csapat – ekkor már négynél tartott a Szeged.

A nagyszünet (2–7 volt az állás) után tovább folytatódott a szegedi gála, volt, hogy ketten vezethették a hazai kapusra a labdát: Kiss Csaba ekkor önzetlenül passzolt Aaron Youngernek, aki gyakorlatilag az üres kapuba passzolt.

Aztán 11–4-re elhúzott a magyar csapat a harmadik negyedben, hogy végül mégis megengedje a hazaiaknak az eredmény kozmetikázását.

Fogalmazhatunk úgy is, hogy Tóth László edző összeszedte tanítványait, és a folytatásban kiegyenlített volt a meccs. Popoviciu találatával négy gólra is feljött az Oradea, de természetesen a Szeged győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben.

Az utolsó percekben már mindenki a mérkőzés végét várta, végül a Szeged 14–9-re nyert.