Így csúnya! 6-4 után kapott négyet, és bukott a Szeged

2013.01.09. 19:29
A Partizan Beograd hazai medencében 8–6-ra legyőzte a Szegedet a férfi vízilabda Bajnokok Ligája D-csoportjában. A magyar csapat az utolsó negyedben még vezetett 6–4-re, mégis kikapott. Az Eger ellenben  10–9-re legyőzte a Vuliagmenit az A-csoportban.

Szivós és a Szeged a végét szúrta el (Fotó: Mirkó István – archív)

A Magyar Kupa aranyát már begyűjtő Szeged a D-csoport első helyén tölthette az ünnepeket, és az is biztos volt, hogy ha szerda este is nyer, biztossá teszi csoportelsőségét. E nemes célért viszont nem a legkellemesebb környezetben kellett küzdenie, hisz a Partizan Beograd uszodája nem éppen kedvelt vadászterület.

Csakhogy az újkori Szeged kivételként erősíti a szabályt, hiszen már az előző idényben is nyert a Banjicában, arról nem is beszélve, hogy az őszi „odavágón" is győzött 9–8-ra! És most is remekül kezdett a magyar csapata.

Bár az első találatot a hazaiak szerezték, Török Béla előnyből hamar egyenlített. Ezután – már a második negyedben – két hatalmas gól született: Rackov bombájára Kiss Csaba válaszolt gyönyörű góllal.

A Szeged okosan, taktikusan pólózott, hátul alig engedett levegőt ellenfelének, amely a második játékrészben csak egyszer tudta bevenni Baksa László kapuját. Szivós Márton és Török Béla ellenben elöl vállalt egyet-egyet, így a nagyszünetben 4–2-re a Szeged vezetett.

A jó szegedi védekezésre bizonyíték, hogy a harmadik negyedben is csak egy nagyon távoli lövéssel tudott zárkózni a Partizan. Mandics bombájára a magyar csapat egy fineszes góllal válaszolt, Decker forintos labdáját a bemozduló Szivós lőtte a kapuba. Az utolsó negyednek azonban csak egygólos előnnyel vághatott neki a Szeged.

A kevés gólt hozó találkozón Szivós 6–4-re alakította az állást, s ekkor úgy tűnt, meglehet a győzelem a magyar csapatnak. A szerbek azonban hirtelen felkeltek a padlóról, és két gyors góllal egyenlítettek.

Sőt! 1:52-vel a mérkőzés vége előtt „zsugás" gólt is szerzett a belgrádi együttes: Mitrovics húzta közelről a kapuba a labdát, a következő hazai támadásnál pedig már ziccerben meg is úsztak a hazaiak. Mandics pedig kíméletlen volt, gólja után már nem volt visszaút a Szeged számára.

Aggodalomra persze semmi ok, Vincze Balázs együttese továbbra is magabiztosan vezeti a csoportját.

VINCZE BALÁZS ÉRTÉKELÉSE

AZ EGER KIMÁSZOTT A GÖDÖRBŐL

Az Eger hazai medencében 10–9-re legyőzte a Vuliagmenit az A-csoportban.

Aki esetleg nem tudná, a Vuliagmeni hat mérkőzés után hat győzelemmel, 18 szerzett ponttal vezette az A-csoportot, míg az Eger – igaz, egy mérkőzéssel kevesebbet játszva pontosan a felét, kilenc pontot gyűjtött eddig. Így korántsem lehetett azt mondani, hogy Gerendás György csapata egyértelmű esélyese volt a találkozónak.

Az első negyedet 3–2-re nyerte meg a magyar együttes, Bátori Bence góljával alakult ki az eredmény az első szünetre. Majd a nagyszünetben már kettővel, 6–4-re vezetett a magyar csapat.

A harmadik játékrészben Gór-Nagy Miklós is betalált, 7–4 után azonban porszem került a hevesi gépezetbe. Olyannyira, hogy a harmadik negyed vége előtt nem sokkal Angelosz Vlaopulosz akciógóljával 8–8-ra egyenlített a görög együttes.

Az utolsó játékrész felénél 9–9 volt az állás, de Varga II Zsolt szép elhajlásos lövésével végül az Eger megnyerte a találkozót.