Hat mérkőzésből egyet sem veszítettek el pólósaink

2011.09.23. 23:55
Baksa teljesítménye jó alapot jelentett a biztos szegedi győzelemhez (Fotó: NS-archív, Török Attila)
A férfi vízilabda nemzetközi kupákban érintett magyar klubok közül pénteken négynek is jelenése volt a selejtezőkben, a mérleg kedvező: hat meccsen öt győzelem és egy döntetlen. A Bajnokok Ligájában a Vasas olasz, míg a Szeged hazai pályán szerb riválisát győzte le, az Európa-kupán a Honvéd francia és grúz ellenfelét is megverte, miközben a Szolnok német ellenfelét legyűrte, olasz vendéglátójával pedig döntetlent játszott.

VASAS – BRAVÚROS BELÉPŐ

Kezdésnek négy góllal nyert a Vasas az olasz Savona ellen. A legutóbb bajnoki ezüstérmes piros-kékek az itáliai bajnokságban szintén másodikként végzett, LEN-kupát megnyerő riválist a vártnál biztosabban verték, s nagy lépést tettek a továbbjutás felé. A Vasas győzelméből döntő érdemeket mondhat magának a négy-négy gólt szerző Kiss Gergő és Vámos Márton.

SZEGED – GÓLERŐS KEZDÉS

A Szeged hazai környezetben hatgólos győzelmet aratott a szerb Crvena zvezda ellen. Az Újszegedi sportuszodában 400 néző előtt parádésan indított a hazai együttes, a tudósítói beszámoló szerint fokozatosan elhúzott, s már 9–0-ra(!) vezetett, amikor a harmadik negyed legvégén a vendégek első góljukat megszerezték. A végére kiengedve is fölényesen győzött a Szeged, amely szombat 17 órától az orosz Sturm Csehovval száll vízbe. A négyes csoport másik pénteki mérkőzésén az olimpiai bajnok Varga fivérek, Dániel és Dénes csapata, a horvát Primorje Rijeka féltucat góllal bizonyult jobbnak orosz riválisánál.

SZOLNOK – TOVÁBB, TOVÁBB

Az olaszországi ötcsapatos csoport két legjobbjának, a rendező Bogliasco és a Szolnok meccsét megelőzően, péntek délelőtt a Tisza-parti gárda – a török Heybeliada feletti, csütörtöki 16–3-as diadal után – 15–4-re verte a német Würzburgot, bebiztosítva továbbjutását a következő körbe, ahol csoportonként a legjobb négy folytathatja.

A péntek esti csatát – Mohi Zoltán klubelnök helyszíni beszámolója szerint – remekül kezdte a Szolnok, amely három góllal elhúzott, a folytatásban azonban a hazai pálya előnyét élvező Bogliasco fordítani tudott. Fél perccel a vége előtt Pásztor Mátyás akcióból egyenlített az itáliai bajnokság negyedik helyezettje ellen, így a mérkőzés döntetlen lett, amire – a klubvezető megfogalmazása szerint: „idegenben nem lehet panasz".

A Szolnokból a leggólerősebb a háromszor is eredményes román légiós, Tiberiu Negrean volt. A magyar csapat szombati zárómeccsét 13 órától vívja az izraeli Hapoel Tivonnal.

HONVÉD – HIBA NÉLKÜL

A Tbiliszi házigazdák elleni meccs nehezen indult, de utána egyértelművé vált a Honvéd fölénye. A délután folyamán a Nice várt a Honvédra, az összecsapás a vártnál nehezebbnek bizonyult, s csak a negyedik negyedben fordította a maga javára a meccset a Kőér utcai alakulat.

„A délelőtti mérkőzés, jóllehet nagy különbséggel nyertünk, azért sokat kivett a játékosokból, a rengeteg úszás éreztette hatását, nem voltunk elég frissek. Ezzel együtt sikerült a harmadik győzelmünket is begyűjteni. Holnap könnyebb feladat vár ránk, a hollandok elleni meccsen a fiatalok többet szerepelhetnek majd" – mondta el a távirati irodának a helyszínről Novák Ferenc szakosztály-igazgató, aki arról is beszámolt, hogy a Honvédból különösen gólerős volt Szivós Márton és Salamon Ferenc, előbbi négyszer, utóbbi háromszor vette be a franciák kapuját.

Csütörtökön a Honvéd 20–2-re verte meg az orosz Szankt-Petyerszburgot, és gyakorlatilag továbbjutónak tekinthető, mivel a hatcsapatos grúziai tornán négy együttes jut tovább a következő körbe.

FÉRFI VÍZILABDA, BAJNOKOK LIGÁJA, 2. SELEJTEZŐKÖR
F-CSOPORT (ZÁGRÁB), 1. FORDULÓ
TEVA-VASAS-UNIQA–SAVONA (olasz) 13–9 (1–3, 5–1, 3–2, 4–3)
VASAS: Nagy V. – Katonás 1, Boskovic 1, Decker Á., Steinmetz Á., Dr. Brguljan 1, Kiss G. 4. Cs: Vörös 1, Steinmetz B., Vámos 4, Fülöp, Takács B. 1, Fazekas. Edző: Földi László
Gól – emberelőnyből: 10/4, ill. 7/3
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Földi László: – Soha rosszabb kezdést! Voltak jobb és rosszabb periódusok a játékunkban, a végére pedig bedaráltuk a Savonát.
A csoport másik mérkőzésén: Mladost Zagreb (horvát)–Panathinaikosz (görög) 13–5
D-CSOPORT (SZEGED), 1. FORDULÓ
SZEGED-BETON VE–CRVENA ZVEZDA (szerb) 10–4 (2–0, 3–0, 4–1, 1–3)
Szeged, 400 néző. V: Moiralisz (görög), Simion (román)
SZEGED: BAKSA – Bálint G., Kunac, HEGEDÜS G. 1, MOLNÁR T. 3, Somogyi, Juhász Zs. 1. Cs: TÖRÖK 2, Varga P. 1, Kayes 1, Kiss Cs. 1, Younger, Turzai. Edző: Vincze Balázs
CRVENA ZVEZDA: G. Pijetlovics - Akszentijevics, Vaszovics, Ivosevics, Sz. RASOVICS 2, Stojcsics, M. Avramovics. Cs: V. Rasovics, Kljajevics, Milijanovics 1, Randjelovics 1, Drakszimovics. Edző: Dejan Szavics
Gól – emberelőnyből: 4/1, ill. 9/1
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Vincze Balázs: – Koncentrált, jó játékot nyújtottunk három negyeden keresztül, ami eldöntötte a mérkőzést. A fiúk a végén tudat alatt egy kicsit talán visszavettek, mert tudták, vár még ránk két mérkőzés. Az utolsó nyolc perc nem úgy sikerült, ahogy elterveztem, de ez most belefért. A Sturm ellen jóval nehezebb dolgunk lesz.
Dejan Szavics: – A Szeged jobb, de nem ennyivel, ha nyer 10–6-ra vagy 10–7-re, azt minden további nélkül aláírtam volna. Sajnos a mérkőzés elején nagyon sok helyzetet kihagytunk.
A csoport másik mérkőzésén: Primorje Rijeka (horvát, Varga Dénes 5, Varga Dániel sérült)–Sturm 2002 Ruza (orosz) 16–10
EURÓPA-KUPA, 1. SELEJTEZŐKÖR
C-CSOPORT (BOGLIASCO), 2. ÉS 3. FORDULÓ
BOGLIASCO (OLASZ)–SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP 10–10 (0–3, 3–1, 3–2, 4–4)
SZOLNOK: Gárdonyi – Negrean 3, Nyéki 1, Kovács O., Regős 1, Hangay Z. 1, Gocics 1. Cs: Marnitz, Kis G. 2, Pásztor 1, R. Georgescu, Süveges. Edző: Cseh Sándor
A Bogliasco gólszerzői: Nossek 4, Caliogna, Camilleri 2-2, Vergano, Bettini
Gól – emberelőnyből: 15/7, ill. 13/7
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Vergano, Caliogna, ill. Süveges, Kovács O.
Cseh Sándor: – Tudtuk, hogy ez lesz a legfontosabb meccs. Három nullánál még jobban elléphettünk volna, ha egy-két helyzetet belövünk, az utolsó percben viszont mi egyenlítettünk. Nyerhettünk volna, jobb csapat vagyunk, de idegenben ez nem rossz eredmény.
SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–WÜRZBURG (NÉMET) 15–4 (4–1, 3–2, 3–0, 5–1)
SZOLNOK: Gárdonyi – Negrean, Nyéki 3, Kovács O 3, Regős 1, Hangay Z. 2, Gocics 1. Cs: Marnitz 1, Kis G. 1, Pásztor 2, R. Georgescu 1, Süveges. Edző: Cseh Sándor
A Würzburg gólszerzői: Müller 2, Fries, Packenius
Gól – emberelőnyből: 5/3, ill. 4/0
Cseh Sándor: – Az első két-három negyed aránylag szorosabb volt, de végül kialakult a reális különbség.
További eredmények: Bogliasco (olasz)–Würzburg (német) 15–4, Bogliasco–Hapoel Kirjat (izraeli) 22–2
A-CSOPORT (TBILISZI), 2. ÉS 3. FORDULÓ
GROUPAMA-HONVÉD–NICE (FRANCIA) 11–9 (1–0, 4–3, 2–4, 4–2)
HONVÉD: Gergely – Mátyás 1, Kovács R., Szivós 4, Hárai 1, Tóth M. 2, Gór-Nagy. Cs: Salamon 3, Jansik, Kovács P., Angyal, Hangody L. Edző: Vad Lajos
MESTERMÉREG
Vad Lajos: – Nagyon sok helyzetet kidolgoztunk, az emberelőnyöket kijátszottuk, majd kapufára vagy a kapusba lőttük. Magunknak köszönhetjük, hogy szoros lett a meccs.
GROUPAMA-HONVÉD–TBILISZI (GRÚZ) 22–5 (3–3, 6–1, 9–1, 4–0)
HONVÉD: Gergely – Mátyás 1, Kovács R. 1, Szivós 3, Hárai 3, Tóth M. 2, Salamon 2. Cs: Lévai (kapus), Jansik 1, Kovács P. 3, Gór-Nagy 2, Angyal 1, Hangody L. 3. Edző: Vad Lajos
Vad Lajos: – Szinte szóra sem érdemes a mérkőzés, nagyon sima volt.
További eredmények: Medvescak (horvát)–Olympic Nice 10–4, Nice–Leiden (holland) 20–4, Medvescak–Szentpétervár (orosz) 9–5