Gyász: elhunyt Hevesi István, olimpiai bajnok vízilabdázónk

Hevesi István (Fotó: MOB/Róth Tamás)
Pénteken 86 éves korában elhunyt Hevesi István, aki 1956-ban Melbourne-ben olimpiai aranyérmet nyert a magyar vízilabda-válogatott tagjaként – számolt be róla a Magyar Olimpiai Bizottság.
Hevesi István 1931. április 2-án Egerben született. Pályafutása során az Egri Barátság SE, az Egri Szakszervezetek és a Budapesti Honvéd pólósa volt.
A magyar vízilabda-válogatottban 1953 és 1960 között 73 mérkőzésen szerepelt. A melbourne-i olimpián aranyérmes lett, négy évvel később Rómában pedig bronzérmet szerzett. A válogatottal 1954-ben és 1958-ban Európa-bajnok volt.
Érdekesség, Hevesi István úszóként is versenyzett, háromszoros magyar bajnoknak mondhatta magát gyorsváltóban.
Hevesi kitüntetései: A Magyar Népköztársaság Érdemes Sportolója (1954), A Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztje (1996).
Legfrissebb hírek

Vb 2026: halálos áldozat a jordániai tolongásban
Foci vb 2026
2026.06.23. 14:48

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01

Gyász: elhunyt a világbajnok brazil futballista
Minden más foci
2026.06.12. 08:34
Ezek is érdekelhetik





