Gázolt a vasút, eldőlt a Domino

2010.01.23. 19:23
Székely: ez van... (Fotó: Mirkó István)
Óriási meglepetés született a férfi vízilabda ob I-ben: az alapszakasz 12. fordulójában a BVSC hazai pályán legyőzte a Domino-Honvédot. A házigazdák az első negyedet 5–0-ra nyerték meg, s hiába zárkóztak fel a vendégek, nem tudtak pontot szerezni. A Ferencváros Szolnokon kapott ki.

„Gratulálok a BVSC-nek, ez egy szégyenletes produkció volt, de akkor is az én csapatom" – nyilatkozta a zuglóiak elleni mérkőzést követően Vad Lajos, a Domino-Honvéd edzője. Ebből az egy mondatból következtetni lehet arra, hogy valami váratlan történt a Szőnyi úton. És valóban…

Az elmúlt évek sikercsapata, az utóbbi időkben folyamatosan gyengülő, de még mindig erős Domino-Honvéd 11–10-re kikapott a kiesés ellen küzdő BVSC-től.

Vincze Balázs együttese elsősorban az első negyedben mutatott szenzációs játékának köszönhetően nyert. A vasutasok az első játékrészben öt góllal terhelték meg Gergely István kapuját, míg a többek közt Székely Bulcsúval, Szivós Mártonnal, Gór Nagy Miklóssal felálló Honvéd egyszer sem talált be.

A Domino a „maradék" három negyedben zárkózott ugyan, de hiába érte utol 7–7-nél ellenfelét a harmadik negyedben, a végét is a BVSC bírta jobban.

A mérkőzésen hazai oldalon Thomas Hopkins négy gólt szerzett.

Meglepetés született Szolnokon is – igaz, az előzőnél kisebb –, ahol az ebben a szezonban remekül teljesítő Ferencváros egy góllal kikapott.

A Fradi már a nagyszünetben háromgólos hátrányban volt, a harmadik és negyedik negyedben pedig nem tudta utolérni riválisát.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
12. FORDULÓ
BODROGI BAU IOS-SZENTESI VK–SZEGED BETON VE 9–17 (0–2, 2–5, 3–4, 4–6)
Szentes, 400 néző. V: Bátori, Vogel
SZENTES: Markovics – Szabó P., ARACZKI, Jaksa 1, Zsivanovics 2, Szabó Z., ÉLES 3. Cs: Rácz, Kaszap, Torday 2, Döbrössy 1, Szabó L. Edző: Tóth Gyula
SZEGED: Baksa – Török 1, LEHMANN 3, VINDISCH 3, Komlósi, DR. MOLNÁR 7, Juhász. Cs: Varga, Ágner, Busila, Szabó G. 2, Kayes 1, Németh (kapus). Edző: Kásás Zoltán
Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 9/4
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Vindisch (32. p.)
Tóth Gyula: – Bár megéreztük Horváth Tamás hiányát, de néhány dolog a játékban már vízilabdára hasonlított.
Kásás Zoltán: – Mindenképpen örülök a győzelemnek, pozitív, hogy sokat úsztunk és Molnár Tamás szenzációsan játszott. A fiatal Szabó Gábor a végén pedig két gólt is szerzett.
PÉCSI VÍZMŰ PVSK FÜSZÉRT–ZF EGER 8–13 (4–2, 1–4, 2–1, 1–6)
Pécs, 300 néző. V: Kun, Bors
PÉCS: DIAKÓNOW – Heinrich 1, De Blasio 1, VÁRI 2, HEGEDŰS I., HANGODY L. 3, Bóbis 1. Cs: Lázár, Krizsán, Lukács G., Zoufal Edző: Ambrus Tamás
EGER: VALICS – GRAHAM 2, BIROS 3, Bundsuch, Bárány, FELTHAM 2, Hegedűs G. 1. Cs: Hárai 1, Binder 1, Erdélyi, JAKAB D. 2., Cseh T., Hilkó 1. Edző: Gerendás György
Gól – emberelőnyből: 12/5, ill. 9/4
Gól – ötméteresből: –/–, ill. –/–
Kipontozódott: Lázár (23. p.), Bundsuch (28. p.), Erdélyi (32. p.)
Sárga lap: Gerendás Gy. (24. p.), Ambrus T. (28. p.)
Ambrus Tamás: – Három perc alatt bizonyítást nyert, amiről sokszor beszélek. A negyedik negyed elején megfojtottak minket, pedig méltó ellenfelei voltunk az euroligás Egernek.
Gerendás György: – Az eredmény ránk nézve hízelgő, nem volt ekkora különbség a két csapat között.
OSC–TEVA-VASAS PLAKET 4–14 (0–4, 2–3, 0–3, 2–4)
Szentendre, 120 néző. V: Marnitz M., Petik A.
OSC: Áts – Balla, SZÉCSI D. 2, Cseh A. 1, Gergely B. 1, Vrezgó, Tiba. Cs: Ádám Zs. (kapus), Hangody Gy., Gábor B., Küje, Rózsa G., Ürögi, Cserdi. Edző: Bíró Attila
VASAS: JÓNÁS – VARGA DÁNIEL. 1, VARGA DÉNES 3, Decker 1, Kis G. 2, Hosnyánszky 2, Kovács R. 2. Cs: Vörös 1, Fülöp B., Létay 1, Hőna, Ernyei 1, Rusz. Edző: Földi László
Gól – emberelőnyből: 3/1, ill. 7/5
Bíró Attila: – A szerdai mérkőzéshez képest jobban játszottunk, talán helyenként sikerült megnehezíteni a Vasas dolgát.
Földi László: – Nagyon örülök, hogy kevés gólt kaptunk. Több dolgot próbáltunk gyakorolni, még nem megy minden tökéletesen, de úgy gondolom a nézők élvezték a mérkőzést.
KORÁBBAN
12. FORDULÓ
BVSC-ATLANTIS CASINO–DOMINO-HONVÉD 11–10 (5–0, 2–4, 1–3, 3–3)
Szőnyi út, 100 néző. V: Madarasi A., Molnár P.
BVSC: GYÖRKE – Nagy S. 1, GALAMBOS 2, Simon A., Ambrus, HOPKINS 4, TÓTH Z. 1. Cs: Pecz 1, Antal A., HALEK 1, KRISZT 1. Edző: Vincze Balázs
HONVÉD: Gergely – Bátori 3, SZÍVÓS 3, Gór-Nagy 1, Matajsz, Marnitz, Kállay 1. Cs: Székely, Jansik, Salamon 1, Mezei, Paján 1. Edző: Vad Lajos
Gól – emberelőnyből: 9/6, ill. 10/2
Gól – ötméteresből: –/–, ill. 1/1
Kipontozódott: Ambrus (31. p.), Simon A. (32. p.)
Kiállítás: végleg cserével Marnitz (16. p.)
Vincze Balázs: – Ragyogóan kezdtünk, és 7–7 után továbbra is fegyelmezetten, kézben tartottuk a meccset. Fantasztikusan játszottunk a végjátékban.
Vad Lajos: – Gratulálok a BVSC-nek, ez egy szégyenletes produkció volt, de akkor is az én csapatom.
SZOLNOKI FŐISKOLA-KÖZGÉP VSC–FTC-FISHER KLIMA 10–9 (3–2, 4–2, 3–3, 0–2)
Tiszaligeti uszoda, 300 néző. V: Kiszelly, Marjay
SZOLNOK: GÁRDONYI – HANGAY R. 2, NÉMETH D. 2, PÁSZTOR 2, Regős, BÁLINT 2, Császár. Cs: Józsa, Hangay Z. 1, Szőke 1, Süveges, Petrovai. Edző: Cseh Sándor
FTC: Jászberényi – GEORGESCU 2, Tóth M., STEINMETZ B., Dunca, Weszelovszki 2, BALATONI 4. Cs: Decker Á. (kapus), Máthé, Mátyás, Bús, Babay, Tóth B., Czigány 1. Edző: Godova Gábor.
Gól – emberelőnyből: 6/2, ill. 10/6
Kipontozódott: Süveges (31.)
Cseh Sándor: – Ritkán történnek csodák három nap alatt, ez most fantasztikus érzés számunkra.
Godova Gábor: – A játék minden elemében jobb volt a lelkesen játszó Szolnok, ehhez gratulálunk nekik, mi sajnos nem tudtuk kihozni magunkból az elfogadhatót.