Férfi vízilabda ob I: ötgólos debreceni siker az alsóházban

2016.03.30. 21:04
A Debrecen 13–8-ra legyőzte a vendég Tatabányát a férfi vízilabda ob I alsóházi középszakaszának szerdai mérkőzésén. A mérkőzés legeredményesebbjének a négy találatig jutó Kállay Márk (DVSE) bizonyult.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
KÖZÉPSZAKASZ, ALSÓHÁZ

DEBRECEN–EBP TATABÁNYA 13–8 (3–4, 2–1, 3–0, 5–3)
Debrecen, 500
néző. V: Dodog, Vogel
DEBRECEN:
LÉVAI M. – HALEK 2, MORA 2, Smitula, Süveges, Szőke 1, KÁLLAY 4. Csere: Kincses 1, BABAY 2, Kuncz, Hoppál, MÜLLER 1. Edző: Varga Tamás
TATABÁNYA: Zsivojnovics – KISS GY. 2, Salamon A. 1, Máthé, FRANCSICS 3, Mocsári, Práczky. Csere: Mészáros E., REGŐS 2, Császár, Dobay, Sebestyén, Kiss Sz. Edző: Zantleitner Tamás
Gól – emberelőnyből: 7/3, ill. 9/4
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Süveges (24. p.), Práczky (32. p.)
Varga Tamás:
– Még mindig keressük önmagunkat, de az utolsó két negyed mindenképpen bizakodásra ad okot a jövőt illetően.
Zantleitner Tamás: – Az első negyedben végig mi vezettünk, jól játszottunk, a második negyed végén még mindig döntetlen volt a mérkőzés állása, de a harmadik negyedben sokat hibáztunk, ennek köszönhetően el tudott lépni a Debrecen, és a találkozó végéig meg tudta tartani az előnyét.

NŐI OB I, RÁJÁTSZÁS
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK
DUNAÚJVÁROSI EGYETEM MAARSK GRAPHICS–SZEGEDI VÍZMŰ TAYLOR&NASH SZEGEDI EGYETEM 18–5 (5–0, 6–2, 3–2, 4–1)
Dunaújváros, 150
néző. V: Rubos K., Birri G.
DUNAÚJVÁROS: Kasó – Szilágyi D. 1, Menczinger 1, GURISATTI G. 5, HORVÁTH B. 3, GARDA 2, Somhegyi 1. Csere: Lekrinszki (kapus), Huszti 1, Brezovszki, Ziegler, VÁLYI V. 3, McHunu 1, Vályi F. Edző: Mihók Attila
SZEGED: Tóth E. F. – Miklós 2, Rudics, Lengyel A., Lengyel Dominika, O-Nagy 1, Tóth P. Csere: Árkosy, Lengyel Dorottya, Vida 1, Dalmády Sz. 1, Dalmády P. Edző: Varga Árpád
Gól – emberelőnyből: 10/6, ill. 10/3
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/0
MESTERMÉRELG
Mihók Attila:
– Kettőből egy meg van. Lendületes játékkal, jó helyzetkihasználással, elfogadható teljesítménnyel magabiztosan győztünk.
Varga Árpád: – Nagyon gyengék voltunk a mai napon, támadásban passzívak, védekezésben lassúak voltunk. Ennek ellenére szerintem nincs ekkora különbség a két csapat között.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Dunaújváros javára

HUNGERIT-SZENTES–ZF-EGER EKF 9–7 (2–1, 3–4, 1–1, 3–1)
Szentes, 150 néző. V: Marjay, Csizmadia
SZENTES: Bolonyai – MISKOLCZI 2, Bujka 1, Pengő, Kövér-Kis 1, GÉMES 3, Hevesi 1. Csere: Farkas T., Kádár 1, Tóth Cs. Edző: Tóth László
EGER: KISS – Ráski 1, Veréb 1, CZIGÁNY 2, Zajácz, PARKES 2, Szeredi. Csere: Pócsi, Szívós 1, Fekete. Edző: Kelemen Attila
Gól – emberelőnyből: 8/1, ill. 5/2
Gól
ötméteresből: 1/0, ill. 1/1
Tóth László:
– Tipikus „rájátszásmérkőzés" volt, a korábbi jó játékunk ezúttal elmaradt az Eger ellen. Nekünk kötelező volt a győzelem, ellenfelünk pedig felszabadultan játszhatott. Mindemellett rosszul vízilabdáztunk, elkerülhető gólokat kaptunk, de igazán a támadójátékunk volt gyenge. Kínkeserves győzelem volt, de a lányok nagyot küzdöttek ma, de tudniuk kell, hogy vasárnap Egerben fikarcnyival sem lesz könnyebb dolgunk.
Kelemen Attila: – Úgy érzem, végre megérkeztünk a 2015–2016-os bajnokságba, összeállt a csapat, megértették, hogy mit várunk tőlük. Azt gondolom, a mai mérkőzésen ezt bebizonyították a lányok, és nem érdemeltünk vereséget. Azért jöttünk, hogy meglepetést okozzunk, sajnos az utolsó negyedben több hiba csúszott a játékunkba, de ezeket kijavítjuk, és vasárnap nyerni szeretnénk Egerben.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Szentes javára