Férfi vízilabda ob I: a harmadik negyedben döntött az FTC

LAKNER GÁBORLAKNER GÁBOR
2020.09.20. 18:02
Végül négy góllal nyert a fehér sapkás FTC (Fotó: Dömötör Csaba)
A címvédő Ferencváros háromgólos hátrányból fordítva győzött a jól játszó BVSC ellen, így továbbra is őrzi hibátlan mérlegét a férfi vízilabda ob I-ben.

Kihagyás, újrakezdés, kihagyás, újrakezdés. Nagyjából így teltek az FTC-Telekomnak az elmúlt hetek, a csapat ugyanis előbb a saját koronavírusos játékosai miatt nem vízilabdázhatott, majd miután végre lejátszott két bajnokit, az aktuális ellenfelek nem tudtak kiállni ellene.

VÉLEMÉNY

JANSIK Szilárd, az FTC bekkje: „A BVSC minden egyes meccsen megmutatja, mennyire hajtós csapat. Az elején kevésbé, aztán egyre jobban sikerült feltörni a védekezésüket. A mi egyik fegyverünk, hogy fizikálisan jobban bírjuk a küzdelmet, általában jellemző ránk, hogy a harmadik negyedben fordítjuk a magunk javára a mérkőzést, és ez most is így történt. A BVSC addigra elfáradt, persze a mi kispadunk hosszabb, még úgy is, hogy négyen hiányoztak a csapatból. Remélem, hogy a következő mérkőzéseket már jobban kezdjük el.”

Ez meg is látszott a csapat teljesítményén a BVSC elleni vasárnapi bajnokin, főleg az első két negyedben volt szembetűnő, hogy a zöld-fehérek mennyire nincsenek játékban. Eleve sokkal jobban kezdett a BVSC, és bár az erős kezdés jellemző Szűcs Levente együttesére, azért a Fradit ennyire nem szokták meglepni. Ráadásul a zöld-fehérek elmért passzokkal, pontatlan lövésekkel és védekezésben rossz váltásokkal jelentkeztek, ami amúgy egyáltalán nem jellemző rájuk.

A zuglóiak a rájuk jellemző harcmodorral alaposan megnehezítették a Ferencváros dolgát, és az első két negyedben végig vezettek egy-két góllal, méghozzá a látottak alapján teljesen megérdemelten. A harmadik szakaszban Mészáros Csaba emberelőnyből lőtt góljával már 7–4-re vezetett a BVSC, a zöld-fehérek pedig nem találták a hazai védekezés ellenszerét.

Ilyenkor szokott valami váratlant húzni Varga Dénes, de a Ferencváros még mindig nem egészséges csapatkapitánya a kapu mögötti padon ücsörögve beszélgetett testvérével, az OSC-t irányító Varga Dániellel, onnan pedig még ő sem tud segíteni, legyen akármekkora klasszis.

A zöld-fehérek azonban végül nélküle is kikászálódtak a gödörből. Varga Zsolt szoros emberfogást vezényelt csapatának, ennek pedig egy 6–0-ra megnyert négy perc lett az eredménye – így lett villámgyorsan a háromgólos hátrányból háromgólos előny. A felzárkózásban kulcsszerepe volt a három légiósnak, ám Nicolas Constantin-Bicari, Nikola Jaksics és Janisz Fundulisz mellett Jansik Szilárd és Vigvári Vendel is alaposan kivette a részét a fordításból. A Varga Dénes távollétében a tízes sapkát viselő idősebbik Vigvári testvér egy góllal, egy labdaszerzéssel és egy kiharcolt kiállítással vette ki a részét a 6–0-s rohamból.

Az utolsó negyedben már a Ferencváros irányított, de a BVSC egyáltalán nem adta fel a küzdelmet. Amikor úgy tűnt, hogy a zuglóiak még egyszer lőtávolba kerülhetnek, Vogel Soma ötméterest hárított, a mérkőzésen már másodszor, ezzel pedig szertefoszlottak a kék-sárgák pontszerzésről szőtt álmai.

Az FTC háromgólos hátrányból fordítva végül négy góllal, 13–9 -re nyert, de a BVSC is emelt fővel távozott a Hajós uszodából. Ez a teljesítmény ugyanis minden más csapat ellen pontot ért volna, azonban a címvédőt nem olyan egyszerű felülmúlni.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
FTC-TELEKOM–BVSC-ZUGLÓ MKB-EUROLEASING 13–9 (2–3, 2–2, 6–2, 3–2)
Hajós uszoda,
300 néző. V: Csanádi, Kun Gy.
FTC: VOGEL SOMA – VIGVÁRI VENDEL 2, FUNDULISZ 3, JAKSICS 2, Constantin-Bicari 1, Sedlmayer, Vámos 1. Csere: Mezei, JANSIK SZ. 3, Kállay, Pohl 1, Német T. Edző: Varga Zsolt
BVSC: Szakonyi – Pásztor M. 2, SUGÁR 1, MÉSZÁROS CS. 2, Ágh, Gyárfás T. 2, NAGY M. 1 . Csere: Irmes P., Czigány K., Csapó M. 1, Batizi, Gyenis, Mészáros M. Edző: Szűcs Levente
Gól – emberelőnyből: 4/2, ill. 3/0
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/1
Gól – ötméteresből: –, ill. 3/1
Varga Zsolt:
– Az első két negyedben sokkal jobban játszott a BVSC, de hozzá kell tennem, hogy nekünk ez a mérkőzés a felkészülés része volt a Magyar Kupa négyes döntője előtt. Az ellenfél védekezése jól működött, de a második félidőben támadásban megtaláltuk és be is lőttük a helyzeteket, ezzel tudtunk fordítani.
Szűcs Levente: – Az egész mérkőzés nagyon tetszett, hiszen a Fradinak kellett taktikát váltani a mi védekezésünk miatt, ráadásul kétszer is. A második váltásuk hatékony volt, emiatt egyéni hibákat is elkövettünk, onnantól kezdve pedig másik mérkőzés kezdődött, a Ferencváros nyugodtabban játszott, mi pedig csak küzdöttünk.

1. UVSE Hunguest Hotels 4 4 42–32 +10 12
2. PVSK-Mecsek Füszért 5 3 1 1 54–42 +12 10
3. FTC-Telekom 3 3 52–22 +30 9
4. ZF-Eger 3 3 40–27 +13 9
4. A-Híd VasasPlaket 4 3 1 40–27 +13 9
6. Budapesti Honvéd SE 5 3 2 55–43 +12 9
7. Szolnoki Dózsa 1 1 16–9 +7 3
8. PannErgy-Miskolc 2 1 1 19–19 0 3