Férfi vízilabda ob I: a BVSC nem tudta megszorítani az Egert – eredmények

2016.10.08. 21:20
Erdélyi remekül játszott (Fotó: Lénárt Márton – archív)
Az Eger idegenben 11–7-re legyőzte a BVSC-t a férfi vízilabda ob I 3. fordulójában. A Miskolc szintén négy góllal diadalmaskodott a Kaposvár felett. Eredmények.

B-CSOPORT

Hiába hiányzott Hárai Balázs és Milos Csuk is, az Eger magabiztosan kezdte a találkozót. A remek védekezés mellett centerben is remekeltek a hevesiek: előbb Bedő Krisztián, majd Decker Ádám szerzett gólt. Az első negyed után 3–1-re vezetett a hevesi alakulat.

A második negyedben a BVSC rendezte sorait: Török Béla két gólja után az egyenlítésért is támadhatott a zuglói csapat. A nagyszünetben mégis az Eger vezetett már 6–3-ra.

A jövő heti BL-selejtezőre készülő Eger ezután még nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt, Hosnyánszky Norbert kiváló passzainak, Angyal Dániel és Uros Csucskovics góljának is köszönhetően az utolsó játékrész előtt már 9–5-re vezetett a hazai csapat.

A mérkőzés vége már nem hozott sok izgalmat: a Ferencváros elleni 10–10 után a Szőnyi úton 11–7-re nyert az Eger.

Miskolcon a felsőházba jutás szempontjából játszottak fontos meccset, amelyen sokáig remekül tartotta magát a Kaposvár, végül mégis négy góllal kikapott.

A Honvédnak az UVSE, a Ferencvárosnak a Tatabánya nem okozott különösebb gondot.

A-CSOPORT

A KSI a második és a harmadik negyedben egészen jól tartotta magát az OSC ellen, hovatovább, ezt a szakaszt ikszre hozta a jóval esélyesebb ellenfelével szemben. A probléma az első és a negyedik negyedben volt: ezekben összesen 12 gólt kaptak a sportiskolások. Kovács Gábor négy találatot szerzett.

A Szolnok az OSC elleni vereség után Szegeden javított, végig irányítva 11–6-ra győzött.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
3. FORDULÓ

A-CSOPORT
A-HÍD-OSC-ÚJBUDA–KSI 15–7
(5–1, 1–2, 2–1, 7–3)
Nyéki uszoda, 150 néző. V: Marjay, Veilandics
OSC: BARABÁS – SALAMON F. 2, KOVÁCS GÁBOR 4, Gór-Nagy 1, Nikics, Zalánki 2, BÁTORI 2. Csere: Német T., Szabó Balázs, NAGY ÁDÁM 3, Juhász Zsolt, Bundschuh 1, Seman. Edző: Vincze Balázs
KSI: LEPOSA – Kósa, BICSKEI 2, Holló 1, Teleki 1, Marnitz Márk 1, Kardos A. 1. Csere: Grieszbacher (kapus), Petrák, Schmölcz, Zerinváry, Bóbis 1, Berze, Némethy. Edző: Horváth János
Gól – emberelőnyből: 6/5, ill. 7/2
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/0
Vincze Balázs:
– A kezdéssel és a végjátékkal elégedett voltam. A középső két negyed viszont felejthető játékot hozott a mi oldalunkról, amit a KSI kihasznált. Ettől függetlenül örülök a győzelemnek.
Horváth János: – A negyedik negyed közepéig szenzációsan, fantasztikusan játszottunk, sajnálom, hogy a végén nem bírtuk erővel. Megtiszteltetés volt a világ egyik legjobb csapata ellen játszani, nagyon szépen helytálltunk.

VASASPLAKET–PVSK MECSEK-FÜSZÉRT 14–13 (4–3, 1–4, 4–3, 5–3)
Komjádi uszoda, 100 néző. V: Kun, Kovács Cs. T.
VASAS: Jónás – Koopman 1, Babay 1, Hőna, Steinmetz Á. 1, BÓBIS 2, NJEGOVAN 4. Csere: Takács Bálint, Marnitz G. 2, Burján 1, Mészáros Cs., Simon H., BENCZ 2. Edző: Földi László
PÉCS: Barát – Csaba, GOGOV 3, Horváth Zs., Csacsovszky A. 1, Rakonjac 2, KOLOZSI 5. Csere: Opacak, Krizsán, Lajkó, Csacsovszky E. 1, Safrankó, Macsi 1. Edző: Lukács Gergely
Gól – emberelőnyből: 15/9, ill. 14/7
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. –
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. –
Kipontozódott: Simon H. (20. p.), Burján (26. p.), Horváth Zs. (29. p.), Rakonjac (32. p.)
Földi László:
– Tizenhárom kapott góllal nem könnyű nyerni, de nekünk sikerült.
Lukács Gergely: – Hatalmasat küzdöttünk, de a Vasas ellen ez még kevésnek bizonyult. Nagyon fiatal csapatom van, talán két-három gólos vezetésnél kellett volna higgadtabbnak maradni, ám az elrontott akcióinkból ellenfelünk építkezni tudott.

METALCOM-SZENTES–DVSE 7–9 (1–3, 2–4, 1–1, 3–1)
Szentes, 300 néző. V: Németh András, Benczur
SZENTES: György – SOMOGYI B. 2, PELLEI K. 1, Van Mil, VÖRÖS V. 1, Reuten 1, ifj. Tóth Gy. Csere: Albert 1, Trkulja, Kiss K., Kókai, Takács J. 1, Turcsányi. Edző: Pellei Csaba
DEBRECEN: Lévai M. – Mora, Tóth P., Süveges 1, DURIK 2, KÁLLAY 2, Szőke 1. Csere: BUSILACCHI 1, Kuncz 1, Somlai 1, Müller, Smitula, Fekete G. Edző: Komlósi Péter
Gól – emberelőnyből: 11/4, ill. 13/4
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Kókai (17. p.), Smitula (21. p.), Kuncz (28. p.), Van Mil (30. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Trkulja (12. p.)
MESTERMÉREG
Komlósi Péter: – Nagyon fegyelmezetten vízilabdáztunk, végig kézben tartottuk az irányítást. De a szentesi csapatot is elismerés illeti, hiszen végül nagy küzdelemben tudtunk nyerni

CONTITECH-SZEGED DIAPOLO–SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP 6–11 (2–4, 2–2, 1–3, 1–2)
Szeged, 200 néző. V: Csanádi, Bene P.
SZEGED: MEIXNER – MANHERCZ K. 2, SEDLMAYER 1, Illés S., Sánta, Nagy M., Kiss Cs. Csere: VUKICSEVICS 2, Baszara 1, Manhercz Á., Chilkó, Palotás G., Pellei F. Edző: Varga Péter
SZOLNOK: NAGY V. – VARGA DÉNES 3, PRLAINOVICS 2, Jansik D., Kis G., GOCICS 1, Vámos 1. Csere: Alekszics 1, Crousillat 1, Fülöp B. 1, Hangai Z., Mezei T., Szatmári K. 1. Edző: Cseh Sándor
Gól – emberelőnyből: 13/5, ill. 6/2
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Sedlmayer (30. p.)
Varga Péter:
– Színvonalas, jó mérkőzést játszottunk. A harmadik negyedben volt esélyünk a felzárkózásra, de nem éltünk vele. A záró felvonásban mentálisan elfáradtunk.
Cseh Sándor: – Küzdelmes, jó meccs volt, sok hasonlóra van szükségünk. Bő két hete készül együtt a teljes keret. Örülök annak, hogy a védekezésünk ezúttal rendben volt.

B-CSOPORT
BVSC-ZUGLÓ–ZF-EGER 7–11 (1–3, 2–3, 2–3, 2–2)
Laky uszoda, 200 néző. V: Vogel G., Rubos
BVSC: Györke – Pásztor 1, Czigány K., Szabó Bendegúz, Ambrus, Létay, Csapó M. 2. Csere: Szakonyi (kapus), Kovács P. 1, Várnai 1, Török B. 2, Mátyok, Szabó Bence, Nagy Á. Edző: Märcz Tamás
EGER: B. Mitrovics – Kovács Gergő 1, Erdélyi 2, Angyal 1, Bedő 1, Hosnyánszky 1, Vapenszki 1. Csere: Decker Á. 2, Csucskovics 1, Biros B., Lőrincz B. 1, Szalai G., Kürti. Edző: Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből: 12/2, ill. 9/3
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Kovács Gergő (24. p.), Angyal (29. p.)
Märcz Tamás:
– Nem vagyok megelégedve azzal, ahogyan kezdtük a mérkőzést. Sajnálom, hogy a meccs eleje nem indult jól, nem megengedhető akciógólokat kaptunk, és az emberelőnyös helyzetkihasználásunk sem volt megfelelő az első két negyedben.
Dabrowski Norbert: – Abszolút megfelelt a találkozó annak, amit vártunk. A BVSC nagyon szervezetten vízilabdázott, ezért is örülök, hogy viszonylag simán nyertünk.

PANNERGY-MISKOLCI VLC–KAPOSVÁRI VK 12–8 (2–2, 3–2, 4–3, 3–1)
Miskolc, 150 néző. V: Molnár T., Homonnai
MISKOLC: CSOMA – Bowen 3, Halek 2, Milicsics, MISICS 4, Vadovics 1, Lukács D. 1. Csere: Lukács Á., Jakab D., Miklós L., Hornyák 1, Kincses. Edző: Sike József
KAPOSVÁR: Szécsi – Berta J. 1, DOBOS B. 2, VINDISCH 2, Tóth K., Kovács O., Sántavy. Csere: Nemes B. (kapus), Juhász-Szelei 1, Polovics, Palotás 1, Pataki 1, Hegedűs B. Játékos-edző: Szécsi Zoltán
Gól – emberelőnyből: 12/3, ill. 10/2
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/–
Kipontozódott: Lukács D. (30. p.)
Kiállítva (cserével végleg): Tóth K., Juhász-Szelei (30. p.)
Sike József:
– A mérkőzés végeredménye nem tükrözi hűen azt az irdatlan mennyiségű munkát, amelyet el kellett végezniük játékosaimnak a győzelemért. A vendégek végig remekül kapaszkodtak, minden egyes labdáért rettenetesen meg kellett küzdenünk. Csapatomon érződött a fáradtság, ugyanis sok a sérültünk, és így jóval nehezebb a dolgunk.
Szécsi Zoltán: – A miskolciak remek együttest alkotnak, kifejezetten jó eséllyel pályáznak a legjobb nyolc közé kerülésre. Az a munka és az a befektetés, amit elvégeztek, lassan kezdi meghozni a gyümölcsét. Jobbak voltak, ráadásul fel is őröltek bennünket.

FTC-PQS–EBP-TATABÁNYA 18–4 (6–1, 3–0, 3–2, 6–1)
Népliget. V: Székely Balázs, Tordai
FTC: Vogel Soma – Sz. Mitrovics 6, Marko Csuk, Varga Dániel, Szirányi 1, Madaras 2, Katonás 2. Csere: Avramovics 2, Nyéki 2, Tóth M. 1, Dőry 1, Jansik Sz. 1, Vogel Simon. Edző: Varga Zsolt
TATABÁNYA: Jászberényi – Kolarik, Francsics, Kiss Gy., Máthé, Szabó Botond, Rábavölgyi. Csere: Salamon A. 2, Dobay, Popovics, Mocsári, Regős 2, Garancsy. Edző: Zantleitner Tamás.
Gól – emberelőnyből: 7/5, ill. 5/1
Varga Zsolt:
– Az első negyedtől kezdve uraltuk a mérkőzést. Azokat az elemeket tudtuk gyakorolni, amelyekre felhívtam a figyelmet az egri meccs után. Örülök, hogy Vogel Soma jól védett, meg hogy sok szép gólt lőttünk. Ez mindig jót tesz a játékosoknak.
Zantleitner Tamás: – Elégedetlenek vagyunk, értékelhetetlen volt a teljesítményünk. A Ferencváros nyilván sokkal jobb csapat nálunk, de egy pillanatra sem tudtuk megnehezíteni a dolgát, és ez bosszantó. Most jönnek az igazán fontos meccsek, kérdés, hogyan és milyen gyorsan tudunk kijönni a hullámvölgyből.

RACIONET HONVÉD–UVSE 17–6 (7–1, 6–2, 3–1, 1–2)
Kőér utca, 150 néző. V: Petik A., Mucskai
HONVÉD: DECKER A. – SZIVÓS M. 4, Fazekas T. 2, Borsós, Gyárfás T. 2, SIMON A. 2, KISS G. 4. Csere: Várhegyi D. (kapus), Kiss B. 1, Fejős, Irmes P. 2, Kalanovics, Steinmetz B., Vad Levente. Edző: Vad Lajos
UVSE: Laboncz – Márkus, TÓTH Z. 2, Keresztúri, Dávid Z. 1, Szentesi Á., Kovács R. Csere: Varga V. (kapus), Korényi, Major 1, Sélley 1, Korbács 1, Tiba, Szentesi D. Edző: Németh Zsolt
Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 11/4
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Kiss B. (16. p.), Márkus (21. p.), Major (26. p.)
Vad Lajos: – Nagyon motiváltan és jól játszottunk, ami az eredményben is visszatükröződik.
Németh Zsolt: – Rossz kezdésünkön sajnos nem sikerült a folytatásban sem javítanunk, ezért szenvedtünk ilyen csúfos vereséget. Készülünk tovább, mert ez nem a mi arcunk és tudásunk.