Férfi vízi: könnyed győzelemmel kezdtük a BENU-kupát

2019.06.30. 20:43
A világbajnokságra készülő magyar férfi vízilabda-válogatott 14–6-os papírforma-győzelemmel kezdett Franciaország ellen a Margitszigeten zajló BENU-kupa 1. fordulójában.
Vámos Márton két góllal zárta a meccset (Fotó: Balogh László) – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

A mezőny leggyengébb csapatával, Franciaországgal találkozott a világbajnokságra készülő magyar vízilabda-válogatott a BENU-kupa 1. fordulójában. A keret alaposan kicserélődött a világliga belgrádi szuperdöntőjében 5. helyén végzetthez képest, hiszen csak négyen csatlakoztak ahhoz a 12 pólóshoz, akik itthon készültek.

Mindenesetre a francia csapatnak nem szabadott gondot okoznia, és így is lett: bár hatalmas bombával az első negyedben még megszerezték a vezetést a vendégek (1–2), Varga Dénes irányításával már az első szünetre kétgólos előnybe került Märcz Tamás legénysége (4–2).

A második negyed viszonylagos gólcsendje után (1–1, 5–3 a félidőben) Pohl Zoltán góljával lett először három közte, ami aztán villámgyorsan hatig hízott, a franciák ötméteressel csökkentették az újabb szünet előtt ötre a különbséget (10–5).

A záró felvonás elején Angyal Dániel és Vámos Márton találatával már hét góllal vezetett a magyar csapat, amely végül 14–6-os győzelmet aratott. Folytatás hétfőn, Hollandia ellen.

VÍZILABDA
BENU-KUPA FÉRFI FELKÉSZÜLÉSI TORNA,
MARGITSZIGET
Magyarország–Franciaország 14–6 (4–2, 1–1, 5–2, 4–1)
Hajós uszoda, 700
néző. V: De Jong (holland), Moiralisz (görög)
Magyarország: NAGY V. – Bátori 1, Varga Dénes 2, Sedlmayer 1, Mezei 1, Vámos 2, ANGYAL 2. Csere: MANHERCZ K. 2, Zalánki 1, Pohl 1, JANSIK SZ. 1, Német T. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Franciaország: Garsau – Dino, Missy, Marzouki 1, Saudadier, Vanpepestraete 1, Izdinsky. Csere: Crousillat 1, Bachelier, CAUMETTE 1, Sterling, Vernoux 1. Szövetségi kapitány: Nenad Vukanics
Gól – emberelőnyből: 12/8, ill. 9/1
Gól – ötméteresből: 4/4, ill. 2/1
Kipontozódott: Saudadier (21. p.), Vanpepestraete (23. p.), Angyal (28. p.), Missy (32. p.)
Märcz Tamás: – Sikerült megvalósítani, hogy négy negyeden keresztül erős legyen az iram.
Gyorsan akartunk vízilabdázni, és bár az elején bele-belecsúsztak hibák a védekezésbe, a
támadásba, mozgékonyan vízilabdáztunk, ez lehet a jövő egyik kulcsa. Elsősorban a
védekezést figyeltük, hogyan tud összeállni, egymást is kell érezniük a játékosoknak, fontos,
hogy minél jobban kialakuljon a szinkron a védőink és a külső körben védekezők között. Kell
még idő, ám már a meccsen belül is javult ez, illetve elő tudtunk venni egy-két emberelőnyös
figurát, amelyet, ha nem is sokat, de gyakoroltunk az elmúlt napokban.
Nenad Vukanics: – Mit is mondhatnék? Nem könnyű a magyarok ellen ilyen hangulatú
uszodában játszani, ám azért igyekeztünk mindent megtenni. Az első félidőben jobban tudtuk
tartani a lépést, a másodikban már nem, de összességében nagy megtiszteltetés, hogy a