Férfi vízi ob I: szoros szegedi siker a Vasas ellen

2013.12.06. 19:28
Szivós Márton háromszor vette be a Vasas kapuját (Fotó: Szabó Miklós, NS-archív)
A férfi vízilabda ob I 12. fordulójában az A-Híd-Szeged a háromgólos Szivós Márton vezérletével hazai pályán 8–6-ra legyőzte a Lactiv-VasasPlaket együttesét, a listavezető ZF-Eger pedig kiütötte a BVSC-Zuglót.

A házigazda kezdett jobban, Szivós Márton találatával a vezetést is megszerezte, Nagy Viktor pedig a negyed első felében lehúzta a rolót (1–0). A játékrész derekához érve azonban Hőna Dávid feltörte a szegedi reteszt, majd nem egészen egy perccel később Drasko Brguljan is eredményesnek bizonyult épp a kiállítás leteltének pillanatában, így fordítottak az angyalföldiek (1–2).

Hogy mégsem vendégelőnnyel érkeztek a második nyolc percre a felek, arról Juhász Zsolt gondoskodott (2–2), aztán egy majd' ötperces gólszünet után Katonás Gergely büntetőből volt eredményes (2–3). Az előny ezúttal sem tartott ki a negyed végéig, Szivós második gólját is megszerezte, Csapó Miklós pedig hiába juttatta ismét előnyhöz a Vasast (3–4), Aljosa Kunac és Molnár Tamás találataival az utolsó felvonás előtt fordította a Szeged – persze az sem ártott, hogy Katonás újabb büntetőjét kivédte Nagy Viktor (5–4).

Brguljan előnyből szerzett góljával egyenlített ugyan a vendégcsapat (5–5), de Szivós és Decker Ádám is élt a fórral, így a mérkőzés során először két gól volt az együtteseket között (7–5), ez a különbség pedig a végéig meg is maradt (8–6).

Továbbra is hiba nélkül menetel a ZF-Eger, amely a szerdai, csalódás keltő Bajnokok Ligája-mérkőzést követően sikeresen állt vissza a hazai pontvadászatban megszokott formájára: 19–5-re nyertek a BVSC-Zugló ellen. A kimenetel már a nyitó felvonásban eldőlt, szinte minden hazai támadás góllal végződött, így a második negyedre öt találattal elhúzott a címvédő.

A folytatásban is hatalmas volt a különbség a felek között, a fővárosiak súlytalanok voltak, ezt a végeredmény is hűen tükrözte. A listavezető ilyen arányban is megérdemelten nyerte meg a meccset, így rohamléptekkel halad az alapszakasz megnyerése felé.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
12. FORDULÓ
A-HÍD SZEGED–LACTIV-VASAS PLAKET 8–6 (2–2, 1–1, 2–1, 3–2)
Szeged, 250
néző. V: Németh András, Fekete B.
SZEGED: NAGY V. – Tóth M. 1, SZIVÓS 3, DECKER Á. 1, Seman, Kiss Cs., JUHÁSZ ZS. 1. Csere: Molnár T. 1, Hegedüs G., Kunac 1, Jansik Sz., Sánta, Vincze M. Edző: Vincze Balázs
VASAS: BARABÁS – Katonás 1, STEINMETZ Á. 1, Angyal, Takács Bálint, DRASKO BRGULJAN 2, Csapó M. 1. Csere: Hőna 1, Manhercz Á., Fazekas, Sedlmayer, Manhercz K. Edző: Földi László
Gól – emberelőnyből: 10/4, ill. 11/3
Gól – ötméteresből: –, ill. 2/1
Kipontozódott: Hőna (24. p.), Katonás (29. p.), Tóth M. (32. p.)
Vincze Balázs: – A Vasas rendkívül összeszedetten játszott, mi pedig gödörből próbálunk kimászni. Most az elődöntős pozíciónk is megkérdőjeleződhetett volna, hiszen az Eger és a Szolnok ellen is veszítettünk itthon. Úgy néz ki, más ez a Szeged, mint az előző szezonokban, nem feltétlenül jobb vagy rosszabb – más. Nem játszunk a nemzetközi kupákban, de sajnos ez sem garancia arra, hogy megvalósítjuk az álmainkat.
Földi László: – Jó meccset játszottunk, összeszedettek voltunk, ám sajnos a végére elfogytunk. Ha páran nem ennyire fáradtak, vagy jobban hisznek magukban, ebből a meccsből többet lehetett volna kihozni... Nem tudtunk végig koncentrálva játszani, ezért sajnos többször lefordult rólunk a Szeged, mert ebben jó, még ha most nem is játszott kiemelkedően.

ZF-Eger–BVSC-Zugló 19–5 (6–1, 4–2, 4–1, 5–1)
Bitskey Uszoda, 200 néző. V: Székely, Birri
ZF-Eger: MEIXNER - Graham, Bundschuh 2, Hárai 1, Salamon, KOVÁCS G. 4, BÁTORI 4. Cs: Varga Zs. 1, BEDŐ 2, Sántavy, Lőrincz 2, ZALÁNKI 3. Edzők: Gerendás György, Dabrowski Norbert.
BVSC: Szakonyi – Nagy S, Létay 1, Mezei 1, Nyéki 1, Kotszidisz 1, Mészáros. Cs: Tatár, Ambrus 1, Telegdy, Szabó B., Hajek. Edző: Märcz Tamás
Emberelőny/gól: 4/4 illetve 10/1

Gerendás György:
– Megszámoltam a mérkőzés előtt, 108 néző ült a lelátón. Újra meg kell dolgoznunk a közönség szeretetéért.
Märcz Tamás: – A meccset megelőzően Gyuri adott egy dvd-t melynek borítóján az állt: Eger – BVSC 16-5. Becsapott.

1. ZF-Eger 13 13 192–96 +96 39
2. Szolnoki Dózsa-Közgép VSC 10 9 1 124–80 +44 27
3. A-HÍD Szeged 12 8 1 3 151–98 +53 25
4. RacioNet Honvéd 11 8 1 2 137–103 +34 25
5. TEVA-Vasas 12 6 2 4 120–99 +21 20
6. Debrecen 11 5 1 5 112–104 +8 16
7. PVSK-Füszért 12 5 1 6 110–121 –11 16
8. BVSC-Zugló 12 5 7 127–133 –6 15