Férfi vízi ob I: Szolnokon veretlen maradt a Szeged

2013.02.20. 19:13
A szegedi Szivós Márton (8) remekül védekezett, míg Ramiro Georgescu (13) a mezőny egyetlenjeként két gólt is szerzett <br />(Fotó: Havran Zoltán)
Szolnokon is megőrizte veretlenségét a Szeged férfi vízilabdacsapata, amely 7–5-re legyőzte vendéglátóját. Az első félidőben csak négy gól esett, de 2–2 után Vincze Balázs csapata a harmadik negyedben ötgólos előnyt szerzett, amelyet már nem tudott ledolgozni a tabellán továbbra is a negyedik helyen álló Szolnok.

Az előzetesen a bajnoki döntőbe leginkább várt két csapat, a Szolnok és a Szeged soraiban 11 olyan pólós ugrott medencébe, aki szerepelt a múlt hétvégi Volvo-kupán – no meg további négy aktív válogatott játékos. Ám amíg Kecskeméten simán felállhatott volna a Decker A. – Szivós, Somogyi, Decker Á., Kis G., Hosnyánszky, Török sorral a Benedek-csapat, ezek a játékosok kétfelé oszlottak (kiegészülve a két román válogatottal, Ramiro Georgescuval és Tiberiu Negreannal), s immár egymás ellen küzdöttek.

A szezonbeli egyetlen vereségét a BL-ben, a Partizan otthonában elszenvedő csongrádi együttes a kiegyenlített, nagyon kevés gólt hozó első félidő (a hetedik perc elején még 0–0 volt az állás) után a harmadik negyedben állva hagyta vendéglátóját, öt gólt is szerzett, miközben a Volvo-kupáról lemaradó Baksa László bravúrt bravúrra halmozott – és ahogy lenni szokott, szerencséje is volt –, nem engedte a kapujába a labdát.

Az ősszel Szegeden a meccs végén alulmaradó szolnokiak ezúttal nem nüánszokkal bukták el a mérkőzést, az utolsó nyolc perc előtt reménytelen helyzetbe kerültek. Ám megpróbálták a lehetetlent, de az ötgólos hátrányból csak hármat dolgoztak le. Azért a végén idegessé vált a vendégcsapat is, miután Vincze Balázs időkérését késve vette észre a zsűri, Baksa önkívületben ordibált a meccs felügyelőivel, amiért végleges kiállítást kapott.

A Szeged végül három pontra tudta növelni előnyét a második helyen álló ZF Egerrel szemben.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
16. FORDULÓ
SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–A-HÍD-SZEGED 5–7
(1–1, 1–1,0–5, 3–0)

Szolnok, 300 néző. Vezette: Vogel G., Juhász Gy.
SZOLNOK: DECKER A – Negrean, Pásztor, Alekszics, KIS G. 1, Hosnyánszky, Gocics 1. Cs: R. Georgescu 2, Marnitz G., Vörös, Nyéki 1, Kovács O., Hangay Z. Edző: Kovács István
SZEGED: BAKSA – TÖRÖK 1, Somogyi, Kunac, Molnár T. 1, Szivós 1, KISS CS. 1. Cs: Decker Á., Kayes 1, Hegedüs G. 1, Juhász Zs., Younger 1, Varga P. Edző: Vincze Balázs
Gól – emberelőnyből: 8/1, ill. 8/1
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Decker Á. (30. p.)
Kiállítva (cserével, végleg): Baksa (31. p.)
Kovács István: – Az egész meccs olyan volt, mint a szegedi. 2–2-ig alig volt gól, mindkét csapat jól védekezett, de a harmadik negyedben olyan hibákat követtünk el mind támadásban, mint védekezésben, amit egy csapat sem bírna el. Pedig ha elöl nem megy, legalább a védekezésnek kellene működni. Azt kértük, hogy ne legyen ötméteres, az előnyöket tudta mindenki, hiszen felkészültünk a Szegedből, mégis kaptunk gólt, ezek döntőnek bizonyultak. Utána buta módon elkezdtük siettetni a mérkőzést, pedig ilyen jó centerrel nem kellett volna.
Vincze Balázs: – A harmadik negyed megnyeréséhez azért kellett az előtte lévő kettő játéka is. Kiélezett, egyenrangú mérkőzést volt addig, mindkét csapat kiválóan védekezett. Most valamivel korábban sikerült megbontanunk az ellenfél védőfalát, és szebbnél szebb gólokkal el tudtunk lépni, a negyedik negyed pedig arról szólt, hogy az előnyből mennyit tudunk megtartani, mivel annak nem volt jelentősége, hogy hány góllal nyerünk.