Férfi vízi ob I: Szivósék 4-0-lal fordítottak, bukott a Szolnok

2014.03.07. 19:24
A férfi vízilabda OB I 21. fordulójában a Szeged 9–8-ra nyert a Szolnok otthonában, úgy, hogy a hazaiak az utolsó negyed elején még 7–5-re vezettek, de aztán Pásztor Mátyás kiállítása végzetesnek bizonyult..

Szivós Márton a szerb Szivós Márton ellen. Így is jellemezhettük a listavezető Szolnoki-Dózsa-Közgép és a Diapolo-Szeged péntek esti rangadóját, amelyen a két csapat mellett az egyik legjobb magyar pólós találkozott az egyik legjobb szerb pólóssal, a góllövőlista-2. Szivós a rangsorban első Sztefan Mitrovics ellen. Mitrovics ráadásul a szerbek Szivósa: jobbkezes, remekül érti a játékot, hatalmas lövőerővel bír, szórja a gólokat és együttese meghatározó embere.

A Szolnok számára fontos lehetett a mai győzelem az alaszakaszelsőség szempontjából, ennek ellenére kissé álmosan kezdett a hazai csapat. Az első negyedben 3–0-ra és 4–1-re meglépett a Szeged. Természetesen Szivós is gólt szerzett, előtte Molnár Tamás Tóth Márton és Seman volt eredményes vendég oldalon – ráadásul az összes találat emberelőnyből született.

Aztán a második negyedben megérkezett a Solnok is a vízbe: Vámos Márton és a „szerb Szivós" is betalált – 4–4-nél pedig a hazaiak utolérték a Szegedet. Tóth Mártoné volt azonban az utolsó szó – a nagyszünetben 5–4 volt a Szegednek.

A harmadik játékrészben feljavultak a védelmek – mindössze két gólt láthattunk, igaz ezekkel a Szolnok megfordította az állást. A döntés azonban így is az utolsó negyedre maradt. Mitrovics ekkor a harmadik góljával 7–5-re alakította az állást. Viszont ezután jött a fordulópont: Pásztort ugyanis csere nélkül kiállította a játékvezető.

A Szeged számára úgy tűnt tehát, hogy elúszik a mérkőzés, de négy percig így emberelőnyben játszhattak és Szivósék egy 4–0-s rohammal fordítottak is – 2:44-gyel a meccs vége előtt 9–7-re vezettek. A maradék időben pedig már csak Török Béla volt eredményes, így a Szolnok otthon 9–8-ra elbukta a rangadót.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
21. FORDULÓ
SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–DIAPOLO-SZEGED 8–9 (1–4, 3–1, 2–0, 2–4)
Szolnok, 500 néző. V: Németh András, Fekete B.
SZOLNOK: DECKER A. – SZ. MITROVICS 3, Hosnyánszky, Jansik D., Kis G., Gocics 1, Vámos 2. Csere: Alekszics, Török B. 1, Vörös, Pásztor 1. Szakmai igazgató: Kovács István
SZEGED: NAGY V. – Tóth M. 2, SZIVÓS 2, Kunac, Seman 1, Kiss Cs., Juhász Zs. 1. Csere: MOLNÁR T. 2, Sánta, Hegedüs G. 1, Jansik Sz., Vincze M. Edző: Vincze Balázs
Gól – emberelőnyből: 10/1, ill. 15/6
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/0
Kipontozódott: Kunac (20. p.), Gocics (32. p.)
Kiállítva (brutalitásért): Pásztor (28. p.)
KOVÁCS ISTVÁN, a Szolnok szakmai igazgatója:
– Kétarcú meccs volt. Az elején a Szeged belőtte az emberelőnyeit, mi kihagytuk őket, egy négy után viszont akciógólokkal feljöttünk, hét ötre is vezettünk már, és nyilván meg fognak büntetni, de nagyon nem érdekel: akkor belenyúltak a mérkőzésbe! Ha olyan mérvű szabálytalanság történt volna, amiért négy percet kell adni, akkor egy izomkolosszus egy métert repül, és nem játszik tovább. Ehhez képest akit megütöttek, végig a vízben volt, ezzel tudom igazolni, hogy a négyperces kiállítás túlzó büntetés volt.
VINCZE BALÁZS, a Szeged edzője: – Keretbe foglaltuk a mérkőzést. Az elején leginkább saját magunk által teremtett helyzeteket, a végén pedig az adódó lehetőséget használtuk ki maximálisan. Sokkoló volt a kihagyott ötméteres, de óriási eredmény, hogy egy így kezdődő négyperces emberelőny során három támadásból három gólt lőttünk, és másfél perc alatt megfordítottuk a mérkőzést.

DEBRECEN–BVSC-ZUGLÓ 10–10 (3–2, 2–1, 3–3, 2–4)
Debrecen, 700 néző. V: Dodog, Mucskai
DEBRECEN: Clark – KÁLLAY 4, Weszelovszky, MARNITZ G. 2, Süveges, Jokics, HALEK 2.
Csere: Palotás, Smitula, Macsi, Misics 2, Chilkó. Edző: Varga Tamás
BVSC: Györke – Nyéki 1, Mezei, LÉTAY 5, BORSÓS 2, Kotszidisz 1, Szabó Bendegúz. Csere: Tatár, Zoufal, Nagy S., Ambrus F., Telegdy, Mészáros 1. Edző: Märcz Tamás
Gól – emberelőnyből: 10/4, ill. 9/3
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 3/2
Kipontozódott: Szabó Bendegúz (20. p.), Süveges (22. p.), Halek (28. p.),
Kiállítva (cserével végleg): Nyéki (27. p.)
Varga Tamás:
– Úgy érzem, elvettek tőlünk két pontot, értse mindenki úgy, ahogy szeretné.
Märcz Tamás: – Nagyon erős Debrecen ellen sikerült pontot szereznünk, nem volt könnyű vert helyzetből felállni, de mentálisan erősek voltunk.

1. Szolnoki Dózsa-Közgép VSC 21 19 2 273–160 +113 57
2. ZF-Eger 20 18 1 1 301–147 +154 55
3. Diapolo Szeged 21 17 1 3 276–172 +104 52
4. RacioNet Honvéd 20 15 1 4 244–179 +65 46
5. Lactiv-VasasPlaket 20 11 3 6 202–167 +35 36
6. BVSC-Zugló 21 11 1 9 232–207 +25 34
7. Debrecen 21 10 3 8 221–200 +21 33
8. Kaposvári VK 20 9 1 10 190–204 –14 28