Férfi vízi ob I: szenzációs egri kezdés, 9–1-es első két negyed

2016.03.02. 20:56
A férfi vízilabda ob I felsőházi rájátszásának harmadik fordulójában az Eger hazai medencében 19–9-re megverte a Vasast. A házigazdák a nagyszünetben már 9–1-re vezettek, majd a gólzáporos harmadik negyed (5–5) után tovább növelték a különbséget.

A Szolnok fordulatos, bár az eredmény alapján sima mérkőzésen nyert a Honvéd otthonában. A vendégek az első két negyedet öt góllal (1–6) elhúztak, ám a fővárosi együttes remekül kezdte a harmadik játékrészt, és feljött két találatra (4–6). Ezek után azonban már csak a szolnoki játékosok voltak eredményesek, akik négy újabb gólt szerezve 10–4-es győzelmet arattak, és őrzik hatpontos előnyüket a tabella élén.Szolnok fordulatos, bár az eredmény alapján sima mérkőzésen nyert a Honvéd otthonában. A vendégek az első két negyedet öt góllal (1–6) elhúztak, ám a fővárosi együttes remekül kezdte a harmadik játékrészt, és feljött két találatra (4–6). Ezek után azonban már csak a szolnoki játékosok voltak eredményesek, akik négy újabb gólt szerezve 10–4-es győzelmet arattak, és őrzik hatpontos előnyüket a tabella élén.

Az OSC hét góllal nyert Szegeden, de már az első két játékrészben (7–2) eldöntötte a meccset.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐHÁZ, 3. FORDULÓ
ZF-EGER–VASASPLAKET 19–9 (4–1, 5–0, 5–5, 5–3)
Eger, 300
néző. V: Marnitz Miklós, Rubos K.
EGER: B. Mitrovics – SZIVÓS M. 3, Angyal 2, HOSNYÁNSZKY 3, HÁRAI 2, BIROS P. 2, Zalánki. Csere: Csoma (kapus), Vapenszki 2, Bedő 2, Mata 1, LŐRINCZ B. 1, Szalai G. 1. Edző: Dabrowski Norbert
VASAS: Tihanyi – Delgado 1, Szarics 1, Bóbis 1, Steinmetz Á. 1, Takács Bálint, Gyárfás 1. Csere: Várnai 1, SIMON H. 2, Fazekas, Burián, Hőna 1, Bencz. Edző: Földi László
Gól – emberelőnyből: 12/7, ill. 5/2
Kipontozódott: Takács Bálint (17. p.)
Dabrowski Norbert:
– A második félidőben sok gólt kaptunk, a védekezéssel elégedetlen vagyok. Örülök viszont, hogy a fiatalok sokat tudtak játszani. Ez a mérkőzés is megmutatta, jó irányba tartunk.
Földi László: – Nagyon jó volt újra az egri uszodában játszani, de egyelőre még viszonylag nagy a két csapat közötti különbség.

RACIONET HONVÉD–SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP 4–10 (1–5, 0–1, 3–1, 0–3)
Kőér u., 150
néző. V: Csizmadia Zs., Marjay
HONVÉD: György D. – SIMON R., Simon A. 1, FAZEKAS T. 1, Kovács G. 1. Illés, Kiss G. Csere: Kardos G. (kapus), Kiss B., Korbán, Borsós, Reibel, Kalanovics 1, Steinmetz B. Edző: Vad Lajos
SZOLNOK: NAGY V. – Madaras 1, Gocics, Mezei, Varga Dániel, Varga Dénes, MITROVICS 3. Csere: FÜLÖP 3, Hangay Z., Alekszics, YOUNGER 3, KIS G., Jansik D. Edző: Cseh Sándor
Gól – emberelőnyből: 6/0, ill. 6/2
Cseh Sándor:
– Az első és a negyedik negyedben jól játszottunk. A közbülsőkben azonban támadásban nagyon visszafogottak voltunk. Az idén először láttam a Honvédot élőben, nagyon harcosak voltak, jól is bírták könnyelműek voltunk.
Vad Lajos, a Honvéd edzője azzal a feltétellel osztotta volna meg értékelését a Nemzeti Sport olvasóival, hogy a tudósítás más elemeit is meghatározhassa. Kérését a tudósítás objektivitása és pártatlansága érdekében nem állt módunkban teljesíteni.

CONTITECH-SZEGED-DIAPOLOA-HÍD-OSC-ÚJBUDA 5–12 (1–3, 1–4, 2–4, 1–1)
Szeged, 300
néző. V: Dodog, Németh András
SZEGED: MEIXNER – Manhercz Á., Manhercz K. 1, Varga II Zs., Seman, Kunac, Kiss Cs. 1. Csere: Pellei F., CHILKÓ 2, Sánta 1, Sedlmayer, Palotás G. Edző: Varga Péter
OSC: BARABÁS – SALAMON F. 2, Hegedüs G. 1, BÁTORI 3, DECKER Á. 1, DRASKO BRGULJAN 2. Bundschuch. Csere: GÓR-NAGY 1, Juhász Zs., Nagy Á., Graham 1, Neto 1, Kovács Gábor. Edző: Vincze Balázs
Gól – emberelőnyből: 16/4, ill. 14/5
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Kunac (24. p.), Manhercz K. (27. p.), Nagy Á. (30. p.), Bundschuch (32. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Hegedüs G. (20. p.)
Varga Péter: – Csalódott vagyok.
Vincze Balázs: – Az Eger elleni mérkőzés kivételével remek kapusteljesítmény és magas színvonalú védekezés jellemzi csapatom tavaszi teljesítményét. Ezen erényeinknek köszönhetően nyertünk fölényesen Szegeden.

FTC-PQSBVSC-WÁBERER HUNGÁRIA-ZUGLÓ 10–6 (2–2, 5–1, 1–1, 2–2)
Népliget,
50 néző. V: Székely Balázs, Kovács T.
FTC: Vogel Soma – MARKO CSUK 3, ROACH 2, Katonás, Swift, Avramovics 1, Nyéki 1. Csere: Dőry 1, MARNITZ G. 2, Tóth Márton, Kolozsi, Pohl. Edző: Varga Zsolt
BVSC: Györke – Pásztor M., Czigány K., TÖRÖK B. 2, Ambrus F. 1, LÉTAY 2, Csapó M. Csere: Szakonyi (kapus), Sugár 1, Szabó Bendegúz, Nagy S., Nagy Á. D., Mátyok. Edző: Märcz Tamás
Gól – emberelőnyből: 5/4, ill. 7/3
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. 1/1
Kipontozódott: Ambrus F. (18. p.)
Varga Zsolt: – Ideges volt a kezdés, nem találtuk az ellenszerét a BVSC-s beindulásoknak, aztán a mérkőzés előrehaladtával egyre jobban hatástalanítottuk őket. Igaz, Kovács Péter eltiltása miatt egy centerrel kevesebben voltak, ez több terhet rótt egyes játékosokra. Örülök a három pontnak.
Märcz Tamás: – Az első két negyedben lassú volt a játék, a második félidőben viszont már pörögtünk, jobban is játszottunk ellenfelünknél, de az addig összeszedett hátrányt már nem tudtuk behozni.