Férfi vízi ob I: szegedi siker a Honvéd ellen, zuglói kínok Egerben

2015.03.11. 21:04
Sima győzelmet aratott a férfi vízilabda ob I 22. fordulójában a Szolnoki Dózsa és az Eger is, az OSC a Szentest, a Szeged a Honvédot, az UVSE a PVSK-t győzte le. A Ferencváros fővárosi rangadót nyert a Vasas ellen, a Kaposvár a Debrecent verte meg.

Remek harmadik negyedével döntötte el a Szeged a Honvéd elleni presztízsmérkőzést. A szegediek szerezték a meccs első két találatát, és ettől fogva üldözőverseny zajlott a medencében: a Honvéd rendre felzárkózott egy gólra, a csongrádiak meg visszaállították a kétgólos különbséget. A harmadik negyedben aztán már csak a vendégek találtak be, a 0–3-as játékrész sorsdöntőnek bizonyult, hiába hajrázott jól a Honvéd, és jött föl 8–10-re. Kiss Csaba négyet vállalt a szegediek tíz gólja közül.Szeged a Honvéd elleni presztízsmérkőzést. A szegediek szerezték a meccs első két találatát, és ettől fogva üldözőverseny zajlott a medencében: a Honvéd rendre felzárkózott egy gólra, a csongrádiak meg visszaállították a kétgólos különbséget. A harmadik negyedben aztán már csak a vendégek találtak be, a 0–3-as játékrész sorsdöntőnek bizonyult, hiába hajrázott jól a Honvéd, és jött föl 8–10-re. Kiss Csaba négyet vállalt a szegediek tíz gólja közül.

Az OSC a nagyszünetben még csak 4–4-re állt a Szentes ellen, ennek részben a fővárosiak rossz mezőnybeli lövőszázaléka volt az oka – más kérdés, hogy közben a hazaiak ritkán jutottak mezőnyjátékból lövéshez, az emberelőnyökkel pedig pazarlóan bántak. A harmadik és negyedik negyedben kijött a két csapat közti különbség: az OSC 4–1-re és 5–2-re nyerte meg e két játékrészt, és a négygólos Joseph Kayes vezérletével hatgólos győzelmet aratott.

A Szolnok rendkívül simán verte meg a KSI-t: a hazaiak ugyan lassan indultak be, de a sportiskolások végül jókora, 18–4-es verést kaptak. A szolnokiak kilenc játékosa szerzett gólt a mérkőzésen, a legeredményesebb közülük a négyszer betaláló Tóth Márton volt.

A BVSC az első két negyedben gólt sem dobott az Egernek, a 7–0-s hazai vezetés után egyértelmű volt, hogy a zuglóiak súlyos vereséggel térnek vissza Budapestre. A BVSC-sek 10–0-nál szerezték meg első találatukat – a fővárosiak végül tíz góllal maradtak alul, a vége 15–5 lett. Az egriek tíz játékosa iratkozott fel a gólszerzők közé, Milos Csuk néggyel lett a mezőny legeredményesebbje.

A Kaposvár jobb kezdésének és a megnyert első két negyednek köszönhette a győzelmet a Debrecen ellen, míg az esti fővárosi csatában az FTC négy góllal múlta felül a Vasast. Az első negyed három-három gólt hozott, majd az Ferencváros 4–4 után két gólt szerezve magához ragadta a mérkőzés irányítását. Öt hat után aztán újabb három zöld-fehér gól következett, 5–9-ről pedig nem volt visszaút a Vasasnak – a 6–10-es végeredményt büntetőből Kolozsi Marcell állította be. A Vasas egyetlen gólt sem szerzett emberelőnyből a mérkőzésen – a fórok kihasználása nélkül pedig meglehetősen nehéz meccset nyerni...

A forduló első szerdai mérkőzésén a PVSK – bár a második negyedben 4–2-re vezetett – minimális különbségű vereséget szenvedett az UVSE-től idegenben.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
22. FORDULÓ

RACIONET-HONVÉD–TISZAVIRÁG SZEGED DIAPOLO 8–10 (0–1, 3–3, 0–3, 5–3)
Kőér utca, 400
néző. V: Petik A., Kun Gy.
HONVÉD:
LÉVAI – Takei, Simizu, Simon A., Fülöp B. 1, SZŐKE 2, Kiss G. 1. Csere: Kiss B., Fazekas, Sztojcsics, ILLÉS 3, Steinmetz B., Simon R. 1. Edző: Vad Lajos
SZEGED:
Molnár D. – Manhercz Á., MANHERCZ K. 1, KUNAC 2, Varga II Zs. 1, Seman, KISS CS. 4. Csere: SÁNTA 2, Zsigri, Török A., Palotás, Imnaisvili, Chilkó. Edző: Varga Péter
Sárga lap:
Varga Péter (15. p.), Vad Lajos (15. p.)

Vad Lajos: –
Nem ütöttük ma meg az ob I-es szintet. Gratulálok a Szegednek.
Varga Péter: –
Én azt gondolom, hogy egy nagyon jó erőkből álló Honvédot sikerült legyőzni, mindig nagyon nehéz ebben az uszodában nyerni. Óriási fegyvertényt hajtottunk végre, gratulálok csapatomnak.

VASASPLAKET–FERENCVÁROS 6–10 (3–3, 1–3, 1–2, 1–2)
Komjádi uszoda, 300
néző. V: Molnár P., Németh A.
VASAS:
Barabás – Bóbis, Hőna, Steinmetz Á. 1, Sedlmayer 1, GYÁRFÁS 2, Takács B. Csere: Goreta 1, Várnai 1, Német T., Juhász-Szelei, Burián. Edző: Földi László
FTC:
GÁRDONYI – Katonás 1, ROACH 2, Avramovics 1, Swift 1, Marnitz, Csapó 1. Csere: Jansik, ERNYEY 2, Pohl, KOLOZSI 2, Regős Á. Edző: Varga I Zsolt

Földi László: –
Ma sokkal jobban tetszett a játékunk, mint az elmúlt hetekben, de sajnos a hat lőtt gól roppant kevés.
Varga I Zsolt: –
A mérkőzés előtt azt kértem a csapatomtól, hogy a klasszis Steinmetz Ádámot próbáljuk meg semlegesíteni. Úgy érzem ez a második negyedtől kezdve sikerült, és az egyébként is végig jó védekezésünk eredményezte ezt a remek győzelmet.

VALDOR SZENTES–A-HÍD OSC 7–13 (2–2, 2–2, 1–4, 2–5)
Szentes, 200
néző. V: Horváth Cs., Csizmadia
SZENTES: Horváth A. – Pellei F., VÖRÖS 2, Nagy M., Popovics 1, Rakonjac 1, WESZELOVSZKY 3. Csere: Komlósi, Dőry, Lucas, Werner R., Pellei K., Farkas K. Edző: Lukács Dénes
OSC: BISZTRITSÁNYI – BÁTORI 2, KAYES 4, Hegedűs 1, Graham 1, Gór-Nagy 1, Bundschuch. Csere: Decker, Juhász Zs. 1, Kovács G. 1, Salamon F. 1, Szentesi, Brguljan 1. Edző: Vincze Balázs
14/2, ill. 8/4
3/3, ill. 1/1
Kipontozódott:
Bundschuch (21. p.), Komlósi (25. p.), Lucas (31. p.), Kovács G. (32. p.)
Lukács Dénes: –
Elégedett vagyok, hiszen egy bajnokesélyes csapat ellen játszottunk. Négy ifivel így helytállni elfogadható, létszámelőnyös helyzetekben van még mit fejlődni
Vincze Balázs: –
A Barceloneta elleni edzőmérkőzések fáradalmait hoztuk magunkkal, amit a Szentes az első két negyedben nagyon jól kihasznált. Gratulálok mindkét csapatnak a küzdelmes mérkőzéshez.

SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–KSI SE 18–4 (2–1, 6–1, 6–1, 4–1)
Szolnok, 300
néző. V: Pászor A, Dodog
SZOLNOK:
NAGY V. – SZ. MITROVICS 2, Varga Dénes 2, MEZEI 3, M. Alekszics 1, Gocics, Madaras 2. Csere: Teleki A., Hangay Z. 1, TÓTH M. 4, Varga Dániel 2, Jansik D., Simon H. 1. Edző: Cseh Sándor
KSI:
Kardos – Fejős 1, Kovács Gergő 1, HORVÁTH ÁKOS, Kalanovics 1, Marnitz Márk 1, Miklós L. Csere: Székely B. (kapus) Petrák, Kardos A., Baj, Némethy, Varga M., Bicskei. Edző: Horváth János
Gól – emberelőnyből
: 6/2, ill. 2/1
1/1, ill. 1/1

Cseh Sándor: –
A KSI ellenünk mindig jól szokott játszani, az eredménytől függetlenül ma sem játszottak rosszul.
Horváth János: –
Erősen tartalékos csapatunktól most ennyire tellett.

KAPOSVÁRI VK–DEBRECENI VSE 9–7 (3–1, 3–2, 1–2, 2–2)
Kaposvár, 300
néző. V: Marnitz, Vojvoda I.
KAPOSVÁR:
SZÉCSI – KOVÁCS O. 2, Ágner, Vikalo, SURÁNYI 3, VINDISCH 1, PAREZANOVICS 2. Csere: Davie, Horváth B., Prikidánovics, Sántavy 1, Krasznai. Edző: Fekete Szilveszter
DEBRECEN:
ALEKSZICS – Kállay 1, Kincses, SÜVEGES 3, Szabó B., Kolarik, Halek 1. Csere: Pataki, Soltész, HOPPÁL 2, Tóth P. Edző: Varga Tamás
9/1, ill. 13/3
Vikalo (22. p.), Prikidánovics (24. p.), Tóth P. (27. p.)

Fekete Szilveszter: –
Nagy csatára számítottunk, de hát már a tíz közé kerülésért is óriási a harc. Nagyon örülünk a győzelemnek, s gőzerővel készülünk a szombati UVSE elleni újabb hazai fellépésünkre.
Varga Tamás: –
A küzdelmes mérkőzésen nüánszokon múlt a győzelem. A kaposvári vereség nem tör le bennünket, megyünk és küzdünk tovább.

ZF-EGER–BVSC WÁBERER HUNGÁRIA-ZUGLÓ 15–5 (5–0, 2–0, 4–2, 4–3)
Eger, 250
néző. V: Székely B., Bene P.
EGER:
B. MITROVICS – Vapenszki 1, Biros 1, Hárai 1, Csucskovics, Erdélyi 1, Szívós 1. Csere: Csoma (kapus), Angyal 1, BEDŐ 2, Hosnyánszky, Zalánki 1, CSUK 4, LŐRINCZ B. 2, Edző: Dabrowski Norbert.
BVSC: Györke - Nagy S., Létay, Török B. Kovács P., Pásztor 2, Kotszidisz. Csere: Szakonyi (kapus), AMBRUS 2, Mészáros, Tatár, Mátyok, Borsós, Nagy Á. 1. Edző: Märcz Tamás.
1/1, ill. 7/2.
Ötméteresből:
2/2, ill. 1/1.
Csucskovics (22.), Zalánki (29.).

Dabrowski Norbert:
– Nem vagyok teljes mértékben elégedett. Száz százalékot kértem, de csak nyolcvanat kaptam. A harmadik negyedtől visszaesett a játékunk. Ahhoz, hogy Athénban nyerjünk, több kell.
Märcz Tamás:
– Erődemonstrációt tartott az Eger, nemzetközi szinten pólóztak. Nekünk szombaton kell jó formában lenni a Szeged ellen.

UVSE-HUNGUEST HOTELS–PVSK-MECSEK-FÜSZÉRT 8–7 (1–2, 2–2, 3–2, 2–1)
Hajós Alfréd Uszoda, 100
néző. V: Marjay Zs., Marosvári A.
UVSE: LABONCZ – Tóth K. 1, Dávid Z., TÓTH Z. 3, Korényi, KOVÁCS R. 2, Tiba 1. Csere: Macsi, Hertzka, Sélley 1, Zentai, Keresztúri, Márkus. Edző: Németh Zsolt
PÉCS: BARÁTH F. – Francsics 2, Horváth Zs., POLOVIC 3, Csaba M., MÜLLER 2, Csacsovszky A. Csere: Danilo, Lajkó, Práczky, Krizsán, De Blasio. Edző: Lukács Gergely
Gól – emberelőnyből: 21 10/1, ill. 13/2
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Horváth Zs. (25. p.), Korényi (27. p.), Dávid Z. (29. p.)
Sárga lap: Lukács Gergely (25. p.)
Németh Zsolt:
– Nagyon rosszul játszottunk, nem is igazán értem az okát, mert a Honvéd és a BVSC ellen fantasztikus teljesítményt nyújtottunk. A Pécs nagyon megizzasztott bennünket, az, hogy győztünk, óriási fegyvertény, az, hogy ilyen nehezen, az pedig abszolút a mi hibánk volt.
Lukács Gergely:
– Igazi rangadó volt. Meg kell tanulni belőni a helyzeteinket, ziccereinket és az emberelőnyeinket, akkor megnyerjük az ilyen mérkőzéseket.

1. Szolnoki Dózsa 22 21 1 327–132 +195 64
2. A-HÍD OSC 22 20 2 282–177 +105 60
3. ZF-Eger 22 18 2 2 280–129 +151 56
4. FTC 22 15 2 5 210–196 +14 47
5. RacioNet Honvéd 21 12 2 7 193–173 +20 38
6. Szeged VE 22 12 1 9 235–235 0 37
7. BVSC Wáberer 22 11 11 183–193 –10 33
8. VasasPlaket 22 7 1 14 188–226 –38 22