Férfi vízi ob I: egygólos siker, de sima meccs az UVSE–FTC

2014.12.20. 12:35
A Ferencváros legyőzte az UVSE-t a Margitszigeten a férfi vízilabda ob I 11. fordulójában. A 12–11-es végeredmény szoros csatát tükröz, de az Újpest csak 19 másodperccel a vége előtt került egy gólra a Fraditól – először 1–2 után.

Az FTC az első negyedben 4–1-re elhúzott, és Nyéki Balázsék tartották a többgólos előnyüket, a 3. negyedben Regős Áron harmadik góljával már 9–3-ra vezettek. A záró nyolc perc 10–6-os vendégvezetéssel indult, s 12–8 után a záró négy percben Kovács Csatlós Róbert kétszer, Tóth Zoltán egyszer betalált, amivel 19 másodperccel a vége előtt beállította a végeredményt.

Az FTC győzelmével pontszámban beérte a délután Kaposváron medencébe ugró, 3. helyen álló OSC-t, az UVSE nagy ugrást elszalasztva maradt a 11.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
11. FORDULÓ

UVSE-Hunguest Hotels–FTC 11–12 (2–4, 0–2, 4–4, 5–2)
Hajós Alfréd uszoda, 400 néző. V: Kun Gy., Lázár
UVSE: Áts – TÓTH Z. 3, KOVÁCS R. 4, Tóth K., DÁVID Z. 2, Tiba, Korényi. Csere: Nagy Á. 1, Kovács B., Szentesi, Keresztúri 1, Márkus
Edző: Németh Zsolt
FTC: Gárdonyi – Roach, KATONÁS 2, NYÉKI 3, SWIFT 1, Pohl, Csapó M. Csere: Kolozsi, Ernyey 1, REGŐS 3, Jansik Sz., Paján 1, Marnitz 1
Edző: Varga I Zsolt
Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 5/2
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. 1/1
Piros lap: Gerendás György (22. p.)

Németh Zsolt: – Bár csak egy góllal kaptunk ki, a reális különbség nagyobb volt a két együttes között. Az FTC kiengedett öt-hatgólos előnye birtokában, amit ugyan mi kihasználtunk, de akkor már késő volt. Nagyon sokat hibáztunk.
Varga I Zsolt: – Fáradtak voltunk így az idény végén, de összességében elégedett vagyok, mert nagyon fontos ez a három pont. Nyilvánvaló volt, hogy nagyobb volt a vesztenivalónk, mint az UVSE-nek.

1. Szolnoki Dózsa 11 11 158–70 +88 33
2. A-HÍD OSC 11 10 1 143–91 +52 30
3. ZF-Eger 11 9 1 1 132–62 +70 28
4. FTC 11 9 2 103–100 +3 27
5. RacioNet Honvéd 11 8 3 107–90 +17 24
6. Kaposvári VK 11 4 7 80–86 –6 12
7. BVSC Wáberer 11 4 7 83–93 –10 12