Férfi vízi ob I: nyert Egerben az OSC, a Szolnokkal finálézik!

2015.05.06. 19:47
Salamon Ferencék nagy csatában győztek Egerben (Fotó: Teknős Miklós – archív)
A férfi vízilabda ob I elődöntőjének második mérkőzésén a ZF-Eger 11–10-ra kikapott hazai medencében az A-Híd-OSC-Újbudától, így a fővárosiak bejutottak a fináléba. A másik párharcban a Szolnoki Dózsa-Közgép 9–7-re nyert a második meccsen, így búcsúztatta a Ferencvárost.

Az első mérkőzés veresége után győzelmi kényszerben csobbant a medencébe az Eger az OSC ellen. A hazaiak Biros Péter révén meg is szerezték a vezetést, és kiválóan kezdték a meccset, alig telt el öt perc, és már 3–1-re vezettek. Ezután azonban megállt a hevesiek tudománya támadásban, a vendégek Bátori Bence és Salamon Ferenc révén egyenlítettek, és Kevin Graham góljával még az első negyedben át is vették a vezetést. 3–4

A második negyed közepére egyenlített Dabrowski Norbert csapata, ám Hosnyánszky Norbert egyenlítő találatára 20 másodpercen belül jött a válasz Kovács Gábortól szabaddobásból. 5–6

Percekre beragadt az eredmény, mire Joseph Kayes betalált az elalvó Braniszlav Mitrovicsnak. Ismét lendületbe jött az OSC, Graham és Salamon újra beköszönt, a négygólos különbség pedig már kezdett tetemesnek tűnni, és az Eger helyzete még úgy is fojtogató volt, hogy az utolsó szünetre Erdélyi Balázs egyet faragott a hátrányon. 7–10

A hazaiak azonban nem adták fel, Erdélyi vezérletével felzárkóztak, ám hiába jöttek fel egy gólra, Salamon akcióból meglepte Mitrovicsot, és megtalálta a hosszú alsó sarkot. Két perccel a vége előtt Erdélyi ötméteresből minimalizálta a hátrányt, az OSC emberelőnyben eldönthette volna a meccset, de Mitrovics óriásit védett. A hazaiaknak két támadásuk maradt, elsőre kontrát fújtak a játékvezetők, másodszorra – emberfórban – viszont a blokkban akadt el a lövés. Az OSC 11–10-re megnyerte a meccset Egerben.

Az Eger legutóbb 2007-ben nem jutott be a döntőbe.

A Népligetben sokáig a vártnál szorosabban alakult a mérkőzés, ám végül a Szolnok a papírformának megfelelően biztosította a helyét a Ferencvárossal szemben a döntőben. Szünetben még 3–3 volt az állás, és a Fradi ugyan egyszer sem vezetett, de rendre egyenlíteni tudott.

A harmadik negyedben viszont öt perc alatt négy gólt szerzett a Varga Dénes húzta Szolnok, ettől kezdve pedig kézben volt számára a mérkőzés. A zöld-fehérek nagyot küzdöttek, a záró negyedben még közelebb is kúsztak ez ellenfélhez, ennek ellenére nem tudtak újabb bravúrt bemutatni. A Szolnok 9–7-re győzött a második összecsapáson.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉSEK

ZF-EGER–A-HÍD-OSC-ÚJBUDA 10–11 (3–4, 2–2, 2–4, 3–1)

Eger, 1500 néző. Vezette: Kun, Molnár P.
EGER: B. Mitrovics – Biros P. 1, Szivós M., Csucskovics, HÁRAI, Hosnyánszky 1, Vapenszki 1. Csere: Bedő 1, ERDÉLYI 4, Lőrincz, Angyal 1, Milos Csuk 1, Zalánki
OSC: Bisztritsányi – Hegedüs G., Bátori 1, Bundschuh 1, KAYES 2, Juhász Zs., Gór-Nagy 1. Csere: Drasko Brguljan, Decker Á., KOVÁCS GÁBOR 1, SALAMON F. 3, GRAHAM 2
Gól – emberelőnyből: 12/5, ill. 8/3
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Kipontozódott: Bundschuh (19. p.), Angyal (22. p.), Gór-Nagy (26. p.), Drasko Brguljan (27. p.), Decker Á. (32. p.)
Kiállítva (cserével végleg): Juhász Zs. (30. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 az OSC javára

FTC–Szolnoki Dózsa-Közgép 7–9 (2–2, 1–1, 0–4, 4–2)
Népliget, 250 néző. Vezette: Marosvári, Székely
FTC:
Gárdonyi – Avramovics, Katonás 1, Nyéki, Roach, Swift 1, Csapó 1. Csere: Ernyey, Regős 1, Kolozsi 2, Marnitz G. 1, Pohl, Jansik Sz. Edző: Varga Zsolt
SZOLNOK: Nagy V. – Gocics, Mitrovics 1, Varga Dénes 3, Jansik D., Kis G. 1, Madaras 1. Csere: Vámos 2, Mezei, Alekszics, Tóth M., Hangay, Varga D. 1. Edző: Cseh Sándor
Gól – emberelőnyből: 0/6, illetve 3/9
Gól – ötméteresből:–, ill. 0/1
Kipontozódott: Roach (32.)
Varga Zsolt: – Ez a meccs sokkal jobban tetszett, mint az előző. Azt kértem a játékosoktól, hogy akadályozzuk meg a szolnokiak lefordulásait, ezt nagyjából meg is tettük. Három gyönyörű gól született, ebből kettőt mi lőttünk.
Cseh Sándor: – Örülök, hogy bejutottunk a döntőbe, elismerésem mindkét csapatnak, a Fradinak a négy közé jutáshoz, magunknak pedig a fináléért.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Szolnok javára

(5–1, 0–1, 1–6, 3–1)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Kaposvár javára.

A 9. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
Debreceni VSE–BVSC-Wáberer Hungária-Zugló 7–10
(1–4, 1–1, 0–3, 5–2)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a BVSC javára

A 11. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
UVSE-Hunguest Hotels–Valdor-Szentes 8–15 (2–4, 1–3, 1–4, 4–4)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Szentes javára