Férfi vízi ob I: nem kegyelmezett a Szolnok; nyert az FTC

2017.01.28. 20:58
A Szolnok nem kegyelmezett a Debrecennek az élvonalbeli férfi vízilabda-bajnokság 12. fordulójában – a címvédő 15 góllal nyert. Hozta a kötelezőt az FTC és az Eger is.

Az A-csoport éllovasa, a címvédő Szolnok az öt gólig jutó Varga Dénes vezetésével 19–4-re kiütötte a Debrecent.

A B-csoportban az Eger és az FTC is könnyedén győzött. A Fradi az első félidőben ugyan nem tudott elhúzni a Honvédtól (4–4 volt az állás), a másodikban viszont csupán csak két gólt kapott, így 11–6-ra diadalmaskodott.

Az UVSE parádés harmadik negyedének köszönhetően verte meg a Kaposvárt, illetve megizzadt a PVSK, amely a második félidőben feltámadva nyert a Szentes ellen.

néző. V: Marosvári, Tóth S.
SZOLNOK: NAGY V. – Prlainovics 1, VARGA DÉNES 5, Jansik D., Mezei, CROUSILLAT 3, Gocics. Csere: KARDOS G. (kapus), Szeghalmi, Hangay Z. 1, Szatmári 2, YOUNGER 4, Kis G., Fülöp 3. Edző: Cseh Sándor
DEBRECEN: Lévai – Müller, Tóth P., Süveges, Busilacchi 1, Szőke 1, Somlai. Csere: Kaszanyi (kapus), Smitula, Kállay 1, Kuncz 1, Dienes, Fekete G. Edző: Komlósi Péter
Gól – emberelőnyből: 8/4, ill. 8/1
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. –
Gól – ötméteresből: 4/4, ill. 1/1
Kipontozódott: Tóth P. (25. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Kuncz (30. p.)
Cseh Sándor: – Nehéz egy ilyen meccset értékelni, olykor hullámzott a játékunk, de voltak nagyon jó periódusaink is.
Komlósi Péter: – Tudvalévő volt, hogy a két csapat nincs egy súlycsoportban. Ha támadásban türelmesebbek vagyunk, akkor elkerülhettük volna a szolnoki csapat lefordulásait.

PVSK MECSEK FÜSZÉRTMETALCOM SZENTES 98 (1–1, 0–3, 4–1, 4–3)
Pécs, 200
néző. V: Vogel, Homonnai
PVSK: BARÁT – Kolozsi, Horváth Zs., Csacsovszki A. 1, Macsi 2, GOGOV 2, Csacsovszki E. Csere: LAJKÓ 3, Krizsán, Opacak 1, Safrankó, Csaba, Szabó E. Edző: Lukács Gergely
SZENTES: György – Reuten, Werner 1, Van Mil, Bocskay, SOMOGYI 3, Vörös V. Csere: Kiss K. 1, Takács J. 1, Pellei K. 1, Tóth Gy., Kókai 1. Edző: Pellei Csaba
Gól – emberelőnyből: 14/3, ill. 7/2
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 4/3
Kipontozódott: Lajkó (32., p.), Van Mil (20. p.), Kiss K. (30. p.)
Kiállítás (végleg cserével): Kolozsi (23. p.), Macsi (23. p.), Csaba (24. p.)
Kiállítás (brutalitásért): Vörös (23. p.)
Lukács Gergely: – Két ellentétes félidőt láttunk. Az elsőben rengeteget egyénieskedtünk, aztán a folytatásban elkezdtünk csapatként játszani, és egy őrült meccset sikerült megnyernünk.
Pellei Csaba: – Nagyon jól játszottunk. Nem tudtam, hogy ma nem nyerhetünk.

Vasárnap
A-Híd OSC Újbuda–VasasPlaket

B-CSOPORT

FTC-PQS WATERPOLO–RACIONET HONVÉD 11–6 (2–1, 2–3, 5–2, 2–0)
Népliget, 200
néző. V: Németh A., Kun György
FTC:
VOGEL SOMA – SZIRÁNYI 2, Stef. Mitrovics, VARGA D. 5, Avramovics, Katonás, Madaras 1. Csere: Nyéki, Dőry, TÓTH M. 3, Marko Csuk, Pohl. Edző: Varga Zsolt
HONVÉD:
DECKER A. – Kiss G., SIMON A. 2, GYÁRFÁS 2, Fejős, Szívós, Kiss B. Csere: Fazekas T., Athusi, Simon R. 1, Kalanovics 1, Irmes, Simizu. Edző: Vad Lajos
Gól – emberelőnyből:
6/2, ill. 7/3
Gól – ötméteresből:
1/1, ill. –
Varga Zsolt: –
A mérkőzés első három negyedében nekem úgy tűnt, hogy nagyon lassú a játék képe. Amikor megindultunk, egyből helyzetek adódtak, valószínűsíthető, hogy ebben benne volt a heti sok munka és a fáradtság is. Örülök, hogy utána kontrolláltuk a meccset és sikerült így nyerni.
Vad Lajos: –
Élt a Fradi azzal a lehetőséggel, ami előtte adódott. Mondhatom, hogy büszke vagyok a csapatra, mert elég sokáig pariban voltunk egy sokkal komolyabb játékerőt képviselő Ferencvárossal. Sajnos ilyen-olyan okok miatt nem tudtunk élni a lehetőséggel.

ZF-Eger–PannErgy-Miskolci Vízilabda Club 16–8 (4–1,3–0,5–4,4–3)
Eger, 500 néző. V: Marnitz Miklós, Berki A.
EGER: B. Mitrovics – Erdélyi 2, Kovács Gergő, HOSNYÁNSZKY 3, Hárai 1, Decker Á., Lőrincz 2
Csere: BEDŐ 3, VAPENSZKI 3, Milos Csuk 1, Biros B. 1, Mata, Kürti
Edző: Dabrowski Norbert
MISKOLC: Kósik – HALEK 3, Lukács D., Milicsics 1, Hornyák O., Bowen 1, Vadovics 1
Csere: MISICS 1, Jakab D. 1, Szabó R., Lukács Á., Miklós L., Szedmák
Edző: Sike József
Gól – emberelőnyből: 11/4, 13/2
Gól – ötméteresből: –, ill. 2/2
Kipontozódott: Lukács D. (24. p.), Decker Á. (25. p.), Biros B. (30. p.)
Dabrowski Norbert: – Az eredmény nem ezt mutatja, de nehéz és kemény mérkőzés volt. Örülök, mert voltak kifejezetten jó periódusaink, ugyanakkor tudtunk gyakorolni különböző elemeket. Jó felkészülést jelentett ez a meccs a Barceloneta elleni összecsapásra. Nekünk már ez jár a fejünkben. Gratulálok a szép miskolci eredményekhez.
Sike József: – Elnézést kell kérnem az Egertől, fejben nem voltak ott a mérkőzésen a játékosaim. Mindenki a kispadot kémlelte, hogy van-e már eredménye a Fradi–Honvéd meccsnek. Amikor megtudtuk, hogy a Fradi nyert, és ezzel végérvényesen eldőlt, hogy a felsőházba kerültünk, nagy volt az öröm. Kívánom az Egernek, hogy akkora sikereket érjen el ebben a bajnokságban, mint amilyent ez nekünk jelent.

UVSE–KAPOSVÁRI VK 12–6 (2–2, 3–1, 7–1, 0–2)
Hajós uszoda, 80
néző. V: Székely, Kun
UVSE:
LABONCZ – KERESZTÚRI 2, Korényi 3, Major M., Szentesi Á. 1, Sélley, TÓTH Z. 3. Csere: Kovács Róbert 1, Márkus M., Szentesi D., Dávid 1, Korbács, Balli 1. Edző: Németh Zsolt
KAPOSVÁR: Krémer – Polovic, Vindisch 1, Kovács O. 1, Pataki, Dobos, BERTA. Csere: Varga Viktor (kapus), Hegedűs B. 1, Varga Zsolt 2, Juhász-Szelei 1, Palotás, Németh L.. Edző: Szécsi Zoltán
Gól – emberelőnyből: 10/5, ill. 7/2
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 1/0
Kipontozódott: Juhász-Szelei (28. perc)
Kiállítva (végleg cserével): Szentesi D. (13. p.), Vindisch (13. p.), Sélley (31. p.)
Németh Zsolt: – Általában a mérkőzéseink elején kaotikus állapot van, ezért örültem, hogy annak ellenére, hogy nem igazán voltunk a helyünkön, mégsem ment el az ellenfél, tudtuk tartani az eredményt. Ismét buta gólokat kaptunk az elején, ami elkerülhető lett volna. Viszont nem jellemző, hogy ilyen sok lefordulásos gólt lövünk és most egyet sem hagytunk ki – ennek köszönhető a nagy különbségű győzelem.
Szécsi Zoltán: – Talán a legrosszabb mérkőzésünk volt a szezonban: amellett, hogy technikailag nem tudtuk kivitelezni, amit elterveztünk, taktikailag elképesztő módon fegyelmezetlenek voltunk. Nem értem, hogy ennek mi volt az oka. Meg kell nézzem, hogy normálisan tudjam értékelni. Az első dolog, hogy bármit mondtam, az nem úgy történt...