Férfi vízi ob I: meglepetés! Az UVSE két góllal legyőzte a Vasast

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2020.09.12. 20:33
A Budapest Honvédnál remekelt Kiss Bálint (Fotó: Földi Imre)
Az UVSE nagy meglepetésre legyőzte a Vasast a férfi vízilabda ob I szombati játéknapjának nyitó mérkőzésén, a Komjádi uszodában. A Budapest Honvéd a TVSE (15–6), a Szentes a PVSK Mecsek Füszért ellen tudott nyerni (6–5).

Az újpestiek az első nyolc percben 3–0-ra elhúztak, s bár a piros-kékek többször feljöttek egy gólra – a harmadik játékrészben például 8–7-re –, egyenlíteni nem tudtak.

A Budapest Honvédnál különösen Kiss Bálint remekelt, aki egymaga hat gólt lőtt. A másik esti mérkőzésen a Szentes hazai medencében gólszegény találkozón nyert a Pécs ellen. A vendéglátók hat találatának felét Somogyi Balázs szerezte.

VÍZILABDA
FÉRFI OB I, ALAPSZAKASZ
4. FORDULÓ

UVSE-HUNGUEST HOTELS –A-HÍD VASASPLAKET 9–7
  (3–0, 2–3, 3–4, 1–0)
Budapest, Komjádi uszoda, zárt kapuk mögött. Vezette: Vogel G., Veilandics
UVSE: BISZTRITSÁNYI – Vigvári Vince, BENCZ 2,   KARDOS A. 1, Szentesi, Hegedűs Cs. 1,   Szieben.  Csere: MOLNÁR E.  2,   Aranyi   1,  Vámosi  1,  Seeler, Belényesi  1, Turcsányi. Edző: Vincze Balázs
VASAS:   B. Mitrovics – Szatmári 1,   Bátori 1, Takács B., SIMON H. 3, Drasko Brguljan 1, Vadovics V. 1. Csere: Bóbis B., Sélley-Rauscher. Edző:   Vad Lajos
Gól – emberelőnyből:  5/2, ill. 12/3
Gól – kettős emberelőnyből:   1/0, ill. –
 Gól – ötméteresből:  1/0, ill. –
Vincze Balázs:
– A csapatom remekül megérezte a lehetőséget, hogy a Vasasban három kulcsember hiányzott. Örülök, hogy ezt kiválóan kihasználták a játékosaim. Úgy érzem, hogy Varga Viktorral nem csak ketten vezetjük ezt a gárdát.
Vad Lajos:  – Megérdemelten nyert az UVSE, a körülményekkel pedig nem akarok foglalkozni. Már az előző meccsen játszottunk a tűzzel, és most meg is égtünk. Nagyon cikinek érzem ezt a vereséget. Sajnos néhány játékos nem éri el a Vasas szintjét sem szakmailag, sem mentálisan, azon dolgozunk, hogy ez változzon.

BUDAPESTI HONVÉD SE–TATABÁNYAI VÍZMŰ SE 15–6 (2–1, 4–0, 3–4, 6–1)
Kőér utca, zárt kapuk mögött. Vezette:Fodor R., ifj. Kenéz Gy.
HONVÉD:
FARKAS D. – VÍG 2, Ekler 1, Simon R., FEJŐS 2, Chilkó 1, KISS B. 6. Csere: Gregor, Szirányi, Decker Á. 1, Kevi, MOLNÁR G. 1, Manhercz Á. 1. Edző: Szivós Márton
TATABÁNYA:
Moravcsik – Szőke B., Márkus, Mladoniczky, Korbán 1, KERESZTÚRI 3, Nagy N. Z. Csere: Polovic, Huszti A., Tanczer 1, SZABÓ I. BENCE 1, Blank, Komáromi. Edző: Zantleitner Tamás

Szivós Márton: –
Örülök a győzelemnek, továbbá Víg Levente ob I-es bemutatkozásának és első két góljának. Az első három negyed nem tetszett, csak az utolsóban kezdtünk el úgy pörögni és keményen védekezni, ahogyan az elejétől kezdve kellett volna. Ennek tudható be, hogy csak ekkor sikerült ellépnünk az ellenféltől.
Zantleitner Tamás:
– Simán, megérdemelten nyert a Honvéd. A harmadik negyed végére szépen feljöttünk, elhittük, hogy tudunk gólokat lőni. A negyedik negyed teljes csőd volt, aminek az lett az eredménye, hogy újra nagy lett a különbség a két csapat között. Van mit tanulnunk.

METALCOM-SZENTES–PÉCSI VSK-MECSEK FÜSZÉRT 6–5 (2–0, 1–2, 1–1, 2–2)
Szentes, 200 néző. Vezette: Várkonyi G., Marjay Zs.
SZENTES: MEIXNER – Pellei K., Garancsy, Hegedűs B., Fülöp B. 1, SOMOGYI B. 3, TAKÁCS J. Csere: Kókai T., Mátyók, Lajkó, BOZÓ 2, Pellei F. Edző: Pellei Csaba
PÉCS: JÓZSA – KOLOZSI 1, Zerinváry, Csorba 1, Kókai Sz., Rakonjac, Lihotzky 1. Csere: CSABA M. 1, Reisz, Gál 1, Gaszt, Turnai A. Edző: Török Viktor
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 4/1
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/1
Pellei Csaba: – Kettő-nulla után túlizgultuk a mérkőzést, beleszürkültünk a játékba, és saját magunkat bizonytalanítottuk el. Ettől függetlenül elismerés illeti a csapatomat, hiszen mindenképpen nyernünk kellett ahhoz, hogy ne kerüljünk lépéshátrányba a riválisainkkal szemben.
Török Viktor: – A vereség ellenére büszke vagyok a csapatomra, hiszen az utolsó pillanatig harcoltunk a pontért, bár azt hiszem, hogy ha reggelig játszunk, akkor sem tudtunk volna nyerni. A korábbiakhoz képest támadásban voltunk halványabbak, a védekezésünk ezúttal is rendben volt.