Férfi vízi ob I: egri blama, Hárai eldöntötte - a Honvéd javára

2015.04.11. 20:26
Hárai kiállítása után már nem tért magához az Eger (Fotó: Szabó Miklós – archív)
Óriási meglepetésre a Honvéd 9–7-re győzött a férfi vízilabda ob I elődöntőjébe jutásáért folyó párharc első mérkőzésén Egerben. A hazaiak a nagyszünetben még 6–3-ra vezettek, Hárai Balázs négyperces kiállítása alatt azonban 8–6-ra fordított Vad Lajos együttese.

Az alapszakasz végén tizennyolc pont volt a különbség a két csapat között – az Eger javára. Ennek megfelelően a hevesiek voltak a párharc esélyesei, kiváltképp az első, hazai mérkőzésen. Dabrowski Norbert együttese jól is kezdett.

Erdélyi Balázs akciógóljára ugyan Illés Sándor még válaszolt büntetőből, az első negyedben azonban ezután három egri találat következett. Sőt! A második szakasz közepén Biros Péter már az ötödik hazai gólt jegyezte, míg a Honvéd beragadt egynél. A nagyszünetre némiképp feljött Vad Lajos együttese, 6–3-as hátrányban vághatott neki a második félidőnek.

A harmadik negyedben aztán Hárai Balázs úgy gondolta, hogy izgalmassá teszi az összecsapást: 6–4-es hazai vezetésnél négy percre kiállíttatta magát, a Honvéd pedig alaposan kihasználta a hosszú emberelőnyét, meg is fordította az állást. Egy 5–0-ra megnyert harmadik negyeddel 8–6-os vezetéssel vághatott neki a negyedik szakasznak.

Meglepetésre az utolsó negyedben sem tudott betalálni az Eger, egészen az utolsó percig, amikor is Szivós Márton kozmetikázta az eredményt. A hevesiek azonban így is elvesztették az összecsapást.

Tegnap a Ferencváros az első mérkőzésen legyőzte a Szegedet, a zöld-fehérek után most a Honvéd került egy győzelemre az elődöntőhöz, amelyben már ott van az alapszakasz első két helyezettje: a Szolnok és az OSC.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
AZ ELŐDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, ELSŐ MÉRKŐZÉS
ZF-EGER–RACIONET-HONVÉD 7–9
(4–1, 2–2, 0–5, 1–1)
Eger, 700 néző. Vezette: Marjay, Csizmadia.
EGER: B. Mitrovics – Csuk, Szívós 1, Hárai, Csucskovics 1, Vapenszki, Erdélyi 1. Csere: Bedő 2, Hosnyánszky 1, Zalánki, Biros P. 1, Angyal. Edző: Dabrowski Norbert
HONVÉD: LÉVAI – Simon A., KISS G. 1, Takei, Fülöp B., Szőke, FAZEKAS 3. Csere: ILLÉS 3, Simon R., Steinmetz B. 1, Simizu, Stojcics, Kiss B. 1 Edző: Vad Lajos
Gól – emberelőnyből: 11/1, ill. 5/3
Gól – négyperces emberelőnyből: 0, ill. 5/2
Ötméteresből: 1/0, ill. 1/1
Kipontozódott: Simon R. ( 17.), Steinmetz B. (23.)
Kiállítva: Hárai (19., brutalitásért végleg csere nélkül)
Sárga lap: Vad Lajos (29., reklamálásért).
Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Racionet Honvéd javára.
Dabrowski Norbert:
– Sajnálom, hiába kérdeznek, nem tudom értékelni a mai meccset. Nem találok szavakat arra, ami itt történt.
Vad Lajos: – Kiderült, hogy borzasztóan kellemetlen csapat vagyunk. Nagyon örülök a győzelemnek, sok mindenre gyógyír a mai fantasztikus sikerünk. Óriási eredmény, hogy egy BL final sixes csapatot vertünk meg. A fejlődésünkben ez csak egy állomás, tudjuk, hol a helyünk.

A 7–10. HELYÉRT, ELSŐ MÉRKŐZÉS
VASASPLAKET–DEBRECEN 12–10 (3–3, 3–3, 4–2, 2–2)
Budapest, Komjádi uszoda, 250 néző. Vezette: Székely Balázs, Molnár P.
VASAS: BARABÁS – Hőna 1, Bóbis 1, Sedlmayer 1, STEINMETZ Á. 1, GYÁRFÁS T. 4, Takács B. 1. Csere: Német T. 1, Goreta, Várnai 1, Juhász-Szelei 1, Burján. Edző: Földi László
DEBRECEN: D. Aleksic – Tóth P., Halek 1, Süveges, Kincses, Hoppál 2, KÁLLAY 2. Csere: Kaszanyi (kapus), KOLARIK 4, Pataki, Szabó Botond 1, Smitula, Soltész. Edző: Varga Tamás
Gól – emberelőnyből: 8/4, ill. 9/2
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. 1/1
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Kipontozódott: Süveges (29. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Vasas javára
Földi László:
– Az ilyen mérkőzéseken az a legfontosabb, hogy nyerjünk, ha ez időnként jó játékkal is párosul, az már csak a hab a tortán. Remélem, Debrecenben is hasonlóan sikeresek leszünk.
Varga Tamás: – Talán furcsán hangzik egy vesztes mérkőzést követően, de érzésem szerint jól játszottunk, nagyon küzdöttünk. Az egyetlen probléma az volt, hogy túlságosan sok gólt kaptunk.

BVSC-WÁBERER HUNGÁRIA-ZUGLÓ–KAPOSVÁRI VK 8–8 (2–2, 3–1, 2–3, 1–2) – ötméteresekkel 2–4
Laky uszoda, 200 néző. V: Kun Gy., Homonnai
BVSC: Györke – Kotszidisz, Pásztor M. 2, SZABÓ BENDEGÚZ 3, KOVÁCS P., Török B., Létay 1. Csere: Szabó Bence, Borsós, Ambrus F., Mészáros Cs. 1, Nagy S. 1, Tatár. Edző: Märcz Tamás
KAPOSVÁR: Szécsi Z. – Berta J. 1, Surányi, Kovács O., VIKALO 1, Vindisch 1, Ágner 1. Csere: Parezanovics 3, Prikidánovics, SÁNTAVY 1, Gros, Dobos D. Edző: Fekete Szilveszter
Gól – emberelőnyből: 8/2, ill. 9/3
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 1/0
Kiállítva (cserével végleg): Ambrus F. (7. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Kaposvár javára
Märcz Tamás:
– Olyan mérkőzés volt, amelyet háromszor is eldönthettünk volna, 6–3-ra, 8–6-ra is vezettünk, illetve Pásztor büntetőt lőhetett a vége előtt. Nem tettük meg, az ötmétereslövés pedig szerencsejáték. Kaposváron hasonló meccsre számítok, nincs még vége a párharcnak.
Fekete Szilveszter: – Két hasonló képességű csapat találkozott, általában szoros meccseket vívunk. A bajnokságban több góllal kikaptunk itt, de akkor a bírók egy négyperces kiállítással belenyúltak a meccsbe. Fegyelmezett védekezésünkkel nem nagyon tudott mit kezdeni a BVSC, várhatóan nálunk is hasonlóan izgalmas találkozó lesz.

A 11–14. HELYÉRT, ELSŐ MÉRKŐZÉS

VALDOR-SZENTES–PVSK MECSEK-FÜSZÉRT 12–7 (2–1, 1–1, 5–2, 4–3)
Szentes, 300 néző. V: Fodor, Molnár T.
SZENTES: Horváth A. – WESZELOVSZKY 2, Boros, Rakonjac 1, VÖRÖS V. 3, Popovics 1, Nagy M. 1. Csere: Komlósi, DŐRY 2, THOMAS 2, Pellei F., Werner, Pellei K. Edző: Lukács Dénes
PVSK: Kósik – MÜLLER 2, Csacsovszky A. 1, Cabrillo, Francsics, Lajkó, POLOVIC 2. Csere: Horváth Zs. 1, Szedmák, Práczky, Krizsán, Csaba, De Blasio 1. Megbízott edző: Barát Ferenc
Gól – emberelőnyből: 9/5, ill. 10/2
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. –
Kipontozódott: Pellei F. (27. p.), Popovics (30. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Szentes javára
Lukács Dénes:
– Terveink szerint alakult a mérkőzés. Tudtuk, hogy két negyedig nem sok előnyt tudunk szerezni, mert jól tartja magát az ellenfél, de aztán a hosszabb és erősebb cserepadunk döntött.
Barát Ferenc: – A mérkőzés első felében jól tartottuk magunkat, később két lefordulásból lőtt gólt kaptunk, és a kialakult hátrány miatt kockáztatnunk kellett. Pécsen mindent elkövetünk, hogy ebben a szezonban még egyszer Szentesre kelljen látogatnunk.

KSI SE–UVSE-HUNGUEST HOTELS 9–9 (3–4, 2–0, 3–2, 1–3) – ötméteresekkel 5–4
Széchy uszoda, 100 néző. V: Vogel G., Petik András
KSI: KARDOS G. – Kovács Gergő 1, KALANOVICS 2, MARNITZ MÁRK 2, Baj, Szabó Balázs, Miklós L. 1. Csere: Szőllősi 1, Hangody L., Balla 1, Zerinváry 1, Bicskei A., Hangody Gy. Edző: Horváth János
UVSE: LABONCZ – Dávid, Márkus, Tóth Z. 1, TÓTH K. 2, KOVÁCS R. 3, Korényi 1. Csere: Zentai 1, Tiba, Sélley, Vadovics, Szatmári K. 1, Macsi. Edző: Németh I Zsolt
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 13/6
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. –
Kipontozódott: Szabó Balázs (24. p.), Kovács Gergő (26. p.)
Kiállítva (cserével végleg): Balla (32. p.), Zentai (32. p.), Kovács R. (32. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a KSI javára
Horváth János:
– Nagy meccs volt, minden esélyünk megvolt rá, hogy már a rendes játékidőben nyerjünk, sajnos a végét elrontottuk. Az előző szezonban a Fradi ellen kétszer is ötméteresekkel veszítettünk a rájátszásban, örülök, hogy megtört a rossz sorozat. Két azonos képességű együttes csatázik, ezúttal mi voltunk a szerencsésebbek, de még nincs vége.
Németh I Zsolt: – Készülünk a visszavágóra.