Férfi vízi ob I: az OSC jó volt Szolnokon, aztán Deckert kiállították…

2016.03.05. 22:09
Varga Dánielék (labdával) továbbra is hibátlanok (Fotó: Mészáros János)
A férfi vízilabda ob I középszakaszának 4. fordulójában a Szolnok hazai környezetben 13–10-re legyőzte az OSC-t, ezzel továbbra is százszázalékos a bajnokságban. Cseh Sándor csapatának – amelyet gyakorlatilag már az alapszakasz után biztos döntősnek tekinthettünk – matematikailag még egy pontra van szüksége a biztos fináléba jutáshoz a hátralévő négy meccsen.

A játéknap rangadóján az OSC Szolnokra látogatott, gyakorlatilag azzal a céllal, hogy megtartsa esélyét a döntőbe jutásra. Ehhez, ugye, az első két hely valamelyikén kellene végeznie a csapatnak a középszakaszban – egy mostani vereség pedig már hatpontos hátrányt jelentett volna a második helyezett, a Ferencvárost simán legyőző Eger mögött.

Persze a szezonban százszázalékos Szolnokhoz nem nyerni járnak mostanában a csapatok. Az OSC viszont ezúttal jól tartotta magát, két 3–3-as negyedet produkálva a nagyszünetben döntetlenre állt.

Sőt, a harmadik játékrészből is már csak két perc volt hátra, amikor Bátori Bence újfent egyenlített – saját maga negyedik góljával 8–8-ra alakította az állást az OSC játékosa. Klub- és válogatottbeli csapattársa, Decker Ádám azonban ezután butaságot csinált: odaütött Sztefan Mitrovicsnak, amiért négyperces kiállítást kapott (ugye, ekkor nem jöhet be másik játékos a helyére, azaz emberhátrányban pólózhatott négy percig az OSC), a Szolnok pedig ötméterest.

Ez nagyon nagy hátrány pólóban – pláne a százszázalékos éllovas ellen…

Varga Dánielék ki is használták az adódó lehetőséget, az ezt következő támadásokból rendre betaláltak, ami gyakorlatilag el is döntötte a mérkőzést. 12–8 után már nem volt visszaút a vendégek számára.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
FELSŐHÁZ, 4. FORDULÓ

SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–A-HÍD-OSC-ÚJBUDA 13–10 (3–3, 3–3, 4–2, 3–2)
Szolnok,
600 néző. Vezett: Vogel G., Molnár P.
SZOLNOK: Nagy V. – Sz. Mitrovics 1, Varga Dániel 1, Gocics, Mezei, MADARAS 2, Jansik D. Csere: KIS G. 1, Varga Dénes 3, Younger 1, VÁMOS 2, M. Alekszics 1, Hangay Z. 1
OSC: BISZTRITSÁNYI – Bundschuh, BÁTORI 4, Hegedüs G., Német T. 1, Drasko Brguljan 1,
Salamon F. Csere: Decker Á. 1, KOVÁCS GÁBOR 2, Gór-Nagy, Graham, Neto, Juhász Zs. 1
Gól – emberelőnyből: 15/8, ill. 11/3
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Kipontozódott: Sz. Mitrovics (24. p.), Bundschuh (29. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Jansik D. (21. p.)
Kiállítva (brutalitásért): Decker Á. (21. p)
CSEH SÁNDOR, a Szolnok edzője:
– A Szolnok megtehette volna, hogy annyira nem küzd az OSC ellen, hogy majd az Eger–OSC döntsön a fináléról, de mindenképpen győzni akartunk. Ideges voltam az első két negyedben és a játékosokon is ezt láttam, mert akartunk győzni, küzdöttünk, de mégis, ez a meccs nekünk nem volt annyira fontos, mint az OSC-nek. Hajtottunk, azonban azokat a taktikai elemeket, amiket megbeszéltünk, nem csináltuk meg olyan pontosan, amilyen pontosan a Szolnok meg szokta csinálni. Rossz érzés, amikor egy szoros meccsen így kell játszania az ellenfélnek, ugyanakkor láttuk, mennyire súlyos volt a sérülés, hogy Mitrovicsnak szétnyílt az álla. Sokszor játszottunk az OSC-vel, bebizonyítottuk, hogy jobbak vagyunk, de az is biztos, hogy ezen a meccsen nagyon koncentráltan játszott, küzdött az utolsó esélyért.
VINCZE BALÁZS, az OSC edzője: – A korábbiakhoz képest még a harmadik negyed végén is pariban voltunk a Szolnokkal, kilenc nyolcas állásnál kaptuk a négyperces emberhátrányt. Többször mi, többször a Szolnok vezetett eggyel, de mindkét csapat vissza tudott jönni. A négyperces kiállítást eredményező szituáció azután alakult ki, hogy kihagytunk egy emberelőnyt, ha az bemegy, valószínű nincs ez. Az előző fontos tétmeccsünkön a saját bőrünkön éreztük, hogy nem elég vízilabdázni, hanem keményebbnek is kell lennünk. De úgy néz ki, hogy csak keményen nem tudunk játszani, legalábbis az ítélet szerint durvák is vagyunk.

ZF-EGER–FTC-PQS 15–7 (2–2, 3–2, 6–2, 4–1)
Eger, 700
néző. V: Csanádi, Mucskai
EGER: B. Mitrovics – Erdélyi 1, SZIVÓS M. 3, CSUCSKOVICS 2, Hárai, HOSNYÁNSZKY 3, Vapenszki 1. Cs: ANGYAL 2, Zalánki, Bedő, Lőrincz 1, Biros P. 2, Fejes. Edző: Dabrowski Norbert
FTC: Vogel Soma – Roach 1, MARNITZ G. 2, Katonás, Swfit, Avramovics, Kolozsi M. Cs: Vogel Simon, TÓTH MÁRTON 4, Irmes P., Pohl, Dőry, Kolozsi B. Edző: Varga Zsolt
Gól – emberelőnyből: 6/3, ill. 8/3
Gól – ötméteresből: 4/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Pohl (22. p.), Zalánki (24. p.)
Dabrowski Norbert:
– Ez a meccs tipikus példája volt annak, hogy kell magabiztosan nyerni akkor is, amikor nem játszunk jól. Megyünk tovább, örülök annak, hogy a középszakasz első felében százszázalékosak vagyunk.
Varga Zsolt: – Jól kezdtünk, az első két negyedben ott voltunk az Eger előtt, vagy éppen mögötte. A bíráskodással nem voltam megelégedve, és a térfélcsere után a saját hibáink is benne voltak abban, hogy szétnyílt a mérkőzés. Ezen a találkozón is voltak értékelhető dolgok, sokat játszottak a fiatalok, hasznos meccs volt a jövő heti folytatáshoz.

VASASPLAKET–BVSC-WÁBERER HUNGÁRIA-ZUGLÓ 7–7 (1–1, 0–1, 3–3, 3–2)
Komjádi uszoda, 100
néző. V: Székely Balázs, Kun
VASAS: TIHANYI – Delgado 1, Szarics, Bóbis M. 1, Steinmetz Á., Takács Bálint 1, GYÁRFÁS T. 2. Cs: Burián 2, Simon H., Hőna, Várnai, Fazekas G., Bencz. Edző: Földi László
BVSC: GYÖRKE – Pásztor M., Török B. 1, Czigány K. 1, Ambrus F. 1, Csapó M., Létay. Cs: Szabó Bendegúz 1, Mátyok 1, Nagy S. 1, Nagy Á. D. 1, Sugár. Edző: Märcz Tamás
Gól – emberelőnyből: 7/4, ill. 6/0
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Török B. (25. p.), Pásztor M. (27. p.)
Földi László:
– A labdaelhozásban már le tudtuk győzni a BVSC-t, a mérkőzésen sajnos nem, reméljük, ez változni fog.
Märcz Tamás: – Az első két negyedben annyi lehetőséget elszalasztottunk, amennyivel ezt a mérkőzést meg lehetett volna nyerni, de az utolsó percekben egy vesztett meccsből csináltunk egy pontot, ami bravúr. A következő meccsen már itt lesz Kovács Péter, akivel új erő tér vissza, ami hiányzott az előző két találkozón.

RACIONET-HONVÉD–CONTITECH-SZEGED-DIAPOLO 7–8 (2–1, 2–2, 1–3, 2–2)
Kőér utca, 150
néző. V: Petik András, Rubos
HONVÉD: GYÖRGY – Fazekas T., Kovács Gergő 2, Illés S., Fejős, Kiss G. 2, Simon R. 1. Cs: Kiss B. 1, Borsós 1, Kalanovics, Steinmetz B., Simon A. Edző: Vad Lajos
SZEGED: Meixner – Manhercz Á., MANHERCZ K. 4, Varga II Zs. 1, Seman 1, KUNAC 2, Kiss Cs. Cs: Sánta, Pellei F., Sedlmayer, Palotás G., Chilkó. Edző: Varga Péter
Gól – emberelőnyből: 13/3, ill. 12/3
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 3/2
Kipontozódott: Fazekas T. (18. p.), Kunac (29. p.), Simon R. (30. p.)
Kiállítva (cserével végleg): Kalanovics (22. p.), Palotás G. (24. p.), Illés S. (24. p.)
Vad Lajos,
a Honvéd edzője azzal a feltétellel osztotta volna meg értékelését a Nemzeti Sport olvasóival, hogy a tudósítás más elemeit is meghatározhassa. Kérését a tudósítás objektivitása és pártatlansága érdekében nem állt módunkban teljesíteni.
Varga Péter: – Hektikus mérkőzés volt, örülök, hogy győztesen hagytuk el a medencét. Nagyon küzdöttünk, megdolgoztunk a sikerért. A középszakaszban minden pont számít, minden siker fontos.

ALSÓHÁZ, 2. FORDULÓ

DEBRECEN–VALDOR-SZENTES 18–13 (4–3, 7–5, 4–0, 3–5)
Debrecen, 200
néző. V: Kovács Cs. T., Petrovics
DEBRECEN: LÉVAI M. – MORA 3, Halek 1, Süveges 1, Pataki 1, Szőke 1, KÁLLAY 4. Cs: Kuncz 1, Smitula 1, MÜLLER 3, Babay 1, Fekete G. 1. Edző: Varga Tamás
SZENTES: Lazics – Weszelovszky 2, Somogyi B. 1, Latinovics, Vörös V., NAGY M. 3, Szekulics. Cs: Straub, Lukács D. D. 2, HEGEDŰS B. 2, Farkas K. 1, Kókai, Pellei K. 1, Bocskay 1. Edző: Lukács Dénes
Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 11/6
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. –
Kipontozódott: Kókai (26. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Kuncz (16. p.)
Varga Tamás:
– Annak örülök a legjobban, hogy kifelé jövünk a mély gödörből és a csalódottságból, nagyon lelkesen játszottunk, néha talán túl lelkesen is. Elégedett vagyok, örülök a győzelemnek.
Lukács Dénes: – Első számú kapusunk értékelhetetlen teljesítményt nyújtott, így nem volt esélyünk. Elsősorban ez az oka a vereségnek.

EBP-TATABÁNYA–UVSE-HUNGUEST HOTELS 9–9 (1–4, 3–2, 3–2, 2–1)
Tatabánya, 200
néző. V: Bene, Molnár T.
TATABÁNYA: ZSIVOJNOVICS – Práczky, FRANCSICS 3, Tatár, REGŐS 2, Salamon A. 2, Kiss Gy. 1. Cs: Mocsári 1, Császár, Máthé, Garancsy, Sebestyén, Dobay. Edző: Zantleitner Tamás
UVSE: LABONCZ – TÓTH Z. 1, Tiba, Szentesi A. 1, DÁVID 5, Kovács R., Korényi 1. Cs: Tóth K., Vadovics, Szatmári 1, Márkus, Benczur, Sélley Rauscher. Edző: Németh I Zsolt
Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 9/3
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Márkus (30. p.)
Zantleitner Tamás:
– Egyéni hibák következménye, hogy elengedtük az ellenfelünket, aztán feljöttünk, de egyszer sem tudtunk vezetni. Ezért és a meccs képe alapján azt kell mondanom, nem érdemeltünk győzelmet, bár nagyon szerettünk volna nyerni.
Németh I Zsolt: – Elismerésem a hazaiaknak, mivel feljöttek, és ki is egyenlítettek. Az első félidőben abszolút uraltuk a mérkőzést, de aztán a Tatabánya magára talált és „fogott” egy pontot.

PANNERGY MISKOLCI VLC–PVSK–MECSEK FÜSZÉRT 9–8 (2–1, 5–1, 1–3, 1–3)
Miskolc, 200
néző. V: Marjai Zs., Csizmadia Zs.
MISKOLC: BENDES – PETROVICS 3, Hornyák, Milicsics 2, Somlai, Jakab D. 1, Takács J. Cs: Tóth M., Madaras M., Hegedűs I. 1, NJEGOVAN 2, Kovács Z., Kerschbaum. Edző: Sike József
PVSK: Sztarcsevics – Csaba, Surányi 2, Csacsovszky A., BASARA 4, Rakonjac, Krizsán. Cs: Horváth Zs. 1, Sztojcsics, Macsi, Tóth P., De Blasio 1, Lajkó. Edző: Lukács Gergely
Gól – emberelőnyből: 3/1, ill. 7/1
Gól – ötméteresből: 3/2, ill. 2/2
Sike József:
– Végig jobbak voltunk, mi irányítottuk a játékot, és teljesen megérdemelt győzelmet arattunk. Ha értékesítjük a harmadik és negyedik negyedben adódó helyzeteinket, akkor nincs dráma a találkozó hajrájában. Igaz, így sem volt, mert kijátszottuk a rendelkezésünkre álló időt.
Lukács Gergely: – A második negyedben volt egy négyperces rövidzárlatunk, akkor jelentős előnyt adtunk ellenfelünknek. Hiába jöttünk fel a harmadik és negyedik negyedben, és kezdtünk praktikusan vízilabdázni, lehetetlen volt ledolgozni a négy-öt gólos hátrányt. Nagyon közel voltunk a pontszerzéshez, ám ezúttal sem sikerült. Mindenképpen át kellene már lépnünk ezt a lélektani határt.

KSI SE–KAPOSVÁRI VK 7–11 (1–2, 2–4, 1–3, 3–2)
Komjádi uszoda, 50
néző. V: Homonnai, Birri
KSI: Leposa – Boros 2, Marnitz Márk, Zerinváry, Teleki 1, Berki Richárd, MIKLÓS 3. Cs: Bányai (kapus), Hangody L., Baj, Kósa, Lévai A. 1, Bicskei A., Kardos A. Edző: Horváth János
KAPOSVÁR: SZÉCSI – Juhász-Szelei 1, BERTA 2, Palotás S., Nikolov 1, Kovács O. 1, VINDISCH 2. Cs: Sántavy 1, Polovic 2, Albert, Parezanovics, Dobos D. 1, Klinovszky. Játékos-edző: Szécsi Zoltán
Gól – emberelőnyből: 11/0, ill. 5/2
Kiállítva (cserével végleg): Sántavy (24. p.)
Horváth János:
– Nagyon rosszul használtuk ki az emberelőnyöket, ha néhány fórt értékesítünk, szorosabb lett volna a mérkőzés. A Kaposvár a várt taktikát választotta, megpróbált fizikailag széttörni minket, ami időnként sikerült is.
Szécsi Zoltán: – Köszönöm a játékosaim türelmét a meccshez. Sok pofont kaptak, de kértem tőlük, hogy keveset adjanak. Ennek eleget is tettek, csak hát ezeket a helyzeteket nehéz elviselni.