Férfi vízi ob I: az FTC legyőzte és megelőzte az OSC-t

2014.02.21. 18:18
A férfi vízilabda ob I 19. fordulójának első pénteki mérkőzésén a Széchenyi Bank-FTC 6–4-re legyőzte és ezzel megelőzte az OSC-t.

Az OSC a nagyszünetig jól tartotta magát két emberelőnyből szerzett góljával (3–2), a harmadik negyedben azonban a zöld-fehérek három válasz nélkül hagyott találattal alaposan elléptek (6–2).

A záró felvonásban aztán felzárkózott a vendégcsapat, két gyors góllal már 6–4 volt az állás, sőt az OSC még egy büntetőt is lőhetett – más kérdés, hogy Adrian Delgado kihagyta az ötméterest.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
19. FORDULÓ
SZÉCHENYI BANK–FTC–OSC–ÚJBUDA 6–4
(2–1, 1–1, 3–0, 0–2)
Komjádi uszoda, 100 néző. V: Kun Gy., Petik A.
FTC: GÁRDONYI – BÓBIS 1, Swift 1, ERNYEY 1, Tyler 1, Szabó B., ROACH 1. Csere: Kolozsi 1, Vógel S., Francsics, Paján. Edző: Varga Zsolt
OSC: ÁTS – REGŐS 1, Delgado, Tóth Z., Suti, Simon A. 1, Korényi. Csere: Gyárfás, Deutsch M., Szécsi D., Császár Gy., Tiba, SZENTESI A. 2. Edző: Becsey Péter
Gól – emberelőnyből: 5/1, ill. 7/3
Gól – ötméteresből: 0/0, ill. 1/0
Kipontozódott: Szabó B. (29. p.)
Sárga lap: Varga Zs. (28. p.)
Varga Zsolt: –
Mentálisan egy nehéz mérkőzést játszottunk, amihez az is hozzájárult, hogy nem a saját uszodánkban játszottunk. Örülök, hogy tudtuk hozni ezt a mérkőzést.
Becsey Péter: – A magabiztos védekezésünk mellett sajnos, nem tudtuk azt a támadó játékot produkálni, amit az elmúlt héten. Az ilyen mérkőzéseken nemcsak a vízben, hanem fejben is ott kell lenni.