Férfi vízi ob I: az Eger elleni rangadót is elbukta a Szolnok

2013.03.14. 20:24
A rangadón többször „felforrt” a víz (Fotó: Czerkl Gábor, archív)
Az Eger nyerte meg a férfi vízilabda ob I 22. fordulójának rangadóját, miután 7–6-ra legyőzte hazai pályán a Szolnokot, így Kovács István együttese továbbra sem nyert még meccset a többi élcsapat ellen.

A Crvena zvezdától elszenvedett hétgólos Bajnokok Ligája-vereség után talán nem is lehetett kellemesebb ellenfele a ZF-Egernek, mind a rangadót még nem nyerő Szolnoki Dózsa-Közgép. A szolnokiak ugyanis a debreceni 5–5-öt leszámítva az összes rangadójukat elveszítették az idei bajnokságban, s a Vasastól elszenvedett vereség után már Kovács István edző is azt mondta, mintha rangadófóbiájuk lenne...

A 2012–13-as szezonban eddig háromszor csaptak össze a felek. A Magyar Kupa oda és visszavágóján a Szolnok bizonyult jobbnak, míg decemberben az ob I-ben egy góllal tudta legyőzni az Eger Kovács István alakulatát Szolnokon.

Nagy taktikai csatában a centerek megjátszása váltakozó sikerrel végződött. Hosnyánszky Norbert ötméteresből indította a gólgyártást, 3–2-ig a vendégeknél volt a lépéselőny, a ZF-Eger a második negyed közepén vette át először a vezetést. Fordulás után nem lehetett panasz a kapusokra, Bisztritsányi Dávid és Decker Attila biztosan védett. Salamon Ferenc kettőre növelte az egri előnyt, Nyéki Gergő azonban szépített (5-4).

A negyedik negyedre maradt a döntés, a vendégek kétszer is egalizáltak. Két perccel a vége előtt Chilkó Márton gólja döntőnek bizonyult. A szolnokiak egyenlíthettek volna a végén, de emberelőnyben Gocics kezéből rossz helyre szállt a labda, így a belgrádi fiaskó után ünnepelhetett az egri publikum.

Ami a többi mérkőzést illeti, a Honvéd egy igen gólszegény meccsen maradt alul a Debrecennel szemben, míg az OSC 13–10-re nyert Pécsen. A BVSC egy góllal, 7–6-ra legyőzte idegenben a Szentest, a Vasas nyolccal verte meg az FTC-t. Az egri főiskolások kaposvári meccse elmaradt, miután a vendégek elakadtak a hóban, így nem értek oda időben a kezdésre.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
22. FORDULÓ

ZF-EGER–SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP 7–6 (1–2, 3–1, 1–1, 2–2)
Eger, Bitskey-uszoda 1000 néző. V.: Juhász Gy., Székely B.
EGER: BISZTRITSÁNYI - Bátori 1, Biros, Seman, Bundschuh, Gór-Nagy, Graham. Cs.: Mezei 1, Varga Zs., KOVÁCS G. 2, Gerritse, CHILKÓ 1, SALAMON 2. Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán.
SZOLNOK: Decker A. - NYÉKI 1, HOSNYÁNSZKY 2, Gocics, Kis G., Pásztor, Alekszics. Cs.: Hangay, Kovács O. 1, Vörös V., Marnitz 1, R. Georgescu1. Edző: Kovács István, Cseh Sándor.
Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 10/2.
Ötméteresből: 0, ill. 1/1.
Kipontozódott: Bundschuh (32.).
Gerendás György: – A szombati belgrádi meccs után attól féltem, hogy kiütötték a csapatomat. Úgy látszik, csak leütöttek bennünket, sikerült valahogy felállnunk. Nem vagyunk még a topon, de nagyon hajtós, kemény, jó meccset játszottunk.
Kovács István: – Gratulálok az Egernek. Nagyon jó meccset játszottunk. Ez már tendencia, hogy nem tudunk túllépni a hat gólon. Biztosak voltunk benne, hogy a végén lesz lehetőségünk. Volt is, de valaki mindig elrontja... Most már a playoffban kell megnyerni a meccseket.

VALDOR-SZENTES–BVSC-ZUGLÓ 6–7 (0–1, 1–2, 2–1, 3–3)
Szentes, 200 néző. V: Mucskai, Németh A.
SZENTES: HORVÁTH T. – Tóth P. 1, Nagy M., Regős Á. 1, Németh D., Weszelovszky 2, Szabó I Z. Cs: Hegedűs B., Józsa T., TÓTH Z. 2, Szabó I L., Bálint G. Edző: Lukács Dénes
BVSC: Meixner – Rajna, Czigány 1, Szűcs L., BEDŐ 2, Létay, BORSÓS 3. Cs: Nagy S. 1, Tatár, Kotszidisz, Mészáros, Szabó B. Edző: Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből: 9/1, ill. 12/5
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 0
Kipontozódott: Németh D. (28. p.), Szabó I L. (28. p.), Rajna (29. p.), Tatár (32. p.)
Lukács Dénes: – Mindkét csapat kezében ott volt a győzelmet jelentő gól lehetősége, de végül ez a BVSC-nek sikerült. Két egyenlő csapat küzdelmében ezúttal alulmaradtunk.
Dabrowski Norbert: – Idejét sem tudom, mikor nyertünk legutóbb Szentesen, ezért nagyon örülök a győzelemnek. A nézők igen küzdelmes, izgalmas mérkőzést láthattak.

PVSK-FÜSZÉRT–OSC 10–13 (2–6, 2–1, 2–2, 4–4)
Pécs, 150
néző. V: Füzesi, Marnitz
PÉCS: BARÁT – De Blasio 1, Bóbis 1, DRAGICS 2, KISTAMÁS 2, Bertha, Monostori 1. Cs: Somogyi 1, Safrankó, Lukács G. 1, Bereczki, Ágner 1. Játékos-edző: Bereczki Miklós
OSC: ÁTS – Simon A. 1, BENCZUR 3, Korényi, Szőke 1, Dávid 1, Szentesi Á.. Cs: ZENTAI 3, Tiba, Szécsi D., Gyárfás 2, Pecz, Császár Gy. 2. Edző: Becsey Péter
Gól – emberelőnyből: 12/7, ill. 11/5
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/0
Kipontozódott: Tiba (29. p.)
Bereczki Miklós:
– Az első negyedet sajnos elrontottuk, utána már csak kapaszkodtunk az eredmény után.
Becsey Péter: – Szeszélyesek voltunk, mint a márciusi időjárás. De a szívünk a helyén volt.

GROUPAMA-HONVÉD–DEBRECEN 2–4 (1–2, 1–1, 0–1, 0–0)
Kőér utca, 100
néző. V: Marosvári A., Kun Gy.
HONVÉD: GERGELY – Hangody L., Mátyás Z. 1, Kovács P., Jansik D., Steinmetz B., Kiss G. 1. Cs: Tóth B., Fülöp, Hangody Gy., Jakab, Marnitz M. Edző: Vad Lajos
DEBRECEN: MITROVICS – Süveges 1, GIORGETTI 1, VINDISCH 1, VARGA T. 1, Misics, Halek. Cs: Palotás, Letica. Játékos-edző: Varga Tamás
Gól – emberelőnyből: 5/1, ill. 6/0
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. 0
Gól – ötméteresből: 0, ill. 1/0
Vad Lajos:
– Saját magunkat vertük meg, ez nem volt ob I-es produkció.
Varga Tamás: – Gratulálok csapatomnak, fantasztikusan küzdött, ez a védekezés tökéletes volt. Ezek a győzelmek viszik előre a csapategységet.

TEVA-VASAS–FERENCVÁROS 12–4 (3–1, 2–0, 4–2, 3–1)
Komjádi uszoda, 200
néző. V: Madarasi, Molnár P.
VASAS: BARABÁS – Katonás, Takács Bálint, Drasko Brguljan 2, STEINMETZ Á. 3, VÁMOS 2, Öler 2. Cs: Csapó M., Fazekas 1, Angyal 1, Hőna 1, Manhercz Á. Edző: Földi László
FERENCVÁROS: G. Gijetlovics – Ernyey, FRANCSICS 2, MacDonell, Sánta D., Paján, Kárteszi. Cs: Szentesi M. (kapus), Illés 1, Deutsch, Vogel S., Major, Kolozsi, Mocsári 1. Edző: Varga I Zsolt
Gól – emberelőnyből: 5/3, ill. 5/0
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 0
Földi László:
– Örülök a jó védekezésünknek és a kevés kapott gólnak.
Varga I Zsolt: – Szerettük volna megszorítani a Vasast, fegyelmezetten játszottunk, de elöl kevés gólt szereztünk.

A Kaposvári VK–EKF-EgerFood-Imola mérkőzést elhalasztották.

1. A-HID Szeged VE 21 20 1 251–152 +99 61
2. ZF-Eger 22 20 1 1 284–125 +159 61
3. TEVA-Vasas 20 17 2 1 210–131 +79 53
4. Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 22 15 1 6 250–132 +118 46
5. Debrecen 21 14 2 5 220–163 +57 44
6. Groupama Honvéd 22 12 1 9 172–169 +3 37
7. BVSC-Zugló 21 11 10 191–183 +8 33
8. Orvosegyetem Sport Club 21 8 3 10 175–223 –48 27