Férfi vízi ob I: a Vasas majdnem meglepte az OSC-t

2014.12.13. 19:58
Katonásék nem tudták meglepni az Egert (Fotó: Korponai Tamás)
A férfi vízilabda ob I 10. fordulójában az OSC óriási hajrával fordított, s egy góllal nyert a Vasas ellen. A Honvéd végül simán legyőzte a KSI-t, a Fradinak esélye sem volt Egerben.

A Vasas nagyon jól játszott az OSC ellen, vagy mondhatjuk, hogy a vendégek voltak egy kicsit tompábbak a vártnál. Az angyalföldi csapat ugyanis az első és a harmadik negyedet is döntetlenre hozta, s mivel a másodikat egy góllal megnyerte, a negyedik játékrészben is vezetett esélyesebb riválisa ellen. Sőt! Öt perccel a vége előtt 9–7 volt a Vasasnak.

A találkozón Gyárfás Tamás zseniálisan pólózott – öt góllal segítette csapatát, amely azonban a végére némileg elfáradt. Az OSC így előbb 9–9-re egyenlített, majd az öt másodperccel a vége előtt értékesített Juhász Zsolt-ötméteressel meg is nyerte a találkozót.

Az Eger számára nem jelentett gondot a Ferencváros legyőzése. Gerendás György, a vendégek edzője visszatért egykori sikereinek helyszínére, de nem tudta meglepni csapatával az Egert. A hevesi alakulat 17–8-ra győzött: Szivós Márton egyedüliként triplázott a találkozón.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
10. FORDULÓ
ZF-EGER–FTC 17–8
(4–2, 5–3, 4–2, 4–1)
Eger, 700 néző. V: Németh András, Marjay
EGER: B. Mitrovics – SZIVÓS M. 3, Milos Csuk 1, Vapenszki 2, Bedő 1, HOSNYÁNSZKY 2, Angyal 1. Csere: HÁRAI 2, Erdélyi 1, ZALÁNKI 2, Csucskovics 2, Lőrincz
FTC: Gárdonyi – ROACH 2, KATONÁS 2, Pohl, Swift 1, Nyéki 1, Csapó M. 1. Csere: Jókai (kapus), Ernyey, Jansik Sz., Kolozsi, Regős, Marnitz G. 1, Major M.
Gól – emberelőnyből: 15/8, 7/0
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 6/4
Kipontozódott: Pohl (30. p.), Vapenszki (32. p.)
DABROWSKI NORBERT, az Eger edzője:
– Látszott a mérkőzés elején, hogy miért érkezett harmadikként a Ferencváros, ám aztán az is látszott, hogy az Eger meg nagyon erős. Ennek örülök, mert a vízben dől el, melyik a jobb csapat. Örülök, hogy ilyen menetelésben, amilyenben vagyunk, végre jól mentek a támadásaink, a közönség számára élvezetes mérkőzés volt. Nekem is megvoltak a gondolataim és érzéseim azzal kapcsolatban, hogy Gerendás György ült a túloldalon, de ezeket megtartanám magamnak.
VARGA I ZSOLT, az FTC edzője: – Az eredmény tükrében nehéz úgy elemezni, hogy sok pozitívumot mondjak a mérkőzésről. Ilyenkor nehéz azt mondani, hogy a csapat mekkora szívvel játszott és küzdött, mégis ezt láttam a játékosaimtól. Kapusproblémáink voltak, Gárdonyi Andrásnak fájt a lába, Vogel Somát a héten operálták, amit nem tudtunk kompenzálni a bajnokkal szemben.

UVSE-HUNGUEST HOTELS–KAPOSVÁRI VK 6–5 (1–2, 1–2, 1–0, 3–1)
Hajós uszoda, 80 néző. V: Fodor, Dodog
UVSE: LABONCZ J. – Tóth Z., Dávid Z. 1, Tiba 1, Tóth K., Korényi 1, KOVÁCS R. 2. Csere: Keresztúri, Márkus, Szentesi D., Sélley, Irmes, Kovács B. 1. Edző: Németh Zsolt
KAPOSVÁR: SZÉCSI Z. – Berta 1, Surányi 2, Gros, Vikalo, Ágner 2, Kovács O. Csere: Parezanovics, Sántavy, Vindisch, Davie. Edző: Fekete Szilveszter
Gól – emberelőnyből: 6/1, ill. 8/1
Gól – hármas emberelőnyből: 1/1, ill. –
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Németh Zsolt:
– Támadásban sokszor nem kértük a labdát, védekezésben pedig olyan hibákat követtünk el, amelyekből gólokat kaptunk, vagy emberhátrányba kerültünk. Végig kapaszkodnunk kellett, az utolsó negyedben aztán sikerült váratlant húzni, de szerencse is kellett a győzelemhez.
Fekete Szilveszter: – Az elején több góllal vezethetünk volna, az utolsó negyedben pedig kihagytuk az emberelőnyeinket, amelyekből ellenfelünk képes volt lefordulni. Kapkodtunk, túlbonyolítottuk a lövőhelyzeteket, végül magunkat vertük meg. Gödörbe kerültünk, jól jön majd a pihenő.

VASASPLAKET–A-HÍD OSC ÚJBUDA 9–10 (2–2, 4–3,2 –2, 1–3)
Komjádi uszoda, 200 néző. V: Rubos, Csizmadia
VASAS: BARABÁS – GYÁRFÁS 5, Bóbis 1, Sedlmayer 1, TAKÁCS B. 1, Hőna, Steinmetz. Csere: Várnai, Juhász-Szelei 1,Német , Kiss K. Edző: Földi László
OSC: Varga Viktor – Hegedüs 1, SALAMON 3, Gór-Nagy 1, Kovács Gábor, Drasko Brguljan, Graham 1. Csere: Bisztritsányi (kapus), Juhász 1, DECKER Á. 2, Bundschuh 1. Edző: Vincze Balázs
Gól – emberelőnyből: 8/2, ill. 7/1
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 2/2
Kipontozódott: Hőna (20. perc), Bundschuh (26. p.), Takács B. (31. p.)
Sárga lap: Földi László (31. perc)
Földi László:
– Gratulálok a csapatomnak, annak ellenére, hogy veszítettünk, nagyot küzdöttünk. Erős csapattól kaptunk ki a Komjádi uszodában. Azt szeretném, hogy ha még jobban hinnének magukban, ennek láthatják már most az eredményét.
Vincze Balázs: – Szerencsére sikerült szívinfarktus nélkül megúszni a mérkőzést, holott az eredmény alakulása kísértetiesen hasonlít az április Vasas–Szeged mérkőzéshez (amelyen még Vincze Balázs volt a Szeged edzője – a szerk.).

VALDOR SZENTES–DEBRECENI VSE 9–10 (3–5, 0–2, 4–2, 2–1)
Szentes, 200 néző. V: Csanádi, Marnitz
SZENTES: Horváth A. – SOMOGYI 3, Dőry, Pellei 1, Boros, Rakonjac, Weszelovszky 1. Csere: Lucas 1, VÖRÖS 2, Nagy M. 1, Werner, Szabó Z. Edző: Lukács Dénes
DEBRECEN: Alekszics – Pataki 1, HOPPÁL 2, Süveges, Szabó B. 1, Kolarik 1, Halek 1. Csere: Kállay 1, Macsi, Kuncz, VARGA T. 2, Kincses 1, Smitula. Játékos-edző: Varga Tamás
Gól – emberelőnyből: 13/4, ill. 6/2
Kipontozódott: Süveges (26. p.)
Lukács Dénes:
– Két ellentétes félidőt láttunk, de a mérkőzésen végig csapatunk játszott kezdeményezően. Az első félidőben nem lőttük be a helyzeteket, a végén egyenlítettünk, de nem adták meg a gólt.
Varga Tamás: – Továbbra is azt gondolom, hogy a Szentes sokkal többet tud, mint amit egyelőre mutat. Igen értékes győzelmet arattunk.

TISZAVIRÁG-SZEGED-DIAPOLO–BVSC-WABERER-HUNGÁRIA-ZUGLÓ 8–9 (2–0, 1–1, 2–4, 3–4)
Szeged, 150 néző. V: Vojvoda, Vogel
SZEGED: Meixner – Palotás, Kunac, Seman, KISS CS. 2, VARGA II ZS. 2. Csere: Manhercz Á. 1, MANHERCZ K. 3, Chilkó, Török A., Török K. Edző: Varga Péter
BVSC: GYÖRKE – Kotszidisz, PÁSZTOR 2, TÖRÖK B. 1, Kovács P., 1, LÉTAY 3, Szabó B. 1. Csere: Tatár, Nagy S., Borsós, Ambrus F., Mészáros Cs. 1. Edző: Märcz Tamás
Gól – emberelőnyből: 14/4, ill. 10/5
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Szabó B. (22. p.), Török V. (28. p.), Manhercz K. (30. p.)
Varga Péter:
– Gratulálok a BVSC-nek.
Märcz Tamás: – Csapatom mentális erejét bizonyítja, hogy négy–egyről fordítva aratott nagyon fontos győzelmet. Készültünk a Szegedből, és ennek meglett az eredménye.

RacioNet-Honvéd–KSI SE 14–9 (6–2, 2–1, 2–2, 4–4)