Férfi vízi ob I: a Vasas a Szeged segítségére sietett

2013.04.10. 20:40
Az egri Varga II Zsolt (balra) lő Katonás Gergely szorításában (Fotó: MTI)
A Vasas hazai pályán 7–7-es döntetlent játszott a ZF-Egerrel a férfi vízilabda ob I szerdai játéknapján. Ennek az eredménynek Szegeden örülhetnek a leginkább, ugyanis a Tisza-parti együttes így megnyeri az alapszakaszt, amennyiben az utolsó fordulóban legyőzi a Ferencvárost.

Az egrieknek győzniük kellett volna ahhoz, hogy az élen zárják az alapszakaszt, és jól is kezdtek, Bundschuh Erik, valamint Bátori Bence emberelőnyös góljával 2–0-s előnyre tettek szert. A Vasas azonban az első negyed záró 65 másodpercében a német Moritz Oeler duplájával egyenlített, és a vendégek többször már nem vezettek a mérkőzésen.

A fővárosiak ellenben magukhoz ragadták az irányítást, és többször is elléptek két góllal. Az Eger a záró negyed elején Varga II Zsolt szabaddobásgóljával egyenlített (6–6), hogy aztán Oeler a negyedik találatával újra a Vasast juttassa előnyhöz. A hevesi alakulatnak erre még volt válasza Salamon Ferenc révén, de több gól már nem született, így csakúgy, mint az ősszel Egerben, ezúttal is 7–7-re végzett egymással a két együttes.

Ha tehát a hátralévő mérkőzéseken nem borul a papírforma, az alapszakaszt a Szeged nyeri meg a második ZF-Eger és a harmadik Vasas előtt.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
18. FORDULÓ

TEVA-VASAS–ZF-EGER 7–7 (2–2, 3–2, 1–1, 1–2)
Komjádi uszoda, 600 néző. Vezette: Juhász Gy., Vogel G.
VASAS: Nagy V. – Katonás, OELER 4, Drasko Brguljan, Hárai 1, Vámos 1, Takács Bálint. Csere: Fazekas, Angyal, Vámos, Csapó M. 1, STEINMETZ Á., Hőna
ZF-EGER: Bisztritsányi – Bátori 1, Biros, Gór-Nagy, Seman, Graham 1, BUNDSCHUH 2. Csere: MEZEI 1, Gerritse, Varga II Zs. 1, Salamon 1, Kovács Gábor, Chilkó
Gól – emberelőnyből: 13/4, ill. 12/3
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Bundschuh (27. p.), Angyal (28. p.), Öler (31. p.)
FÖLDI LÁSZLÓ, a Vasas edzője: – Örülünk Gerendás Gyurival, hogy újra egymás ellen játszhatunk az elődöntőben. Sok mindennel elégedett lehettem, annak ellenére, hogy sok hibával játszottunk, főleg támadásban. Nagy küzdelem volt, izgalmas, jó meccs. A hibáinkat ki kell javítanunk, de az ilyen rangadóban ezek benne vannak.
GERENDÁS GYÖRGY, az Eger edzője: – A vízilabdában nagyon fontosak a tradíciók, márpedig tízéves tradíció, hogy gyilkoljuk egymást a Vasassal, és ez megmaradt most is. Bármi történik, képtelenek vagyunk elkerülni a Vasast – ha beledöglünk, akkor sem.

BVSC-ZUGLÓ–OSC 8–6 (1–0, 1–2, 5–3, 1–1)
Szőnyi út, 50 néző. V: Marnitz M., Székely B.
BVSC: GYÖRKE – Borsós, Szűcs L., CZIGÁNY K. 2, Szabó Bendegúz, LÉTAY 2, Nagy S. 1. Cs: Bedő 2, Rajna 1, Kotszidisz, Zsoldos, Mészáros Cs. Edző: Dabrowski Norbert
OSC: ÁTS – Dávid Z. 1, Szőke, Simon A. 1, Szentesi 1, Korényi B., Szécsi D. 1 Cs: Zentai, Tiba, CSÁSZÁR 2, Kiss Gy., Pecz, Cserdi. Edző: Becsey Péter
Gól – emberelőnyből: 3/1, ill. 5/0
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. 1/1
Kipontozódott: Rajna (28. p.)
Dabrowski Norbert: – A védekezésünk jól működött, a támadásaink viszont olykor akadoztak.
Becsey Péter: – Kiegyenlített küzdelem folyt a vízben. A kihagyott ötméteresünk után gólt lőtt a BVSC, ezt a hátrányt már nem tudtuk ledolgozni.

KAPOSVÁRI VK–FERENCVÁROS 7–7 (1–2, 2–2, 2–0, 2–3)
Kaposvár, 250 néző. V: Fekete B., Marjay Zs.
KAPOSVÁR: NAGY P. – Papp G., Berta, HORVÁTH D. 2, Bakó, Burburan 1, Pataki. Cs: Maár 1, HOPPÁL 2, Prikidánovics, Juhász-Szelei, Kutasi 1. Játékos-edző: David Burburan
FTC: PIJETLOVIC – Kárteszi 1, MacDonell 1, Francsics, ILLÉS S. 3, Vogel, Paján. Cs: Kolozsi, Szilágyi A., Major M., ERNYEY M. 2. Edző: Varga I Zsolt
Gól – emberelőnyből: 6/0, ill. 10/4
Gól – ötméteresből: 3/1, ill. 2/1
David Burburan: – Büszke vagyok a játékosaimra, ahogy harcoltak, küzdöttek. Ezeket a játékosokat ugyan nem én hoztam, de együtt összefogva kell kimásznunk a gödörből.
Varga I Zsolt: – Végig jól küzdöttünk, az első negyedben a jó tízperces kényszerszünet inkább a mi lendületünket törte meg. A vége nagyon nehéz volt, hiszen három stabil játékosunk is hiányzott.

SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–VALDOR-SZENTES 15–8 (6–1, 5–1, 2–3, 2–3)
Szolnok, 300 néző. V: Molnár P., Bors L.
SZOLNOK: Lévai – Negrean 2, Nyéki, Alekszics, VÖRÖS 2, HOSNYÁNSZKY 3, Gocics 1. Cs: PÁSZTOR 3, KOVÁCS O. 2, Hangay Z. 1, Kalmár M. 1, Mohi O., R. Georgescu. Szakmai igazgató: Kovács István
SZENTES: Horváth T. – Tóth Z., Weszelovszky 1, Bálint G. 3, REGŐS 2, Németh D., Nagy M. Cs: Horváth A. (kapus), Pellei, Józsa T., TÓTH P. 2, Szabó I L., Szabó I Z. Edző: Lukács Dénes
Gól – emberelőnyből: 10/4, ill. 6/1
Gól – ötméteresből: 0, ill. 1/1
Kipontozódott: Németh D. (25. p.), Szabó I L. (26. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Weszelovszky (29. p.)
Sárga lap: Lukács Dénes (26. p.)
Kovács István: – A mérkőzés nagy részében nagy kedvvel és gólerősen játszottunk, és örülök, hogy ezen a mérkőzésen is mindenkinek játéklehetőséget tudtam adni.
Lukács Dénes: – Két negyeden át vártuk a csodát, a nagyszünetet követően egy picit rendeztük a sorainkat.

EKF-EgerFood-Imola–Groupama Honvéd 10–11 (2–2, 3–1, 2–3, 3–5)
Eger, Bitskey-uszoda, 200 néző. Vezette: Mucskai, Füzesi
EKF: Laboncz - Keresztes I. 1, Keresztes F 1., SÁNTAVY 3, TAKÁCS 1, Jakab 2, PETROVAI 1. Csere: Farkas P. 1, Molnár A., Milkovich, Hornyák, Szőllősi. Edző: Tóth Péter.
HONVÉD: GERGELY - KISS G. 6, Jansik D. 1,,Steinmetz B., Kovács P. Fülöp 1, MÁTYÁS 2. Csere: Tóth B., Hangody Gy., Boros 1. Hangody L. Edző: Vad Lajos.
Gól – emberelőnyből: 8/2, ill. 5/1.
Ötméteresből: 0, ill. 4/4.Kipontozódott: Petrovai (27.), ill. Kovács P. (21.)
Mestermérleg
Tóth Péter: – Gratulálok a játékosaimnak. Két meghatározó pólósom nélkül felállva is közel álltunk a bravúrhoz.
Vad Lajos: – A mai gyenge produkciónk méltó volt a déli időponthoz. Talán túl sokat kivett belőlünk a ZF-Eger elleni szombati összecsapás. Nem értem miért játszottunk ilyen mélyen tudásunk alatt.