Férfi vízi ob I: a szolnoki kezdés és Mitrovics elintézte az Egert

2014.10.22. 19:43
Irgalmatlan küzdelem: a Szolnoknak kétszer kellett megnyernie az Eger elleni rangadót (Fotó: Mirkó István)
A férfi vízilabda ob I szerdai rangadóján a Szolnoki Dózsa-Közgép remek kezdés után nagyot küzdve 10–9-re diadalmaskodott a bajnoki címvédő, ötgólos hátrányból hiába felkapaszkodó ZF Eger otthonában. Sztefan Mitrovics tizenkilenc másodperccel a vége előtt döntött.

Sokáig úgy tűnt, nem kell nagyon izgulni az ob I szerdai rangadóján, a Szolnok ugyanis egy negyed alatt elhúzott a messzeségbe. Zsivko Gocics akciógólja után fórból Varga Dániel, majd szintén akcióból Madaras Norbert is betalált, míg az egriek képtelenek voltak befejezni támadásaikat. 0–3-ra ráadásul a 0–4 jött (Kis Gábor büntetett emberelőnyből), és mire az Eger a 14. percben betalált, úgy tűnt, a hajó elúszik.

Milan Alekszics kevéssel a második negyed vége előtt büntetőből visszaállította négygólosra a különbséget, így a bajnoki címvédő Eger szinte reménytelen helyzetből folytatta a mérkőzést. A folytatásban is a Szolnoké volt az első szó (Varga Dénes talált be), 1–6 után pedig csak közelíteni tudott az Eger.

Ezt nem is tette rosszul, mivel 3–7-et követően két hazai gól jött, így hét perccel a vége előtt már nem is volt olyan beláthatatlan távolságban a Szolnok. Varga Dániel újabb büntetőből beköszönve mondott nemet az egri felzárkózási kísérletre, de Gocicsot közben ütésért kiküldték négy percre, Nagy Viktort pedig cserével. Az Egernek volt lehetősége a nagy hajrára, és az jött is.

A hazaiak ideje szép lassan fogyott, de öt és fél perccel a vége előtt már a mínusz egyért támadott az Eger, Lőrincz Bálint át is lőtte a védőket, így a borzalmas kezdés után látótávolságra küzdötte fel magát a címvédő.

Az egyenlítési kísérleteknél először a kapufa mentette meg a szolnokiakat, majd (kettős) fórból is hibáztak a házigazdák, maradt a 7–8. Ennek a helyzetnek a rövidbe lövő Vapenszki vetett véget, az üldöző Eger kiegyenlített, 8–8!

Nem volt azonban még vége: Alekszics a hosszúba lőtt 1:24-gyel a vége előtt (8–9), de az Eger fórba került, Szivós Márton pedig minden teketóriázás nélkül be is zúdította a labdát a léc alá – kevesebb mint egy perccel a vége előtt ismét egál, 9–9. Tizenkilenc másodperccel a vége előtt Mitrovics fórból leadott lövése került az Eger hálójába, a hevesieknek volt még egy kísérletük, ám ebből már nem született gól – a szenzációsan kezdő Szolnok 10–9-re diadalmaskodott a rangadón. Az Eger jogosan lehet büszke a visszakapaszkodásra, ám ezért önmagában nem jár pont.

ÖTGÓLOS ROHAMMAL DÖNTÖTT AZ OSC

A nap másik mérkőzésén az OSC kétszer is kétgólos előnybe került az FTC ellen, ám a zöld-fehérek makacskodtak, és mindkétszer kiegyenlítettek, sőt Aidan Roach révén a vezetést is megszerezték, így 5–4-es előnnyel vonulhattak pihenőre.

A fordulópont 6–6-nál következett be: Bundschuh Erik gólja OSC-rohamot indított el, jött kétszer Salamon Ferenc, kétszer Kovács Gábor, 6–6 után pedig 6–11-re változott az eredmény, ezzel eldőlt a mérkőzés. A vége 7–13 – a Fradi sokáig kitűnően tartotta az OSC-t, ám végül meghajolt az erősebb keretű vendégcsapat előtt.

FÉRFI VÍZILABDA OB I, 3. FORDULÓ

ZF-EGER–SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP 9–10 (0–3, 1–2, 3–2, 5–3)
Eger, 1200
néző. Vezette: Vogel G., Fekete B.
Eger:
B. Mitrovics – Szivós 1, Milos Csuk 3, Hosnyánszky, BEDŐ 1, VAPENSZKI 3, Angyal. Csere: Csucskovics, Lőrincz 1, Zalánki, Szalai G. Edző: Dabrowski Norbert
Szolnok:
DECKER A. – SZ. MITROVICS 2, Varga Dénes 1, Jansik D., Kis G. 1, Gocics 1, Madaras 1. Csere: Mezei, VARGA DÁNIEL 2, Tóth M., Vámos, Alekszics 2, Hangay Z. Edző: Cseh Sándor
Kipontozódott:
Angyal (25. p.), Jansik Sz. (30. p.), Csucskovics (31. p.), Varga Dénes (31. p.), Hosnyánszky (32. p.), Sz. Mitrovics (32. p.)
Kiállítva (brutalitásért):
Gocics (26. p.)
Piros lap:
Nagy V. (26. p.)
Dabrowski Norbert:
– Három részre kell bontani a mérkőzést. Az első negyedben teljesen átalakított támadójátékot próbáltunk meg, ez nem sikerült, be kellett hamar látni. Utána mondtam, felejtsük el, játsszuk azt, ami tudunk a lehetőségeinkhez képest. És innentől jött a középső szakasza a meccsnek, nagyon meg kellett dolgoznunk azért, hogy egy hatról eljussunk odáig, hogy a négyperces emberelőny során pontokért játszunk. A négyperces kiállítás alatt már látszott, egygólos meccs lett, Sztefan Mitrovics lövése bepattant a blokkról, mi meg kihagytunk egy emberfórt, amelyből egyébként is sokat rontottunk a meccsen. Ennyin múlott.
Cseh Sándor:
– Ha a négyperces emberhátrány miatt kikaptunk volna, akkor most másként fogalmaznék, így csak olyan szempontból állok értetlenül a kiállítás előtt, hogy Zsivko háttal volt az ellenfelének, olyan nagy kárt nem tudott tenni. Egy olyan meccsen, ahol három vérző játékos volt... Nyolc ötig uraltuk a meccset, jól játszottunk, de talán a múlt hétvégi három mérkőzés, vagy a szerbiai buszút miatt nem voltunk annyira kemények, nem tudtunk annyira gyorsan támadni, mint szerettünk volna. Ez nem egy sorsfordító találkozó, de igenis fontos volt, kis ízelítő volt, milyen Eger–Szolnok meccsek lesznek a szezonban. Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez.

FTC–A-HÍD OSC 7–13 (2–3, 3–1, 1–5, 1–4)
Népliget, 100 néző. V: Székely Balázs, Kóros
FTC: Gárdonyi – Jansik Sz., ROACH 3, Katonás 1, Swift, Nyéki , Csapó M. 1. Cserék: Marnitz G. 1, Regős, Kolozsi, Ernyey 1, Major, Pohl. Edző: Varga Zsolt
A-HÍD OSC: Bisztritsányi – Bátori 1, SALAMON F. 4, Bundschuh 1, KOVÁCS GÁBOR 2, Graham 1, Drasko Brguljan 1. Cserék: DECKER Á. 2, Juhász Zs., Hegedűs G. 1, Gór-Nagy, Jávor, Vincze M. Edző: Vincze Balázs
Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 11/5
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. –
Kipontozódott: Gór-Nagy (24. p.)
Kiállítva (cserével, végleg): Nyéki (5. p.)
Varga Zsolt: – A harmadik negyedre elfáradtunk, és ezt a megindult folyamatot nem tudtuk megállítani. Nagyon hiányzott a mérkőzés elején kiállított Nyéki Balázs.
Vincze Balázs: – Jó kezdés után a buta hibák miatt fordult meg az eredmény. A harmadik negyedbeli jó döntések magabiztossá tették a győzelmünket.

1. Szolnoki Dózsa 3 3 41–21 +20 9
2. A-HÍD OSC 3 3 30–20 +10 9
3. Szeged VE 3 2 1 39–30 +9 6
4. RacioNet Honvéd 3 2 1 27–20 +7 6
5. Kaposvári VK 3 2 1 26–27 –1 6
6. FTC 3 2 1 25–27 –2 6
7. ZF-Eger 3 1 1 1 24–20 +4 4
8. PVSK-Mecsek Füszért 3 1 1 1 28–30 –2 4