Férfi vízi ob I: az Eger csak 4 gólt dobott, a Szolnoké a rangadó

2015.11.07. 22:00
A férfi vízilabda ob I 7. fordulójának rangadóján az A-csoportban a Szolnok hazai medencében 9–4-re legyőzte az Egert.

A Szolnok és az Eger rangadója nem hozott akkora küzdelmet, mint amire számítani lehetett (Fotó: Szabó Miklós)

Bár a mérkőzés első felében a Szolnok csak háromszor talált be, így is kétgólos előnyre tett szert a nagyszünetig, miután Nagy Viktor „lehúzta a rolót”. A magyar válogatott kapus parádésan védett, az első hat meccsükön átlagosan 15 gólt szerző egriek első találatára a második negyed utolsó percéig kellett várni (3–1).

A harmadik játékrészben Hosnyánszky Norbert jóvoltából a vendégek feljöttek egy gólra, de a negyed hátralévő részében megint csak a szolnokiak voltak eredményesek, így az utolsó nyolc percet 5–2-es előnyből várhatták.

A záró negyedben kis híján annyi gól született, mint addig összesen. A vendégek megtalálták a kulcsát annak, hogyan lehet gólt dobni Nagy Viktornak, de ekkor már késő volt, ledolgozhatatlan hátrányba kerültek (9–4).

A Szolnokban a Varga fivérek, Dániel és Dénes, valamint a szintén extra teljesítményt nyújtó Kis Gábor is két gólt szerzett, míg az egri kulcsemberek nem tudták hátukra venni a csapatot.

A Szolnok megérdemelten nyert, és hibátlanul vezeti a tabellát.

Az A-csoportban sereghajtó Tatabánya és a BVSC mérkőzése 4–4-ig volt szoros, aztán a vendégek elléptek, és a nagyszünet után már végig uralták a meccset. A fővárosi együttes megszerezte első idegenbeli győzelmét a bajnokságban.

A Szeged a négy gólig jutó Manhercz Krisztián vezérletével 12–7-es győzelmet aratott a Miskolc otthonában. A Tisza-parti csapat szinte a teljes mérkőzésen vezetett, a hazaiak – akik sorozatban a harmadik vereségüket szenvedték el – végig futottak az eredmény után.

A B-csoportban a Vasas gólzáporos mérkőzésen nyert az UVSE vendégeként. A hazaiak nem tudtak mit kezdeni az egyaránt négy gólt dobó Bóbis Mátéval és Gyárfás Tamással. A fordulópontot az jelentette, amikor a Vasas 4–4 után sorozatban háromszor betalált – az UVSE innen már nem tudott felállni.

A Honvéd esélyt sem adott a KSI-nek, tíz góllal nyert, és sorozatban az ötödik győzelmét aratta. A vendégek az első két negyedben még tisztesen helytálltak, a találkozó második felében azonban már gólt sem szereztek, a negyedik játékrészben ráadásul öt gólt is kaptak. A hazai csapat legeredményesebb játékosának a három gólt szerző Simon Roland bizonyult.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
7. FORDULÓ
A-CSOPORT

EBP TATABÁNYA–BVSC–ZUGLÓ 6–10 (2–3, 1–1, 1–3, 2–3)
Tatabánya, 180
néző. Vezette: Németh A., Marnitz M.
TATABÁNYA: ZSIVOJINOVICS – Práczky 1, Francsics, MÁTHÉ, Salamon A. 1, Mocsári, Kiss Gy. Csere: REGŐS 2, Dobay, Garancsy, Tatár 2, Sebestyén, Kiss Sz. Edző: Zantleitner Tamás
BVSC: Szakonyi – Pásztor, CZIGÁNY 2, Szabó B. 1, Létay 1, Csapó 1, KOVÁCS P. 1. Csere: TÖRÖK B. 2, AMBRUS 1, Mátyok, Nagy S. 1, Sugár, Ágh. Edző: Märcz Tamás
Gól – emberelőnyből: 10/2, illetve 9/3
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, illetve 0
Kipontozódott: Szabó B. (22. p.), Práczky (26. p.)
Zantleitner Tamás:
– Örömteli, hogy az elejétől meccsben voltunk egy jobb csapat ellen. Később fizikailag fölénk nőtt a BVSC, és egyre több hibánk adódott figyelmetlenségekből, de összességében a rossz volt a kevesebb és a jó a több a teljesítményünkben.
Märcz Tamás: – A Tatabánya nagyon harcosan kezdett. Mi arra törekedtünk, hogy minél kevesebb gólon tartsunk ellenfelünket, ez sikerült, elégedett vagyok a játékunkkal. Támadásban ugyanis tudtuk, hogy nyolc-tíz gól biztosan van bennünk.

PANNERGY MISKOLCI VLC–SZEGED-DIAPOLO 7–12 (2–3, 2–3, 0–2, 3–4)
Miskolc, 250
néző. Vezette: Marjai Zs., Mucskai P.
MISKOLC: VALICS – Tóth M. 2, Jakab D. 2, Kovács Z., Milicsics, Hornyák, PETKOVICS 2. Csere: Somlai, Hegedűs I., Kerschbaum, Njegovan, Takács J. 1, Gros. Edző: Sike József
SZEGED: Meixner – MANHERCZ K. 4, SEDLMAYER 2, VARGA II ZS. 2, SEMAN 1, Kunac 1, Kiss Cs. Csere: Sánta, Pellei F. 1, Manhercz Á. 1, Chilko, Palotás, Imnaishvili. Edző: Varga Péter
Gól – emberelőnyből: 7/1, ill. 9/3
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/2
Kipontozódott: Tóth M. (31. p.)
Sike József:
– Abban biztos voltam, hogy a Szeged nem játszhat még egyszer olyan rosszul, mint a BVSC ellen. Ez bejött, az viszont nem, hogy mi alulmúltuk saját magunkat. Kicsit szorosabb és érdekesebb találkozóra számítottam.
Varga Péter: – A szerdai vereség után remekül koncentráltak a srácok. Büszke vagyok a csapatomra, ugyanis nagyszerű, értékes győzelmet arattunk. Sikerült kiküszöbölni azokat a hibákat, amelyek szerdán előfordultak, és nagyon meg akartuk nyerni ezt a találkozót. Sokat tettünk ennek érdekében, örülök, hogy sikerült.

SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–ZF-EGER 9–4 (1–0, 2–1, 2–1, 4–2)
Szolnok, 800
néző. Vezette: Molnár P., Székely Balázs
SZOLNOK: NAGY V. – Varga Dénes 2, Sz. Mitrovics, YOUNGER 2, KIS G. 2, Madaras 1, Vámos. Csere: Varga Dániel 2, M. Alekszics, Gocics, Mezei, Jansik D. Edző: Cseh Sándor
EGER: B. MITROVICS – Szivós M., Erdélyi, Hosnyánszky 1, Hárai 1, Vapenszki 1, Csucskovics. Csere: Zalánki, Milos Csuk 1, Biros P., Bedő, Angyal, Lőrincz. Edző: Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből: 12/3, ill. 7/1
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kiállítva (végleg cserével): Bedő (29. p.)
Cseh Sándor: –
Óriásit küzdöttek a játékosok, és nagyon keményen védekeztünk. A támadások nem teljesen úgy alakultak, ahogy szerettük volna, főleg a mérkőzés első felében, de fel tudtuk őrölni az ellenfelünket, ennek köszönhető a győzelem. A különbség nagyrészt Nagy Viktor érdeme, nem mintha az ellenfél kapusa, Braniszlav Mitrovics nem védett volna jól.
Dabrowski Norbert: – Úgy éreztem meccs közben, hogy túl sokat foglalkozunk vele, hogyan állítjuk meg a Szolnokot, pedig az hiába sikerül, ha elöl mindössze ennyire elég a játékunk. Amikor négy-kettes szolnoki vezetésnél egy tökéletesen megjátszott emberfórt sem tudtunk fél méterről belőni, azt éreztem, itt nem szerzünk több gólt. Jobb volt a Szolnok, az öt gól különbség szerintem túlzott, de a tábla nem hazudik.

B-CSOPORT
PVSK MECSEK-FÜSZÉRT–DEBRECEN 4–10 (1–2, 1–3, 1–1, 1–4)
Pécs, 200
néző.Vezette: Vogel, Pásztor
PÉCS: BARÁT – Lajkó, Rakonjac, Krizsán, Csaba, BASARA 2, Csacsovszky. Csere: Duvnjak-Starcevic (kapus), Opacak, Sztojcsics, De Blasio, Horváth Zs. 1, Surányi 1, Macsi. Megbízott edző: Miroslav Beslin
DEBRECEN: LÉVAI – Süveges 1, KÁLLAY 3, Szőke, BABAY 2, BELMONTE 1, Kincses 1. Csere: Müller 1, Hoppál, Pataki, Halek, Kuncz, Smitura 1. Edző: Varga Tamás
Gól – emberelőnyből: 9/0, ill. 7/3
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Miroslav Beslin:
– Amíg nem lőjük be a fórjainkat, addig még megszorítani sem tudunk egy ilyen masszív csapatot, mint a Debrecen.
Varga Tamás: – Örülök a magabiztos győzelemnek, a védekezésünk jó volt, de hamarabb széthúzhattuk volna a meccset.

RACIONET-HONVÉD–KSI 12–2 (3–1, 2–1, 2–0, 5–0)
Budapest, Kőér u., 250
néző. Vezette: Kun Gy., Kovács T.
HONVÉD:
KARDOS G. – Fazekas T. 1, Simon A., Fejős 1, Kovács Gergő 1, Illés S. 1, Kiss G. 1. Csere: Kiss B., Reibel, Borsós 2, KALANOVICS 2, STEINMETZ B., SIMON R. 3. Edző: Vad Lajos
KSI: Horváth A. – Bicskei A., Hangody L., Marnitz Márk, Baj, SZABÓ BALÁZS 2, Miklós L. Csere: Bányai (kapus), Zerinváry, Teleki, Kardos A., Horváth Á., Kósa, Jávor. Edző: Horváth János
Gól – emberelőnyből: 3/2, ill. 8/2
Vad Lajos:
– Nem teljesítettünk jól, de az eredménnyel elégedett vagyok.
Horváth János: – Megérdemelt különbséggel nyert a Honvéd. Jól játszottak a volt KSI-s srácok, ennek örülök.

UVSE-HUNGUEST HOTELS–VASASPLAKET 11–14 (3–4, 2–4, 4–3, 2–3)
Budapest, Hajós Alfréd Sportuszoda, 200 néző.Vezette: Petik, Rubos
UVSE:
Laboncz – TÓTH Z. 3, Dávid, Tiba, Szentesi Á. 2, Kovács R. 1, Korényi 2. Csere: Varga V. (kapus), Márkus M., Keresztúri 1, Szatmári 1, Tóth K., Vadovics, Benczur 1. Edző: Németh Zsolt
VASAS: Jónás – Szarics 3, BÓBIS 4, Takács Bálint, Steinmetz Á. 2, Mészáros Cs., GYÁRFÁS T. 4. Csere: Simon H., Hőna, DELGADO 1, Burián, Várnai. Edző: Földi László
Gól – emberelőnyből: 15/6, ill. 10/1
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. 2/2
Kipontozódott: Bóbis (20. p.), Hőna (29. p.)
Németh Zsolt:
– Nem sikerült jól megoldanunk a zónavédekezést, támadásban pedig nem használtuk ki elég jól az emberelőnyöket. Az sem segített, hogy folyamatosan futnunk kellett az eredmény után.
Földi László: – Az eredmény alakulása megengedte azt, hogy a fiatalabbakat is többet szerepeltessem, ez meg is látszott a végén a kapott gólok számában, többször is hibáztunk. A lényeg ma az volt, hogy nyerjünk, s ezáltal versenyben maradjunk.