Férfi vízi ob I: a Szeged két góllal győzött Egerben

2014.03.21. 20:04
Bundschuh Erik egyik lövése megviccelte Nagy Viktort, ám ennek végül nem lett jelentősége (Fotó: Pozsonyi Zita)
A Diapolo-Szeged 9–7-re győzött Egerben a férfi vízilabda ob I pénteki rangadóján.

Az eltiltott Vincze Balázs helyett megbízott edzőként Varga Péter irányította a szegedieket, és elégedetten láthatta, hogy csapata remekül kezdte a rangadót. Az Eger edzője, Dabrowski Norbert a 6. percben időt kért, és jól tette, hiszen ezután 1–3-ról kiegyenlítettek.

A második negyed elején Kiss Csaba és Molnár Tamás találatával ismét kétgólos előnybe került a Szeged, ám az amúgy jól teljesítő Nagy Viktor bevédte Bundschuh Erik lövését – azonnal elnézést is kért társaitól –, majd Bátori Bence második gólja után újra egálra álltak a felek (5–5).

A nagyszünet után sem változtak a szerepek, az Eger volt az üldöző, a Szeged általában egy-két lépéssel előtte járt. Molnár Tamás parádés centergóljával 7–6-ra vezettek a vendégek, akik ezután Nagy Viktorért aggódhattak, a világbajnok kapust ugyanis combsérülés miatt ápolni kellett. Vissza tudott azonban térni a vízbe, csapata pedig a záró játékrész közepén már hárommal vezetett (6–9).

Biros Péter még kiharcolt és értékesített egy ötméterest, többször viszont már nem tudták mattolni Nagy Viktort a hazaiak, így a Szeged kétgólos győzelmet aratott a listavezető otthonában, ezzel megerősítette harmadik helyét.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
23. FORDULÓ
ZF-EGER–DIAPOLO-SZEGED 7–9 (3–3, 2–2, 1–2, 1–2)
Eger, 1500
néző. Vezette: Vogel G., Németh András
EGER: Bisztritsányi – Kovács Gábor, BÁTORI 2, Biros 2, Varga II Zs., Graham, Bundschuh 1. Csere: Salamon F. 1, BEDŐ 1, Lőrincz, Zalánki, Sántavy. Edző: Dabrowski Norbert
SZEGED: NAGY V. – Tóth M., Szivós, Decker Á., Seman 1, Kiss Cs. 1, JUHÁSZ ZS. 2. Csere: Sánta 1, KUNAC 2, Hegedüs G., MOLNÁR T. 2, Jansik Sz. Megbízott edző: Varga Péter
Gól – emberelőnyből: 13/3, ill. 9/3
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Hegedüs G. (30. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Kiss Cs. (16. p.)
DABROWSKI NORBERT, az Eger edzője:
– Takarózás lenne, ha a sérültekre fognám a vereséget. Jobb volt a Szeged, el kell ismernem. Végig futottunk az eredmény után, küzdöttünk, de a játék nemigen ment. Nem érzem úgy, hogy dekoncentráltak voltak a srácok, egyszerűen így alakult, persze nincs véletlen meg szerencse, sokszor egy-egy passznál kevésen múlt a jó lehetőség, aztán a helyzetekből nem tudtunk rendesen kapura lőni. Kétszer zárkóztunk fel mínusz kettőről, ez az egyetlen pozitívum.
VARGA PÉTER, a Szeged megbízott edzője: – Minden tekintetben a csapat érdeme a siker, annak a munkának az eredménye, amelyet egész héten végeztünk. Főleg hogy a BVSC-től kapott pofon után fel tudtuk rázni Vincze Balázzsal a társaságot. Remekül védekeztünk, Nagy Viktor nagyon jól védett, elöl pedig kihasználtuk az adódó lehetőségeket.

1. ZF-Eger 23 20 1 2 337–165 +172 61
2. Szolnoki Dózsa-Közgép VSC 22 20 2 289–167 +122 60
3. Diapolo-Szeged 23 18 1 4 292–188 +104 55
4. RacioNet Honvéd 22 16 1 5 260–191 +69 49
5. Lactiv-Vasas 22 12 3 7 222–183 +39 39
6. BVSC-Zugló 22 12 1 9 241–214 +27 37
7. Debrecen 22 11 3 8 234–207 +27 36
8. Kaposvári VK 22 9 1 12 198–232 –34 28