Férfi vízi ob I: a Szeged a hajrában fordított a Vasas ellen

2014.04.04. 20:02
Az élvonalbeli férfi vízilabda-bajnokság 25. fordulójában a Szeged úgy nyert a Lactiv-VasasPlaket vendégeként minimális különbséggel, hogy a házigazdák 3–0-ra, majd a harmadik negyed hajrájában még 9–5-re vezettek.

A mérkőzés elején lefagyott szegediek ellen 3–0-val kezdtek be a házigazdák, a vendégek az 5. percben lőtték az első góljukat, amivel megkezdték a felzárkózást. A második negyed közepén aztán utol is érte ellenfelét a Szeged, de a vezetést már nem volt esélye átvenni: Manhercz Krisztián akcióból szerzett találatával ismét a Vasasnál volt a gólelőny. A harmadik negyed közepén remek védekezéssel ismét hárommal elhúztak a házigazdák, majd a hajrában már néggyel mentek (9–5), de a záró negyednek mínusz kettővel vágott neki a Szeged. A negyedik játékrész elején Juhász Zsolt ötméteresével, majd Szivós Márton akciógóljával egyenlített a vendégcsapat, négy perc volt hátra a találkozóból. Elkapta a fonalat a Lukas Seman akciógóljával a mérkőzésen először vezetéshez jutó Szeged, amelynek három perc kellett a fordításhoz, mindezt a hajrá előtt, amelyben már nem esett újabb találat.

FÉRFI VÍZILABDA OB I, 25. FORDULÓ
LACTIV-VASAS PLAKET–DIAPOLO-SZEGED 9–10 (3–2, 3–3, 3–2, 0–3)
Komjádi uszoda, 600
néző. V: Homonnai, Marosvári
VASAS: Barabás – Katonás, Takács Bálint, Angyal 1, STEINMETZ Á. 1, Drasko Brguljan 1, Csapó 1. Cs: Hőna 1, NÉMET T. 2, Fazekas, MANHERCZ K. 2, Sedlmayer, Manhercz Á. Edző: Földi László
SZEGED: Nagy V. – SZIVÓS 3, Tóth M., JUHÁSZ ZS. 2, Seman 1, Kiss Cs. 1, Decker Á. 1. Cs: KUNAC 2, Hegedüs G., Jansik Sz., Vincze M., Molnár T. Edző: Vincze Balázs
Gól – emberelőnyből: 12/3, ill. 8/4
Gól – ötméteresből: –, ill. 2/2
Kipontozódott: Tóth M. (20. p.), Kiss Cs. (23. p.), Katonás (26. p.)
Földi László:
– Nagyon jó lett volna, ha legalább egy pontot szerzünk, ám a győzelem is benne volt a mérkőzésben. Ha ki kell kapni, akkor ilyen fegyelmezett és jó játékkal veszítsünk. Az ország egyik legjobb csapata ellen az utolsó pillanatban még volt esélyünk az egyenlítésre, ám ezúttal nem sikerült kihasználni a ziccert. Legközelebb másképpen lesz.
Vincze Balázs: – Újabb rangadót tudtunk nyerni, pedig a második negyedben érkeztünk meg a mérkőzésbe. Négygólos hátrányban kezdtünk el úgy játszani, ahogy egy rangadón szükséges. A harmadik negyed végétől nagy szívvel, taktikusan, legjobb tudásunk szerint pólóztunk – ezek nélkül nem lehet mérkőzést nyerni.

DEBRECENI VSE–SZÉCHENYI BANK-FTC 5–6 (1–2, 3–1, 0–1, 1–2)
Debrecen, 900
néző. V: Fodor R., Marjai Zs.
DEBRECEN: Clark – Palotás, KÁLLAY 2, Marnitz, Misic, Süveges, HALEK 2. Cs: Smitula, Patric, Macsi, Weszelovszky, Chilko 1, Jokic, Péterfy. Edző: Varga Tamás
FTC: Gárdonyi – Szabó B. 1, Ernyey, Bóbis 1, Aidan, TYLER 3, JOEL 1. Cs: Kolozsi, Vogel, Francsics, Paján, Major, Pohl, Kósik. Edző: Varga Zsolt
Gól – emberelőnyből: 8/2, ill. 6/2
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/0
Varga Tamás
: – Saját magunkat vertük meg, ilyen gyenge lövésszázalékkal nem lehet mérkőzést nyerni. Az Eger elleni meccs után sokkal többet vártam csapatomtól.
Varga Zsolt: – Gratulálok a labdarúgócsapatnak és minden elismerésem csapatomé, nagy fegyvertény volt a mai győzelem, sokat tettünk érte, az óriási győzni akarásunkkal fordítottunk.

1. Szolnoki Dózsa-Közgép VSC 24 22 2 323–187 +136 66
2. ZF-Eger 24 21 1 2 348–174 +174 64
3. A-HÍD Szeged 25 20 1 4 309–203 +106 61
4. RacioNet Honvéd 24 17 1 6 276–206 +70 52
5. TEVA-Vasas 25 14 3 8 252–207 +45 45
6. Debrecen 25 12 3 10 257–228 +29 39
7. BVSC-Zugló 24 12 2 10 262–241 +21 38
8. Kaposvári VK 24 10 1 13 225–256 –31 31