Férfi vízi ob I: a Fradi elbukta a rangadót; a Szolnok fél lábbal a döntőben

2016.02.21. 19:47
Rangadó helyett sima OSC-győzelem (Fotó: Teknős Miklós)
Az OSC 9–4-re legyőzte a Ferencvárost, így első helyen zárta az alapszakasz B-csoportját a férfi vízilabda ob I-ben. Az A-csoportban az Egert legyőző Szolnok százszázalékos maradt.

A B-csoport első helye volt a tétje a Ferencváros–OSC mérkőzésnek – a két csapat egyaránt 33 ponttal állt a találkozó előtt. A bajnokság lebonyolítása azonban olyan, hogy gyakorlatilag csak az számít, hogy minél több pontot vigyen magával egy csapat az alapszakaszból. Tehát tulajdonképpen az első helynél sokkal fontosabb volt az a plusz három pont, ami megszerezhető volt a találkozón.

Ezt a plusz három pontot pedig az OSC nem akarta átengedni a zöld-fehéreknek. Hiába állt azonos pontszámmal a két csapat, már az első negyedben nagy volt a különbség közöttük. A Fradi ezúttal nem védekezett tökéletesen, így pedig nem volt esélye. Már az első szünetben 3–0-ra (Decker Ádám kettőt is vállalt) vezetett az OSC a Népligetben.

A Fradi ráadásul a nagyszünetig mindössze egy gólt szerzett: 16 perc alatt egyetlen Tóth Márton-találattal pedig nem sok mindent lehet kifőzni.

A negyedik negyed elején Salamon Ferenc akciógóljánál nagyon csúnya verés nézett ki a Fradinak – az OSC ekkor 8–2-re vezetett. Végül kozmetikázta az eredményt a zöld-fehér csapat, 9–4-es vereséget szenvedtek a Népligetben.

Bátori Bence háromszor talált be a vendégeknél, ezzel a meccs legeredményesebb pólósa lett.

Az A-csoportban is az első két helyezett találkozott egymással, a Szolnok pedig az Eger legyőzésével megőrizte hibátlan mérlegét, ezzel óriási lépést tett a bajnoki döntő felé vezető úton.

A felső házi rájátszásban a játéknap előtt hét csapat helye biztos volt, nyolcadikként az UVSE-t simán legyőző Vasas csatlakozott hozzájuk.

A két csoport első négy-négy helyezettje jutott a középszakasz felső házába (ahova az összes megszerzett pontjukat hozták magukkal), amelyben minden csapat a másik csoportból a felsőházba érkező klubbal találkozik, odahaza és idegenben is. A nyolc kör után alakul ki az a végeredmény, amely meghatározza a rájátszás utolsó szakaszát: az 1. és 2. helyezett játssza a bajnoki döntőt, a 3-4. helyezett a bronzéremért küzd. De lesz páros meccs az 5. és a 7. helyért is. A csoportok második négy-négy helyezettje az alsó házban, a felsőéhez hasonló szisztémában küzd tovább.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
14. FORDULÓ
A-CSOPORT

CONTITECH-SZEGED-DIAPOLO–PANNERGY-MISKOLC 12–7 (3–1, 4–2, 0–1, 5–3)
Szeged, 100 néző. V: Csanádi, Bene
SZEGED: Meixner – Manhercz Á., Manhercz K., Varga II Zs. 1, SEMAN 3, Kiss Cs. 1, Kunac 1. Csere: Palotás G. 1, SEDLMAYER 4, Pellei F., Chilkó 1, Zsigri. Edző: Varga Péter
MISKOLC: Bendes – Hornyák 1, PETKOVICS 3, Kovács Z., Milicsics, Jakab Dániel 1, SOMLAI 1. Csere: Hegedűs I., Takács J., Kerschbaum 1, Tóth M. Edző: Sike József
Gól – emberelőnyből: 11/4, ill. 10/3
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Pellei F. (19. p.), Sedlmayer (28. p.), Somlai (32. p.)
Varga Péter:
– Jól felkészített Miskolc ellen magabiztos győzelmet arattunk.
Sike József: – Lemásoltuk a miskolci eredményt. Két sérült játékosunk nélkül tisztes eredményt értünk el.

BVSC-WÁBERER HUNGÁRIA-ZUGLÓ–EBP TATABÁNYA 16–9 (4–2, 5–1, 2–3, 5–3)
Szőnyi út, 150 néző. V: Vogel G., Marnitz M.
BVSC: SZAKONYI D. – CZIGÁNY 4, PÁSZTOR 2, Török B., Ambrus 1, Csapó M., Létay. Csere: SZABÓ BENCE 4, Nagy S., Kovács P. 1, Mártyok, Nagy Á. 2, Szabó Bendegúz 2. Edző: Märcz Tamás
TATABÁNYA: Zivonjinovics – Császár Gy., Francsics 1, Tatár, Máthé, KISS GY. 2, Salamon A. Csere: Csongár (kapus), GARANCSY 2, Dobai G. 1, Regős 1, Mocsári, Kiss Sz., Sebestyén 2. Edző: Zantleitner Tamás
Gól – emberelőnyből: 5/5, ill. 7/1
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/0
Kipontozódott: Szabó Bengedúz (25. p.), Tatár (28. p.)
Märcz Tamás: – Örülök a sok lőtt gólnak, azt gondolom, hogy jól játszottunk. Igyekeztünk megmutatni, hogy hazai pályán van ekkora különbség a két csapat között. Nagyon örülök, hogy bejutottunk a felsőházba, és már várjuk a szerdai nyolc között lévő első mérkőzésünket.
Zantleitner Tamás: – Még az első negyed jól sikerült, ott meccsben voltunk, a második negyedben kihagytunk két ötméterest, és ott sajnos elment a hajó. Az volt a tervünk, hogy egy jó, szoros meccset játszunk, akkor elégedettek vagyunk, így sajnos nem lehetünk azok.

ZF-EGER–SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP 6–8 (1–2, 2–1, 1–3, 2–2)
Eger, 1500 néző. V: Molnár T., Németh András
EGER: B. MITROVICS – Erdélyi, Szivós M., HOSNYÁNSZKY 2, Hárai, Vapenszki 1, Lőrincz 1. Csere: Angyal 1, Zalánki, Biros P., Bedő 1, Biros B., Fejes. Edző: Dabrowski Norbert
SZOLNOK: Nagy V. – VARGA DÁNIEL 2, Varga Dénes 2, Jansik D., Kis G., Madaras 1, Gocics. Csere: MEZEI 1, M. Alekszics, SZ. MITROVICS 2, Younger, Vámos, Fülöp. Edző: Cseh Sándor
Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 9/2
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/1
Gól – hármas emberelőnyből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Jansik D. (17. p.), Angyal (27. p.), Lőrincz (32. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Madaras (11. p.)
Dabrowski Norbert: – A harmadik negyedben sokkal jobban értékesítette az előnyöket a Szolnok, mint mi. A döntetlen félidő után kritikus pont volt, hogy a harmadik negyedben ki tud ellépni, reméltem, hogy a végjátékig ott maradunk a Szolnok nyakán, de nem sikerült, elfogytunk. Nem a hiányzók miatt, ennyi volt ebben a meccsben, nem volt annyi erőnk, hogy még egyszer fel tudjunk állni mínusz kettőről.
Cseh Sándor: – Elégedett vagyok, örülök a győzelemnek. Vannak problémái az Egernek, két embere nem játszott, a mi gondjaink nem ennyire látványosak, de azért akadnak sérültjeink, szeretném is megköszönni minden játékosomnak, aki félig sérülten vállalta a szereplést. Kicsit tompák voltunk, főleg a második és a harmadik negyed elején, ez lövésekben mutatkozott meg, ami azért is volt így, mert jól védett az ellenfél kapusa, szívósan és keményen játszott az Eger. Értékes ez a siker.

B-CSOPORT
FTC-PQS–A-HÍD-OSC-ÚJBUDA 4–9 (0–3, 1–2, 1–2, 2–2)
Népliget, 250 néző. V: Molnár P., Székely Balázs
FTC: VOGEL SOMA – Roach, Marko Csuk, Katonás, Swift 1, Nyéki, Avramovics 1. Csere: Tóth Márton 1, Marnitz G., Kolozsi, Vogel Simon, Dőry 1, Pohl. Edző: Varga Zsolt
OSC: BISZTRITSÁNYI – Hegedűs G. 1, BÁTORI 3, Salamon F. 1, Német 1, Drasko Brguljan, DECKER Á. 2. Csere: Bundschuh, Kovács Gábor, Gór-Nagy, Nagy Ádám, Graham, Juhász Zs. 1. Edző: Vincze Balázs
Gól – emberelőnyből: 6/0, ill. 4/1
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. 1/1
Varga Zsolt:
– Nagyobb sebességfokozatban játszott az OSC, nekünk nem sikerült úgy felpörögni, ahogyan kellett volna. A különbség ollóként nyílt ki a két csapat között, a második félidőben már jól védekeztünk, bár ellenfelünk kicsit visszavett a tempóból, nekünk meg bele kellett törődnünk, hogy elment a meccs.
Vincze Balázs: – Egy erőteljes csapat ellen azt kaptam, amit szerettem volna látni és ami beleillik eddigi 2016-os teljesítményünkbe. Az első perctől kezdve a Fradi értésére akartuk adni, hogy a tavaly őszi teljesítményünk csalóka volt, s sokkal inkább az Eger és a Szolnok szintje a miénk, nem pedig a középcsapatoké. Ebben a szezonban is szeretnénk elérni a döntőbe jutást.

VasasPlaket–UVSE Hunguest-Hotels 18–7 (5–2, 4–2, 3–0, 6–3)
Komjádi uszoda, 200 néző. V: Marjay, Rubos K.
VASAS: Jónás – DELGADO 3, Bóbis M. 3, Saric 2, Steinmetz Á. 1, Takács B. 1, Gyárfás T. 2. Csere: SIMON H. 1, Várnay K. 1, Burián, Hőna D. 1, Bencz 2, Fazekas G. 1. Edző: Földi László
UVSE: Varga V. – Tóth Z., Dávid P. 1, Szentesi Á., Tiba 1, Kovács R. 1, Korényi B. 1. Csere: Laboncz J. (kapus), Tóth K., Márkus M., Szatmári K., Vadovics 2, Keresztúri 1, Kiss Sz. Edző: Németh Zsolt
Gól – emberelőnyből: 10/6, ill. 18/1
Gól – kettős emberelőnyből: –/–, ill. 1/1
Gól – ötméteresből: 1/1, 1/1
Kipontozódott: Takács (21. p.), Hőna (30. p.)
Kiállítva (cserével, végleg): Szentesi (21. p.)
Földi László: – Bejutottunk a legjobb nyolc közé, ennyi a lényeg, és ennek természetesen nagyon örülünk.
Németh Zsolt: – Nem nagyon tudok és nem is nagyon szeretnék mit hozzátenni. A körülmények méltatlanok voltak a mérkőzés súlyához.

DEBRECEN–PVSK-MECSEK FÜSZÉRT 10–9 (3–3, 3–2, 2–2, 2–2)
Debrecen, 600 néző. V: Kun, Mucskai
DEBRECEN: LÉVAI M. – MORA 3, Halek, Babay, SMITULA 2, KÁLLAY 2, SÜVEGES 2. Csere: Szőke 1, Kuncz, Pataki, Müller, Fekete. Edző: Varga Tamás
PVSK: Kósik – BASARA 3, Sztojcsics 1, Surányi 1, Horváth Zs., Rakonjac 1, Csaba. Csere: Macsi 1, Csacsovszky A. 1, Lajkó, Csacsovszky E. 1, De Blasio. Edző: Lukács Gergely
Gól – emberelőnyből: 5/3, ill. 7/3
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Horváth Zs. (32. p.)
Varga Tamás:
– Sajnálom, hogy ebben a kétszer nyolcas rendszerben az OSC-n kívül senki ellen sem jött úgy ki a lépés, hogy kompletten tudtunk volna játszani.
Lukács Gergely: – Nagy szívvel, összeszedetten játszottunk. Nagyon jó színvonalú mérkőzés volt, amelyen nem érdemeltünk vereséget.