Férfi vízi Ek: csoportelsőként jutott tovább a Miskolc

MTI MTIMTI MTI
2017.09.30. 20:34
A házigazda Miskolc szombaton előbb reggel a harmadik mérkőzését megnyerve a továbbjutást, majd este a negyedik mérkőzésén diadalmaskodva a csoportelsőséget is bebiztosította a férfi vízilabda Eurokupa első selejtezőkörében.

A történetük első nemzetközi kupaszereplését ünneplő borsodiak a Kemény Dénes Sportuszodában – ahová az ünnepi alkalom miatt az egész tornán ingyenes a belépés a szurkolóknak – szombat reggel a német Hannovert múlták felül lehengerlő magabiztossággal, kevesebb mint hat perc után már 7–0-t mutatott az eredményjelző.

Sike József együttese este a Primorac Kotor ellen ugrott medencébe, s a reggeli 18–4-es siker után a montenegróiakat nyolc góllal, 14–6-ra verte meg, így biztosan csoportelsőként végez.

Mivel a hatcsapatos csoportból négyen jutnak tovább, a Miskolc már biztos résztvevője a selejtező következő körének.

FÉRFI EUROKUPA
1. SELEJTEZŐKÖR

PannErgy Miskolci VSC–Hannover (német) 18–4
(7–1, 2–0, 6–2, 3–1)
a magyar csapat gólszerzői: Berta 4, Lukács, Sánta 3-3, Kuzmenko, Dőry, Nagy Á., Vadovics 2-2
PannErgy Miskolci VSC-Primorac Kotor (montenegrói) 14–6 (6–2, 3–2, 2–1, 3–1)