Férfi vízi Ek: háromgólos győzelemmel kezdett a Szeged

2015.09.30. 18:14
Tóth Márton (jobbra) egy gólt lőtt a Fradiban (Fotó: Szabó Miklós)
A Szeged és a Ferencváros is három góllal nyert a férfi vízilabda Európa-kupa 1. selejtezőkörének 1. fordulójában, a Népligetben.

Jó szegedi kezdés (4–1) után a magára találó Strasbourg a második negyedben egyenlített (4–4), a nagyszünet előtti percekben azonban újra elhúzott a magyar csapat (7–4).

A francia alakulat pocsékul játszott emberelőnyben, tíz ilyen helyzetből egy gólt sem tudott lőni. Így nem volt esélye hátránya ledolgozására, a Varga Zsolt és Manhercz Krisztián által vezetett szegediek háromgólos győzelemmel kezdtek.

Csakúgy mint a Ferencváros. A Split az első negyed után egy góllal vezetett, és ezután is sokáig fej fej mellett haladtak a felek. A Fradi a záró játékrészben tudott elhúzni, és innen a vendégek számára már nem volt visszaút.

A csoportból az első négy jut tovább.

EURÓPA-KUPA, FÉRFIAK, 1. SELEJTEZŐKÖR, A-CSOPORT, NÉPLIGET
SZERDA
1. forduló

SZEGED-DIAPOLO–STRASBOURG (francia) 13–10 (4–2, 3–2, 2–3, 4–3)
Népliget, 50
néző. V: Balzan (román), Colominas (spanyol)
SZEGED: Meixner – Manhercz Á., Palotás, VARGA II ZS. 4, Seman 1, KISS CS. 3, Kunac. Csere: MANHERCZ K. 3, Pellei, Sánta, Chilkó, SEDLMAYER T. 2. Edző: Varga Péter
STRASBOURG: Fontani – Bratic 1, Van Peperstraete 1, Racunica, R. BLARY 4, BABIC 4, Sutic. Csere: Chion, Lanau, Denux, Solnon, Q. Blary. Edző: Sébastien Berenguel
Gól – emberelőnyből: 5/3, ill. 10/1
Gól – kettős emberelőnyből: 1/–, ill. –
Gól – ötméteresből: 3/3, ill. –
Kipontozódott: Van Peperstraete (27. p.)
Varga Péter:
– Túl vagyunk az első nemzetközi mérkőzésünkön, a legfontosabb, hogy győzni tudtunk. A játékon azért még van mit javítani, reméljük, a későbbiekben lesz jobb is.
Sébastien Berenguel: – Tudtuk, hogy a Szeged erősebb. Játszottuk a saját játékunkat, számunkra az a legfontosabb, hogy lépésről lépésre fejlődjünk, beépítsük új embereinket a csapatba. Nem vagyok maradéktalanul elégedett, hiszen túl sok könnyű gólt engedtünk ellenfelünknek.

FTC-PQS–JADRAN SPLIT (horvát) 11–8 (2–3, 3–1, 3–2, 3–2)
Népliget, 100
néző. V: Csirics (szerb), Tkacsenko (orosz)
FTC: GÁRDONYI – Roach, Marko Csuk 2, POHL 2, Tóth Márton 1, NYÉKI 2, Avramovics 1. Csere: Swift, Dőry 1, Vogel Simon 1, Marnitz G. 1. Edző: Varga Zsolt
SPLIT: Strujic – VRANJEC 2, Santini 1, Vukic 2, PAVLOVIC 1, Koljanin 1, Franicevic 1. Csere: Milardovic, Bustovacic, Tonkovic, M. Divkovic, A. Divkovic. Edző: Mirsad Zajmovic
Gól – emberelőnyből: 9/5, ill. 9/3
Kipontozódott: Santini (27. p.)
Varga Zsolt:
– Ismertük a Splitet, tudtuk, hogy nem könnyű ellenfél. Szerencsére a harmadik negyed közepén kicsit elfáradtak a horvátok, és a védekezésünk is feljavult, ami nagyon fontos, mert sokat dolgoztunk ezen az elmúlt időszakban.
Mirsad Zajmovic: – Első hivatalos meccsünk volt a szezonban, alapvetően örülök a mutatott játéknak. A Ferencváros jobban játszott nálunk a mérkőzés második felében, hat–hat után több lehetőséget is elszalasztottunk, hogy átvegyük a vezetést.

Acquachiara (olasz)–Primorac Kotor (montenegrói) 15–6 (4–1, 3–1, 6–1, 2–3)