Férfi vízi BL: az Eger utolsó hazai meccsét kettővel bukta el

2014.03.26. 19:13
Hullámzó volt az Eger teljesítménye, a rossz rajt után végig kapaszkodni kényszerült (Fotó: Veres Viktor)
Kétgólos vereséget szenvedett a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 8. fordulójában a ZF-Eger, amely ezúttal a horvát Jug Dubrovniktól kapott ki. A csoport utolsó helyén szerénykedő egriek hetedszer szenvedtek vereséget, a hátralévő két fordulóban vendégként játszanak, így ezzel a vereséggel vettek búcsút otthonuktól.

Rendkívül visszafogott szurkolói érdeklődés mellett borzasztó első negyedet hozott össze az Eger. Egy-egy elpuskázott fórt követően a vendégek büntetőből jutottak vezetéshez – Miho Boskovic talált be –, majd a következő támadásnál Nikola Janovic szerzett szépségdíjas gólt fórból, meglépett a Jug. Az Eger védekezésben, de különösen támadásban szenvedett látványosan (0–2). Viszont annál jobban kezdte a második felvonást a magát picit túlnyugtató Jug ellen! Varga II Zsolt messzire kitolt centerként brusztolta ki magának a már elvesznek hitt labdát, majd lőtt váratlanul kapura, jutalma a szépítés lett. A következő támadásnál az ötméteres előtt szabálytalankodó Bundschuh Erik akcióból már egyenlített. Mindezt kevesebb mint másfél perc alatt. Új meccs kezdődött, pörgött a vérszemet kapó Eger. Boskoviccsal azonban nem tudtak mit kezdeni a hazaiak, a Vasasban is megforduló klasszis egyszemélyben tartotta versenyben a vendégeket. A házigazdák pazar egyérintőzés végén 3–3-nál is egalizáltak, de a záró két perc két góllal a horvátoké lett (3–5).

A nagyszünet után két fórgóllal jelentkezett az Eger, és mivel védelme jól zárt, ismét ikszre álltak a felek. De csupán két percig, és erről megint Boskovic tehetett... A Dubrovnik végül ikszre mentette a negyedet – a gólszerző Andro Busljét kevéssel később cserével állították ki –, így a záró felvonásra változatlanul kétgólos fórral fordult. Az edzők egyik oldalon sem voltak túl nyugodtak, nem volt hiány a medencében az izgalmas jelenetekben (5–7). Kevin Graham két góljával indult a negyedik negyed – előbb akcióból, majd fórból talált be a légiós –, így ismét nyílt lett a csata. Sőt, a mérkőzés során először vezethetett is volna az Eger, ha Bedő Krisztián nem a kapufára vágja az ajtó ablak ziccert. Ehelyett érkezett Josip Sutalo, aki rosszkéz oldalról jobbal, éles szögből lőtt a rövidbe. A gólörömön azért érződött: dolgoznak, küzdenek ők is. Bedő – jóvátéve korábbi hibáját – védővel a nyakában már értékesítette a ziccert, két perc volt hátra ekkor a mérkőzésből, de esély sem volt a vezetés átvételére, az ellentámadás megint vendéggóllal zárult. Elpuskázott egri fór után a Dubrovnik előtt volt a lehetőség a mérkőzés lezárására, Pavo Markovic pedig be is vágta a labdát (8–10).

A horvát Primorje Rijeka otthon két góllal nyert a görög Olympiakosz ellen, a győztes együttes magyar légiósai közül Varga Dénes két, Varga Dániel egy gólt szerzett.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 8. FORDULÓ
ZF-EGER–JUG DUBROVNIK (horvát) 8–10 (0–2, 3–3, 2–2, 3–3)
Eger, 600
néző. V: Budramisz (görög), Koryzna (lengyel)
EGER: BISZTRITSÁNYI – Bátori, Kovács Gábor, Biros 1, BEDŐ 2, GRAHAM 2, Bundschuh 1. Cs: Salamon F., VARGA II ZS. 2, Zalánki, Sántavy, Lőrincz. Edző: Dabrowski Norbert
JUG DUBROVNIK: Bijac – Macan, N. Janovics 1, Viskovic, DOBUD 1, BOSKOVIC 4, MARKOVIC 2. Cs: Sutalo 1, H. Benic, Vranjes, Buslje 1, Marelja. Edző: Miho Bobic
Gól – emberelőnyből: 15/2, ill. 15/2
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. –
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Sántavy (18. p.), Varga II Zs. (23. p.), Macan (26. p.), Bundschuh (27. p.), Viskovic (27. p.), Kovács Gábor (32. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Buslje (22. p.)
Dabrowski Norbert:
– Megbeszéltük a meccs előtt, hogy a Dubrovnik tíz gól körül tud. Az a dolgunk, hogy az átlag hat lőtt gólunkat úgy húzzuk fel, hogy közben kevesebbet kapunk. Az a két lövés tíz méteren túlról, ami nem szokott bemenni, azért ment be, mert úgy álltak oda a srácok, ahogy kértem: ha tízről kell lőni, higgyék el, tízről is bemegy, a védekezés pedig tényleg nagy előrelépés volt.
Miho Bobic: – Mindkét csapat nehéz időket él most. Hatalmas szükségünk volt erre a győzelemre, ez is segít abban, hogy előbbre lépjünk, és ráadásul így versenyben maradtunk a hatos döntőbe jutásért. Itt, Magyarországon mindig nehéz győzni, ritkán is sikerül.
Tabella később!
AZ A-CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI
Primorje Rijeka (horvát)–Olympiakosz (görög) 10–8
(4–4, 2–2, 2–0, 2–2)
Pro Recco (olasz)–Barceloneta (spanyol) 11–6 (3–1, 3–2, 2–1, 3–2)

(1–5, 2–2, 4–1, 1–1)
Radnicski Kragujevac (szerb)–Spandau 04 (német) 16–10 (4–3, 4–1, 3–4, 5–2)
Galatasaray (török)–Brescia (olasz) 5–10 (0–3, 3–3, 1–3, 1–1)
A B-csoport állása: 1. Radnicski 24 (93–59), 2. Brescia 18 (81–62), 3. Partizan 15 (71–59), 4. Spandau 7 (70–85), 5. Galatasaray 5 (59–81), 6. Oradea 1 (47–65)