Férfi vízi BL: ez van! Pofozógép lett a magyar bajnokból

2014.03.15. 17:16
Az Eger hazai környezetben még legyőzte az Olympiakoszt. Most esélye sem volt ellene (Fotó: Szabó Miklós – archív)
Az Eger Görögországban is súlyos vereséget szenvedett a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában. Az Olympiakosz Funtulisz és Vlahopulosz gólerős játékának is köszönhetően 13–5-re legyőzte a magyar bajnokot, amely gyakorlatilag pofozógéppé silányodott a BL-csoportjában.

Az Eger Bajnokok Ligája-szereplését nem lehet diadalmenetnek nevezni ebben a szezonban. Az 5. fordulóban például 13 gólos vereséget szenvedett a magyar bajnok a Primorje Rijeka otthonában. A történelmi zakó után hazai környezetben is lesimázták Vargáék az Egert, amely hat forduló alatt mindössze három pontot gyűjtött, és kilátástalan helyzetben, csoportutolsóként várta a mai mérkőzést.

Apró remény volt, hogy azt az egyetlen győzelmet pont az Olympiakosz elleni hazai meccsen gyűjtötte be az Eger. Viszont a görögök azóta a Barceloneta otthonában győzni tudtak, és hazai pályán egyértelműen ők voltak az esélyesek. De hogy így állva hagyják az Egert?

Merthogy a Funtulisz találatára ugyan még válaszolt Biros, a gólváltás után azonban még három görög gól érkezett (mindhármat Vlahopulosz szerezte...) az első negyedben. Magyar válasz nélkül. Az Olympiakosz remekül használta ki az emberelőnyeit, ami viszont nem mondható el a magyar csapatról. Aztán már 6–1 is volt, amikor az Eger végre megszerezte a második gólját: Kovács Gábor szép átlövése sem ért kettőt. Igaz, az sem lett volna elég semmire. A nagyszünetben 7–2 volt az állás. Az első félidőben a görögök öt fórból négyet lőttek be, az Eger négyből egyet sem.

Aztán a nagyszünet után még kilátástalanabb volt a magyar csapat játéka. Nem tűntek túl motiváltnak az egri játékosok, néha már „grundvízilabdára" emlékeztetett a csapat játéka. Már ha ez egy olyan sportág lenne, amit lehet a grundon játszani... Mindenesetre magyarként nagyon rossz volt átélni, hogy pofozógép lett a magyar bajnok egy BL-csoportban.

Akciógólt is kaptunk: Vlahopulosz ismét betalált a harmadik negyed elején, majd Funtulisz is megszerezte saját maga negyedik, majd ötödik gólját is. Említsük meg: a negyedenként egy szerzett gólt azért hozta az Eger – a harmadik szakaszban Lőrincz Bálint talált be.

Az utolsó negyednek 10–3-as hátrányban vágott neki az Eger, amely legalább legutóbb, a Primorje Rijeka elleni hazai meccsen a 9–1-es égés után kozmetikázta az eredményt, és megúszta 11–6-os vereséggel. Ezúttal ez elmaradt, de zárjuk egy pozitív gondolattal a cikkünket:

Az utolsó negyedben két gólt is lőtt az Eger...

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
FŐTÁBLA, 7. JÁTÉKNAP, A-CSOPORT
OLYMPIAKOSZ PIREUSZ (görög)–ZF-EGER [Tab] 13–5 (4–1, 3–1, 3–1, 3–2)
Pireusz, 600 néző. V: Matache (román), Colombo (olasz)
OLYMPIAKOSZ: Galandisz – Funtulisz 6, Doszkasz, Vlahopulosz 5, Kolomvosz 1, Mallarach, Sizasz.
Csere: Delakasz 1, Murikisz, Pontekiasz, Kapocisz, Gunasz. Edző: Teodorosz Vlahosz
EGER: Bisztritsányi – Bátori 1, Kovács Gábor 1, Bundschuh, Bedő, Biros 1, Graham. Csere: Varga II Zs. 1, Hárai, Salamon F., Lőrincz 1, Zalánki. Edző: Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből: 10/7, ill. 8/1
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Bundschuh, Varga II Zs., Kovács Gábor
Teodorosz Vlahosz: – Kemény hetünk volt, megkönnyebbültem, hogy sikerült győznünk, ráadásul maradt esélyünk a továbbjutásra is. Az elmúlt három mérkőzésen a támadásunkkal és a védekezésünkkel is elégedett voltam.
Dabrowski Norbert: – Sajnos ez a realitás. Elmondtam a fiúknak a mérkőzés előtt, értékmérő lesz a találkozó, hogy hol is tartunk. Ennél többet reméltem, látszik, hogy a hétköznapokban mennyi dolgunk van, ráadásul szerkezetileg is problémákkal küzdöttünk. A nemzetközi szint nem a magyar bajnokság. Idővel látszott, hogy ez a meccs elment, arra is kellett gondolni, hogy jövő pénteken a Szegeddel játszunk, majd öt napra rá a Dubrovnikkal, ezért az enyém is a felelősség a nagy különbség miatt.
A hevesi alakulat nyolcadik főtáblás csoportmeccsét március 26-án vívja, akkor a horvát Jug Dubrovnikot fogadja Egerben.