Férfi vízi BL: egy ideig bírta, de öttel kikapott az Eger a Jugtól

2013.12.18. 20:13
Zalánki (jobbra) remekül játszott fiatal kora ellenére (Fotó: Havran Zoltán – archív)
A férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörében az Eger 16–11-es vereséget szenvedett a Jug Dubrovniktól.

Jug Dubrovnik–ZF-Eger. Papíron országos egyes, gyanítjuk, jobb helyeken fogadni sem lehet a meccsre. A Dubrovnik mellett szólt, hogy a horvát városban csak hírből ismerik a vendégsikert, a Jug veretlen még a szezonban, jóval erősebb a kerete, ráadásul nincs is rossz formában, sőt.

S ha ez nem lenne elég, az Eger ellen szól, hogy rossz formában van a csapat, nem szokása erős vetélytárs ellen idegenben BL-meccset nyerni, ráadásul nem játszhatott a sérült Biros Péter és a kanadai válogatottnál „eltávon" lévő Kevin Graham sem.

Boskovic szerezte mérkőzés első gólját, de Salamon szinte egyből egyenlített. Boskovic azonban ismét a hazaiaknak szerezett előnyt, majd Dobud találatára Zalánki válaszolt, így az első szünetben 3–2-re vezettek a horvátok.

Aztán a második negyedben már gyengébben védekeztek a csapatok, nálunk továbbra is Zalánki és Salamon dobott gólt – kiegészülve Bátorival. Sajnos azonban a durovnikiaknak ez még jobban ment: a nagyszünetben már kettővel, 7–5-re vezettek a horvátok.

A harmadik játékrészben aztán remekül pólózott Gerendás György együttese, amely másfél perccel a negyed vége előtt Hárai góljával utolérte a Jugot. Előtte Gór-Nagy vállalt magára kettőt – elősegítve ezzel a felzárkózást. Boskovic újabb góljával azonban egygólos hátrányban kezdtük az utolsó játékrészt.

A negyedik negyedre azonban összeesett a magyar csapat játéka, míg a dubrovnikiak nem kegyelmeztek, s az utolsó negyedben sorozatban hat találatot (összesen ugyebár hét...) szerezve simán megnyerték a mérkőzést.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
3. JÁTÉKNAP

JUG DUBROVNIK (horvát)–ZF-EGER 16–11 (3–2, 4–3, 3–4, 6–2)
Dubrovnik,1000 néző. Vezette: Matache (román), Reemnet (holland)
JUG: Bijac – N. Janovics 1, Markovic, Buslje 2, Dobud 4, Boskovic 5, Sutalo 1. Csere: Vranjes, Benic 2, Viskovic 1, Macan, Marelja. Edző: Veselin Duho
EGER: Bisztritsányi – Bátori 1, Kovács Gábor 1, Salamon 2, Hárai 1, Zalánki 3, Bundschuh 1. Csere: Sántavy, Gór-Nagy 2, Varga II Zs., Bedő, Lőrincz. Edző: Gerendás György
Gól – emberelőnyből: 13/6, ill. 11/6
Gól – ötméteresből: 1/1, ill 1/0
GERENDÁS GYÖRGY, az Eger edzője: – Az utolsó negyedre kicsit elfogytunk, meg csöppet azért megijedtek a horvátok is. Nem ez volt a legerősebb felállású Eger, de csináltunk egy jó meccset. Ennél többet itt, Dubrovnikban, ezzel a csapattal nem nagyon lehetett elérni, még akkor sem, ha meg is lett volna az esélyünk a pontszerzésre. De nekünk nem ezt a kártyát kell kihúzni, hanem a Recco ellen kellett volna kicsivel több bátorság, és ugyanolyan jó játék a Barcelonetával szemben. Akkor biztos nem állnánk nulla ponttal.

A TOVÁBBI EREDMÉNYEK

Olympiakosz(görög)–Primorje Rijeka (horvát) 8–12 (4–2, 3–5, 1–2, 0–3)
Barceloneta (spanyol)–Pro Recco (olasz) csütörtök
Az állás: 1. Dubrovnik 7 (36–29), 2. Barceloneta 6 (19–12, 2), 3. Recco 6 (17–14, 2), 4. Rijeka 4 (28–25), 5. Olympiakosz 0 (24–32), 6. Eger 0 (23–35)

B-CSOPORT
Partizan Beograd (szerb)–Digi-Oradea (román) 10–4 (2–0, 2–1, 3–0, 3–3)
Spandau 04 Berlin (német)–Radnicski Kragujevac (szerb) 8–13 (2–3, 1–3, 2–2, 3–5)
Brescia (olasz)–Galatasaray (török) 9–4 (4–2, 1–1, 3–0, 1–1).
Az állás: 1. Brescia 9 (30–16), 2.Radnicski 9 (32–21), 3. Spandau 4 (25–28), 4. Partizan 3 (22–23), 5. Galatasaray 1 (20–29), 6. Digi-Oradea 0 (16–28)