Férfi vízi BL: az Eger és a Szolnok is győzött

MTI MTIMTI MTI
2015.03.04. 20:16
Szivós Márton (fehér sapkában) küzd az egyik Radnicski-játékossal (Fotó: MTI)
Az Eger 7–6-ra nyert hazai pályán a Radnicski Kragujevac ellen, míg a Szolnok 17–12-re győzött a Galatasaray otthonában a férfi vízilabda BL csoportkörének 6. fordulójában.

EGER–RADNICSKI
Az oda-visszavágós rendszerű, főcsoportos küzdelemsorozat hatodik játéknapján a hevesi alakulat abban a tudatban szállhatott vízbe a Bitskey-uszodában, hogy ha nyer, 4 pontos előnyre tehet szert szerb riválisával szemben. Ami azt jelenti, hogy az eddig mindenkit odahaza és idegenben is legyűrő olasz elitgárda, a biztos csoportelsőnek tetsző Pro Recco mögött megtartja második helyét, ami továbbjutási pozíciónak számít a 12 csapatos, két csoportos főtábla hat legjobbjának majdani szuperdöntője szempontjából. Az A jelű hatosban a Recco és a szuperdöntőnek otthont adó, ennél fogva automatikusan finalista CNA Barceloneta mellett a harmadik továbbjutó helyért folyik a harc. A hazaiakat az is ösztönözhette, hogy a kragujevaci első összecsapáson, február 11-én egyetlen góllal, 12-11-re alulmaradtak szerdai ellenfelükkel szemben.

Egerben is a vendégek kezdtek jobban, de az egyenlítés nem sokáig váratott magára (1–1). Annál többet kellett várni az újabb találatokra, amelyekből az elsőt – büntetőből – Erdélyi Balázs szerezte már a második negyedben, erre azonban két szerb gól is érkezett válasz gyanánt, így 3–2-es vendégelőnynél vonulhattak el a nagyszünetre a csapatok.

A harmadik játékrész érdemi fejleményeként Lőrincz Bálint lőtt gólt (3–3), többször azonban nem zörrentek a hálók ebben a nyolc percben, vagy mert eltékozolták a lehetőségeiket a felek, vagy mert a kapu helyett a kapufán landoltak a lövések.

A befejező negyedben Erdélyi egyéni akció végén volt eredményes, majd Borisz Vapenszki következett, viszont ötméteresből szépített a szerb csapat (5-4). Szivós Márton szabaddobásból bombázott a kapuba öt perccel a lefújás előtt (6-4), 6-5 után pedig Uros Csucskovics talált be (7-5). Bő egy perc volt hátra, amikor megint közelebb került a kragujevaci együttes, de egyenlítésre már nem futotta erejéből, nyert 7–6-ra az Eger.

A magyar bajnok a BL következő játéknapján, március 25-én a görög Olympiakosz vendége lesz Athénban.

FÉRFI VÍZILABDA BL, A-CSOPORT, 6. FORDULÓ
ZF-EGER–RADNICSKI KRAGUJEVAC (szerb) 7–6 (1–1, 1–2, 1–0, 4–3)
Eger, 1300
néző. Vezette: Buch (spanyol), Taylan (török)
EGER: B. MITROVICS – SZIVÓS M. 1, Milos Csuk 1, Csucskovics 1, Hárai, Hosnyánszky, Vapenszki 1. Csere: Bedő, Angyal, Biros P., ERDÉLYI 2, Lőrincz 1
RADNICSKI: Radics – Bogdanovics, Petkovics 1, Vukszanovics, Milicsics, Csirics 1, Dedovics 1. Csere: Basara 1, VRLIC 1, D. Markovics, Marko Csuk 1, Trajkovics
Gól – emberelőnyből: 6/2, ill. 7/2
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill,. 1/0
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Angyal (25. p.)
DABROWSKI NORBERT, az Eger edzője:
– Már a mérkőzés elején világossá vált, nem tudjuk azt a ritmust vinni, amit vártam – de azt is elmondtam, ha így lesz, az sem baj, csak nyerjünk. Hátul nyertük meg a meccset: a Radnicski taktikusan játszott, látszott, hogy kevés gólos meccs lesz, kevés kiállítással, nagyon jól bekkeltek a szerbek, nehéz volt feltörni a védelmüket. Erdélyi Balázs hat az öt ellen szerzett gólja adott lökést az utolsó negyedben, onnantól volt hitünk, hogy megoldjuk a végjátékot.
UROS SZTEFANOVICS, a Radnicski edzője: – Nagyon-nagyon kemény meccset játszottunk, olyat, amilyenre a találkozó előtt is készültünk. Az első három negyedben jól vízilabdáztunk, elégedett voltam a védekezésünkkel. Az utolsó negyedben azonban az Eger két gólt lőtt öt méterről – szabaddobásból –, egyet megúszásból és egyet emberelőnyből, ezért nem tudtunk győzni. De nem estünk még ki, van négy forduló, reméljük, hogy az Eger veszít még pontokat, s akkor bejuthatunk a hatos döntőbe.