Férfi vízi BL: az Eger bejutott a hatos döntőbe

2015.05.02. 17:34
Birosék simán megnyerték a kulcsmeccset (Fotó: Lénárt Márton)
Az Eger 11–6-ra legyőzte a Barcelonetát a férfi vízilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában. A hevesiek ezzel a sikerrel megszerezték a második pozíciót a kvartettjükben, s bejutottak a sorozat hatos döntőjébe. A final sixben a Szolnok már korábban biztosította a helyét, a Primorje Rijekától elszenvedett mai veresége miatt azonban nem sikerült a csoportja élén zárnia.

EGER–BARCELONETA

Braniszlav Mitrovics kiemelte, hogy a Barceloneta jól úszó csapat, ezért kulcsfontosságú, hogy az Eger megakadályozza a lefordulásait, s ha ezt teljesíti, jelentősen nőnek az esélyei az oly fontos győzelemre – a Spanyolországban elért döntetlennek is a megúszások hatástalanítása volt az egyik pillére.

A Barceloneta érdekes együttes, mert elsőre egyik játékosát sem sorolnánk a top10-be a világon, viszont régóta együtt van a keret, ennek is köszönhetően kiemelkedő a csapatjátéka – a tavalyi BL-győzelme sem volt véletlen.

Ennek megfelelően a találkozó első gólját a vendégek szerezték, de Hosnyánszky Norbert gyorsan megfordította az állást, majd ismét a Barceloneta percei következtek. 3–3 után, az első negyed végén Erdélyi Balázs szépen értékesített egy ötméterest, aztán két másodperccel a vége előtt Szivós Márton lőtt nagy gólt.

Az első játékrész nyolc gólja után visszavettek a csapatok, vagy éppen a védekezések javultak fel. Mindenesetre csak egy gól született a második negyedben – pont az említett megúszásfegyverükkel éltek a spanyolok. Albert Espanol volt eredményes.

A nagyszünet után Szivós vette hátára a csapatát, a harmadik felvonás végén például ismét óriási gólt lőtt. Ez volt a harmadik a mérkőzésen – 8–5-re alakítva az állást. Így gyakorlatilag ünnepi hangulatban játszhatta az utolsó negyedet Dabrowski Norbert gárdája. Az ugyanis a találkozó előtt biztos volt, hogy még a döntetlen is biztos final six-részvételt ér az Egernek.

Az utolsó negyedben tovább növelte előnyét a hazai csapat, amely 11–6-os győzelmével megszerezte a második helyet a csoportban – a Recco mögött. Persze a Barcelonetáért sem kell aggódni, rendezőként ugyanis szintén ott lesz a hatos döntőben.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT
ZF-EGER–CNA BARCELONETA (spanyol) 11–6
(5–3, 0–1, 3–1, 3–1)
Eger, 2000 néző. Vezette: Koganov (azeri), Rak (horvát)
EGER: B. MITROVICS – SZIVÓS M. 4, Biros P., HOSNYÁNSZKY 3, HÁRAI 2, Vapenszki 1, Csucskovics. Csere: Lőrincz, Erdélyi 1, Milos Csuk, Angyal, Bedő
BARCELONETA: D. López – F. Fernández 1, ESPANOL 3, Minguell, SZIRÁNYI, Echinique, Oneto 1. Csere: Escribano, Ubovics, Roca 1, F. Perrone, Tahull
Gól – emberelőnyből: 12/4, ill. 14/0
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Minguell (22. p.), Bedő (30. p.)
DABROWSKI NORBERT, az Eger edzője:
– A végjáték már nem volt szoros, amikor hét négytől elkezdett kinyílni az olló, érezhető volt, itt nem nyer a Barceloneta. Amikor a védekezésünk megcsúszott, megint ott volt Mitrovics, és bár csapatként nyertünk, nem lehet elmenni az ihletetten pólózó Szivós Marci teljesítménye mellett. Jól raktuk össze ezt a csapatot Bárány Attila ügyvezető elnökkel. Elégtételt érzek, mert amiben hiszek a vízilabdát illetően, amit gondolok a nemzetközi vízilabdáról és a modern pólóról, beigazolódott.
JESÚS MARTÍN, a Barceloneta edzője: – A hazaiak nagyon jól játszottak, védekezésben rendkívül erősek voltak, ennek köszönhetően megérdemelten jutottak a hatos döntőbe. A gyengébb kezdés után egy ideig tartottuk velük a lépést, de a harmadik negyedtől ismét eredményesen támadott az Eger, három gólt is szerzett távoli lövésből – ezek kivédekezése túl nagy feladat volt nekünk, és amikor elhúzott a magyar csapat, eldőlt a mérkőzés.
A CSOPORT TÖBBI MÉRKŐZÉSÉN

Olympiakosz (görög)–AN Brescia (olasz) 8–6 (2–2, 3–1, 3–2, 0–1)
Pro Recco (olasz)–Radnicski Kragujevac (szerb) 19–6 (5–1, 5–3, 5–1, 4–1)

PRIMORJE RIJEKA–SZOLNOK

A Szolnok 9–7-re kikapott a Primorje Rijeka vendégeként a B-csoport utolsó fordulójában. A magyar együttes így a második helyen zárt, azaz nem jutott egyből a sorozat elődöntőjébe. A final sixben mérkőznie kell a legjobb négy közé kerülésért.

A Primorje elleni találkozónak hatalmas tétje volt. Előzetesen tudni lehetett, hogy a győztes (döntetlennel pedig a Szolnok) megnyeri a csoportot, és nemcsak bejut a hatos döntőbe, hanem rögtön az elődöntőben is találja magát, elkerülve a Reccót.

Nagyon jól kezdett a magyar együttes: a kézműtétje miatt négy Bajnokok Ligája-találkozót kihagyó, most visszatérő Kis Gábor, valamint Varga Dénes és Tóth Márton góljával 3–0-s vezetésre tett szert a Szolnok. Damir Buric csak nem sokkal az első szünet előtt tudta megszerezni a Primorje első találatát.

A folytatás azonban jobban sikerült a hazaiaknak, Marko Elez hatalmas akciógóljával és Cosmin Radu közelijével a második játékrészben egyenlített a Rijeka. Sajnos a magyar csapat ebben az időszakban teljesen visszaesett támadásban. A nagyszünetben 3–3 állt az eredményjelzőn.

A harmadik felvonásban Petar Muslim szabaddobásból és ötméteresből is gólt dobott a Szolnoknak, de Milan Alekszics és Varga Dániel gondoskodott arról, hogy egyenlő állással, 5–5-tel vágjanak neki a felek az utolsó játékrésznek.

A negyedik negyed közepén Zsivko Gocics még a vezetést is megszerezte a Szolnoknak – ekkor karnyújtásnyira került a csoportgyőzelem. A hajrára azonban elfáradt a magyar együttes. Xavi García előbb egy gyönyörű ejtéssel egyenlített, majd kettős emberelőnyben sem remegett meg a keze három és fél perccel a vége előtt.

A hajrában pedig csak nem akart összejönni a csoportgyőzelmet érő szolnoki gól. Sőt! Az utolsó fél percben Radu végleg eldöntötte a mérkőzést – a Primorje Rijeka 9–7-re nyert, s megnyerte a B-csoportot.

B-CSOPORT
PRIMORJE RIJEKA (horvát)–SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP 9–7
(1–3, 2–0, 2–2, 4–2)
Rijeka. V: Alexandrescu (román), Sztavridisz (görög)
PRIMORJE: VICAN – Elez 1, MUSLIM 2, Buric 1, RADU 3, X. GARCÍA 2, Setka. Csere: Krapic, Buljubasic, Peros, Petrovics, Mudrazija. Edző: Ivan Asic
SZOLNOK: Decker A. – VARGA DÉNES 1, Sz. Mitrovics 1, Jansik D., Mezei, Gocics 1, Madaras. Csere: KIS G. 1, M. Alekszics 1, Tóth M. 1, Varga Dániel 1, Vámos. Edző: Cseh Sándor
Gól – emberelőnyből: 11/5, ill. 12/2
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Jansik D. (22. p.), Buljubasic (26. p.), Gocics (29. p.), Petrovics (32. p.)
Cseh Sándor:
– Három és fél negyedig az történt, amit szerettünk volna, akkor viszont elkövettünk néhány hibát, ami miatt kicsúszott a meccs a kezünkből. Az alaphangulatom nyilván szomorú, de büszke is vagyok a csapatra, mert nagyot küzdött, és a szurkolóinkra is, akik idáig elkísértek minket. Ha megtaláljuk, átbeszéljük és kijavítjuk a három-négy hibát, amit elkövettünk, még jobb csapat leszünk. Az emberelőnyeinkben kapkodtunk és nem voltunk elég pontosak, illetve olyan szintű center ellen, amilyen Radu, még szorosabban kell védekezni. Elszalasztottunk egy esélyt, viszont mostantól csakis a magyar bajnoki elődöntőre gondolunk – aztán a maga idejében természetesen visszatérünk a BL-re.
Galatasaray (török)–Partizan Beograd (szerb) 11–14 (1–4, 4–3, 3–2, 3–5)
Jug Dubrovnik (horvát)–Spandau Berlin (német) 12–6 (3–1, 3–2, 2–2, 4–1)

BAJNOKOK LIGÁJA, HATOS DÖNTŐ, BARCELONA – A PROGRAM
Május 28. Az elődöntőbe jutásért: EGER–Dubrovnik, 18. Barceloneta–SZOLNOK, 19.30
Május 29. Az 5. helyért: 16.30. Elődöntő: Rijeka–Eger/Dubrovnik, 18. Recco–Barceloneta/SZOLNOK, 19.30
Május 30. A 3. helyért: 18. Döntő: 19.30