Férfi vízi BL: a Szolnok a Spandaut, a Recco az Egert verte meg nagyon

2014.12.17. 20:23
A Pro Recco erődemonstrációt tartott Egerben (Fotó: Szabó Miklós)
A férfi vízilabda Bajnokok Ligájában a ZF Eger hazai pályán súlyos, 12–4-es vereséget szenvedett az olasz Pro Reccótól, míg a Szolnoki Dózsa-Közgép 17–7-re verte meg Berlinben a Spandaut.

EGER–RECCO

Egerben a totális bénultság uralkodott el a hazai csapaton: míg a hevesiek első hét lövéséből egy sem ment a kapuba, a Recco hatból öttel tüzelt – másfél perccel az első negyed vége előtt már vége is volt gyakorlatilag a meccsnek, hisz az eredményjelző 0–5-öt (!) mutatott. A jég egy perccel a dudaszó előtt tört meg, Lőrincz Bálint lőtt az olaszok hálójába, így 1–5-tel ért véget a negyed.

Sokkal jobbra a későbbiekben sem fordultak a dolgok: a Recco halálos pontossággal végezte munkáját, így növelni tudta az előnyt – a nagyszünetre kialakuló 3–8 sem festett sokkal jobban a korábbi 1–5-nél... A délszláv és olasz klasszisok repítette, brutálisan erős Recco esélyt sem adott az Egernek. A harmadik negyed után 11–4-re vezetett a Recco, amely csak nem akar leállni. Nem véletlenül hangzott el Dabrowski Norberttől a záró játékrész előtt a mondat: „Nem tehetjük meg, hogy szétesünk!"

Szétesés nem lett, súlyos vereség igen: a Recco koncentrációja kicsit alábbhagyott (ezzel párhuzamosan Mitrovics is bemutatott több szép védést), de az olaszok előnye nem csökkent. Sőt Pietro Figlioli még növelni is tudta a Recco előnyét, így az olasz sztárcsapat minden negyedet megnyerve 12–4-re győzött. És a játék képe alapján még lehet, hogy ennél is nagyobb volt a különbség a két csapat között ezen az estén... Az Eger nem lőtt gólt emberfórból, és fájón sima vereséget szenvedett.

SPANDAU–SZOLNOKI DÓZSA

A Spandau–Szolnok meccs Vámos és Famera gólváltásával kezdődött, majd ismét jött Vámos, Varga Dénes pedig kettőre növelte a magyar csapat előnyét – az első negyedet követően aztán 1–4 volt az eredmény, miután Varga Dénes belejött a góllövésbe. Innen nem volt megállás, Baksa László, a Spandau kapusa sorra szedte ki a labdákat a hálóból: Madaras Norbert és Tóth Márton góljaival 7–1-re elhúzott a Szolnok, eldöntve a meccset.

A nagyszünetben 9–2 volt a Szolnoki Dózsa fórja, izgalmakra nem kellett számítani – nem is lettek, lévén a Szolnok akkurátusan lehengerelte a továbbiakban is német ellenfelét, három negyed után 12–4-re vezetett. A végén már csak annyi kérdés maradt, hogy eljut-e húszig a Szolnok: nos, nem jutott el, de így is vízilabda-bemutatót tartott, és végül 17–7-re diadalmaskodott. Tóth Márton öt góllal lett a mérkőzés legeredményesebbje, Varga Dénes négyig, Kis Gábor és Vámos Márton pedig egyaránt háromig jutott.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
2. FORDULÓ
A-CSOPORT

ZF-EGER–PRO RECCO (olasz) 4–12 (1–5, 2–3, 1–3, 0–1)

Eger, 1100 néző. Vezette: Peris (horvát), Birakisz (görög)
EGER: B. Mitrovics – Milos Csuk 2, Szivós M. 1, Angyal, Bedő, Hosnyánszky, Vapenszki. Csere: Hárai, Csucskovics, Erdélyi, Lőrincz 1, Zalánki
RECCO: Tempesti – Figlioli 1, Ivovics, Prlainovics 2, D. PIJETLOVICS 2, F. Filipovics 1, JOKOVIC 2. Csere: Gitto 1, FONDELLI 2, Giacoppo 1, Figari
Gól – emberelőnyből: 11/0, ill. 10/7
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. –
Kipontozódott: Gitto (29. p.), Ivovics (32. p.)
Dabrowski Norbert:
– Az elején olyan sebességgel játszotta a Recco az emberelőnyeit, amit egyszerűen nem tudtunk követni, és az emberhátrányos játékban is nagy különbség volt. Szerettem volna, ha nem jutunk a Radnicski sorsára, de így jártunk. Azt élem meg nehezen, amikor reálisan látom, hogy jobbak, mint mi. Viszont a meccs után már örülök neki, mert látom, amint a Barceloneta elleni meccs után megbeszéltünk, hogy keményebben és többet kell dolgoznunk – pont azért, hogy egyszer majd a Reccóval pariban tudjunk lenni, mert most nem voltunk abban.
Igor Milanovics: – Arra számítottunk, hogy kemény találkozót játszunk, és az erős kezdés, a négy nullás vezetés sokat számított. Később sokat segített a rutinunk is. Nagyon jól védekezett az egész csapat, a nyolcgólos különbség nem reális. Szeretnék köszönetet mondani ennek a csodálatos közönségnek, emlékszem, akárhányszor játszottam itt, mindig korrekt volt.

Olympiakosz (görög)–Radnicski (szerb) 13–7