Egynegyednyi vesszőfutás után 2. a Szolnok

2013.10.13. 12:29
Kovács István a kritikus időszakban érezte a bajt, de időkéréssel nem tudott segíteni (Fotó: NS-archív, Havran Zoltán)
A második helyen jutott tovább BL-selejtezős csoportjából a Szolnoki Dózsa-Közgép férfi vízilabdacsapata, amely a nagyváradi torna záró fordulójában egygólos vereséget szenvedett az így csoportelsőként végző házigazdáktól. Kovács István együttese az első két játékrészben kézben tartotta a találkozót, ám a borzasztó harmadik negyed (6–1 oda) megpecsételte a sorsát, s bár utána összekapta magát, nem tudott pontot szerezni. A szolnokiak csoportmásodikként nehezebb sorsolást kapnak a 3. selejtezőkörben.

Stabil védekezésére és jó kapusteljesítményére alapozva hozta az első negyedet a magabiztos Szolnok, bár a felvonás végére megszerzett minimális előny olyan sok nyugalomra sem adott okot (2–1). A második játékrész elején picit el is veszítette a fonalat Kovács István együttese. Egy labdaszerzés után a kontrából egyenlített a házigazda, majd a második fórja utáni, még rendezetlen védelem adta lehetőséget kihasználva vezetéshez is jutott. Kis Gábor klasszisa kellett – két védő tüntette el a víz alatt, mégis a kapuba varázsolta a labdát –, hogy centergóllal életjelet adjon magáról a Dózsa, majd a következő akciónál fórból ismét vezetéshez jutott (4–3).

Egyenlő erők csatájában üldözte a házigazda a vendégeket, majd a negyed közepére ismét gólelőnyhöz jutott. Kapkodott a Szolnok, főként a védekezésben nem találta a pozíciót: öt perc alatt annyi (három) gólt kapott, mint előtte tizenhat alatt… Kovács István mínusz kettőnél (7–5) időt kért, rendezni kellett a sorokat, hogy ne menjen el a hajó a záró negyed előtt. A szakmai intelemmel dúsított lelki fröccs azonban nem használt. A vendégeknek semmi, a nagyváradiaknak minden bejött, így 6–1-es negyeddel – benne az 5–0-es záró etappal – nyerő helyzetbe kerültek (5–9). Sztefan Mitrovics nagyon hosszú szolnoki gólcsendet tört meg a negyedik negyed elején. Akart, de csak önmagával küzdött a Szolnok, míg a házigazdák nem fáradtak, és az önbizalmuk is megfelelő volt. Az addig csendes szemlélő Vámos Márton a hajrában két akciógóllal jelentkezett be – mire várt eddig? –, így az utolsó percnek egygólos hátránnyal, majd labdaszerzéssel vágott neki a vendégcsapat, de az idő szorításában már kapkodott, így elmaradt a csoportgyőzelmet érő egyenlítés (9–10).

A főtábláért playoffmeccs vár a nyolc érintettre, a szolnokiak a hét eleji sorsoláson csoportgyőztesek közül – minden valószínűség szerint a Kragujevac (szerb), Primorje Rijeka (horvát), Crvena zvezda (szerb) trió – kapnak ellenfelet, és bizony továbbjutásukhoz a papírforma borítására lenne szükség. Míg csoportelsőként végezve jóval nagyobb sanszuk lett volna, hiszen a Pro Recco (olasz) kivételével a másik kettővel szemben alighanem nekik állt volna a zászló…

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
2. SELEJTEZŐKÖR, D-CSOPORT, 3. FORDULÓ
DIGI-ORADEA (román)–SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP 10–9 (1–2, 2–2, 6–1, 1–4)
Nagyvárad, 300
néző. Vezette: Sztavropulosz (görög), Severo (olasz)
DIGI-ORADEA: G. Pijetlovics – Negrean 1, R. Georgescu 3, Kádár, Dunca, Diaconu, Csupics 2. Csere: Popoviciu 3, Chioveanu, Cretu 1, Cimpianu, Catalin. Edző: Dorin Costras
SZOLNOK: Decker A. – Sz. Mitrovics 3, Hosnyánszky, Alekszics 2, Kis G. 1, Gocics 1, Vámos 2. Csere: Lévai (kapus), Török, Jansik D., Pásztor, Hangay Z. Szakmai igazgató: Kovács István
Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 12/4
A 3. forduló másik mérkőzésén: CN Marseille (francia)–ASC Duisbrug (német) 12–7

A végeredmény: 1. Digi Oradea 9 pont, 2. Szolnok 6, 3. Marseille 3, 4. Duisburg 0.