Egygólos szegedi siker a Vasas otthonában

2011.04.02. 21:53
A Szeged Molnár Tamás góljával „nyomta le” a Vasast<br />(Fotó: Mirkó István, archív)
A bajnoki címvédő Vasas egy góllal kikapott az előző idényben harmadik Szegedtől a férfi vízilabda ob I alapszakaszának szombati rangadóján a Komjádi uszodában.

Bár már a mostani ütközet előtt eldőlt, hogy a Vasas és a Szeged is tagja a felsőházi rájátszásnak, mégsem csupán presztízsértéke volt a győzelemnek, mivelhogy az együttesek a legjobb négy közé magukkal viszik az alapetapban szerzett pontjaikat is.

A tétnek megfelelő harci hévvel vetették magukat a csapatok a küzdelembe, amelynek nyitótalálatát a szegediek háromszoros olimpiai bajnok centere, Molnár Tamás szerezte. Aztán sorra estek a gólok, a Vasasnak aligha tetsző elosztásban, hiszen a vendégek már 4–1-re elhúztak, amikor az első szünet előtt sikerült a hazaiaknak is betalálniuk (2–4).

A horvát világbajnok, Miho Boskovic emberelőnyös gólja hozta még közelebb a Vasast a csongrádiakhoz a második nyolc perc elején, majd újabb fór után be is érte riválisát az angyalföldi alakulat (4–4), egy-egy akciógól nyomán pedig a nagyszünetre is maradt a döntetlen (5–5).

A folytatásban légiósgólokkal tartották az „ikszet" a felek – a Tisza-partiaknál az új-zélandi Joseph Kayes és az ausztrál Aaron Younger egyszer-egyszer, a piros-kékeknél az amerikai Jeff Powers bizonyult kétszer is eredményesnek (7–7) –, a döntést a záró negyedre bízva.

Amelyben a tripláig jutó Kiss Csaba révén megint a Szeged szerzett előnyt, de a Vasas háromszoros olimpiai bajnoka, Kiss Gergely gyorsan egalizált (8–8). Aztán jó öt percen keresztül érintetlenek maradtak a kapuk, mígnem bő egy perccel a vége előtt Molnár emberelőnyből betalált (8–9).

FÉRFI VÍZILABDA OB I
25. FORDULÓ
TEVA-VASAS-UNIQA–SZEGED-BETON VE8–9 (2–4, 3–1, 2–2, 1–2)
Komjádi uszoda, 350 néző. Vezette: Dodog, Vojvoda
VASAS: Nagy V. – Boskovic 1 (1), Katonás, Decker Á. 1, POWERS 2 (1), Kiss G. 1 (1), Steinmetz B. .Csere: Kovács R. 1 (1), Vörös 1 (1), Takács Bálint, Vámos 1, Hőna
SZEGED: BAKSA – Török 1, Kayes 1, Younger 1 (1), MOLNÁR T. 2 (1), KISS CS. 3, Juhász Zs. Csere: Busila, Varga P., Somogyi, Komlósi 1, Lehmann
Gól – emberelőnyből: 10/5, ill. 9/2
Kipontozódott: Komlósi (25. p.)
FÖLDI LÁSZLÓ, a Vasas edzője: – Az ellenfelet újra elengedtük három gól különbséggel, és – már fáradtabban – a sorsdöntő helyzetekben rossz döntéseket hoztunk.
KÁSÁS ZOLTÁN, a Szeged edzője: – Értékes győzelem, különösen úgy, hogy nagyon sok emberelőnyt kihagytunk. Lőttünk szép akciógólokat az elején, aztán felengedtük őket, de azért mégiscsak a Vasas volt az ellenfél. A fiúk minden dicséretet megérdemelnek, mert fantasztikusan küzdöttek.
ASI–PVSK-FÜSZÉRT 6–13 (2–3, 3–1, 1–5, 0–4)
Hajós uszoda, 100 néző. V: Marjay Zs., Németh A.
ASI: BARABÁS – Takács B. 1, Dorogi, Létay 1, ERNYEY 3 (2), Lázár Zs. 1 (1), Hartman. Cs: Kovács P., Lasztovics, Rusz, Kürtös, Gazsovits. Edző: ifj. Kenéz György
PVSK: BISZTRITSÁNYI – BÓBIS 5 (3), Lukács G. 1, HEGEDŰS I. 3 (2), Naganuma, Scholefield 1, De Blasio. Cs: Krizsán G., Soós G. 1 (1), Tihanyi, VÁRI A. 2, Müller. Edző: Petik Attila
Gól – emberelőnyből: 11/3, ill. 11/5
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/1
Gól – ötméteresből: 2/–, ill. –
Kipontozódott: Lázár Zs. (24. p.), Naganuma (26. p.), Kovács P. (27. p.)
Kiállítás (végleg cserével): Takács B. (19. p.)
Ifj. Kenéz György: – Ezért kár edzeni!
Petik Attila: – Nagyon kellett ez a három pont, amelyet három sérült játékosunk nélkül sikerült megszereznünk.
SZOLNOKI FŐISKOLA-KÖZGÉP VSC–ÚJPEST 21–5 (4–0, 5–2, 6–0, 6–3)
Tiszaligeti uszoda, 200 néző. V: Horváth Cs., Robus K.
SZOLNOK: GÁRDONYI — Szőke Sz. 1, PÁSZTOR 5 (1), GERRITSE 2, Regős 1, MARNITZ 4 (1), Császár 1 (1). Csere: Bálint A. (kapus), Mezei 1 (1), Kovács O., Hangay R. 2 (1), Süveges 1, R. Georgescu 3, Bálint G. Edző: Cseh Sándor
ÚJPEST: Veres — Papp, Rékasi, Etédi, Rostás, Bakó, Vrezgo 1. Csere: Markó, Váradi, OSVÁTH 4, Blank. Edző: Molnár Ákos
Gól – emberelőnyből: 10/5, ill. 2/0
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 3/3
Kipontozódott: Váradi (30.)
Cseh Sándor: – Ma délután Szolnokon jól látszódott, hogy labdarúgásban és vízilabdában mi a különbség a papírforma-mérkőzés között.
Molnár Ákos: – A mai meccsen nem sikerült megismételni azt az érett és okos vízilabdát, amit a múlt héten mutattunk a Pécs ellen.
OSC–DEBRECENI-FUJITSU 9–7 (3–2, 1–2, 1–2, 4–1)
Hajós uszoda, 200 néző. V: Madarasi A., Kun Gy.
OSC: ÁTS – Cserdi, ZENTAI, Benczúr, Balla V., Tiba 1, CSEH A. 4. Cs: KISS GY. 2 (1), Ürögi, Gábor B., Herczeg L., SZENTESI 2. Edző: Bíró Attila
DEBRECEN: DECKER A. – DUNCA 3 (1), Kistamás, Bugajcsuk 1 (1), Apanaszenko 2 (1), Simon A., Zoufal 1 (1). Cs: Kárteszi, Halek. Edző: Gyöngyösi András
Gól – emberelőnyből: 6/1, ill. 10/4
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 2/0
Kipontozódott: Herczeg L. (16. p.), Balla V. (28. p.)
Bíró Attila: – Két foghíjas csapat közül nekünk kettővel több fogunk volt!
Gyöngyösi András: – Jövő héten kell nyernünk a BVSC ellen. Ez még belefért!
BVSC-ZUGLÓ–BODROGI-BAU SZENTESI VK 16–7 (3–2, 4–2, 5–2, 4–1)
Szőnyi út, 100 néző. V: Marosvári, ifj. Juhász
BVSC: Györke – Szabó P 3 (1), BORSÓS 3 (2), Rajna, AMBRUS 2, Szűcs L. 2, Deme 1. Cs: Nagy S. 1, Kriszt 1, Deutsch, KERESZTES 3, Zsoldos. Edző: Dabrowski Norbert
SZENTES: Horváth T. – Balogh Z. 1 (1), Araczki A., NÉMETH D 2 (1), Szabó L., Beleon, Szabó Z. 1. Cs: Rácz N., Nagy M. 2, Turzai 1, Éles, Araczki E., Sciortino (kapus). Edző: Tóth László
Gól – emberelőnyből: 5/2, ill. 7/2
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. –
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Dabrowski Norbert: – Maximálisan elégedett vagyok, a csapat erejét mutatja, hogy ilyen játékkal kívánt jobbulást és boldog születésnapot Paján Viktornak.
Tóth László: – Sokkal jobban játszott ma a BVSC, de azért ekkora különbség biztos nincs a két csapat között.
1. ZF-Eger 22 21 1 270–143 +127 64
2. Szeged Beton VE 24 20 1 3 299–166 +133 61
3. TEVA-Vasas-UNIQA 23 19 1 3 281–143 +138 58