Egri villámrajt, Honvéd-feltámadás

2009.11.16. 21:32
Hatalmas iramú, igen jó színvonalú mérkőzést hozott a vízilabda ob I 6 fordulójának hétfő esti rangadóján a Domino-Honvéd–ZF Eger összecsapás: a hevesiek többször is három góllal vezettek, de a házigazdák óriási hajrával meg tudták fordítani a meccset. Az egriek elvesztették veretlenségüket a bajnokságban.
Hiába
Hiába

A Vasas ellen rangadót múlt héten rangadót nyert, még százszázalékos Egerre újabb nehéz feladat várt: Gerendás György csapata a Domino-Honvéd otthonába látogatott. A két csapat eleinte csak a levegőbe puffogtatott, majd az exhonvédos Bárány megtalálta az utat a Domino hálójába, ezután pedig az Eger két gyors lefordulásból kétszer „csengetett" – 0–3 után nem volt fényes az összkép a hazaiak szempontjából.

A Domino szépítéssel válaszolt, majd a kapufa segítségével kivédekezett egy, a végletekig kijátszott hevesi fórt. Biros iszonyatos erejű bombáját már nem lehetett megúszni (1–4), Gergely István viszont bravúrral védett Matajsz Márk lövésénél, így nem ment el nagyon az Eger.

A Honvéd Marnitz Gergő remek centergóljával lopakodott közelebb, a második negyed derekán pedig „megmerevedtek a frontvonalak" - egyik csapat sem tudott akcióból gólt szerezni. Salamon kiállítása után Gerendás György időt kért, és ez használt is, Varga Zsolt középen kapta ziccerben a labdát, és ki is használta a lehetőséget (2–5).

Biros Péter aztán tovább nyelhette a mérgét, mert Marnitz után Szivós is csúnyán megverte centerben (3–5), egy lefordulás és ötméteres után Bátori Bence pedig 4–5-re felhozta a Honvédot.

Az Eger ennél közelebb nem engedte a házigazdát félidőig: egy gólváltás után a negyed végén kapott előnyt kíméletlenül bedobta, így 7–5-ös vezetéssel mehetett pihenőre.

A harmadik játékrészben Bárány potyagyanús centergóljával nőtt a hevesiek vezetése, erre a kitűnően játszó Marnitz felelt. Varga Zsolt visszaállította a háromgólos különbséget, erre a változatosság kedvéért megint Marnitz jött, a „rekontrát" pedig a Vasas-meccset eldöntő Feltham mondta be ötméteresből (7–10).

A Domino fiataljai tettek arról, hogy ne maradjon meg sokáig a háromgólos hátrány, Bátori talált be emberelőnyből, majd harmadik góljával megint felhozta egy gólra a Kőér utcaiakat.

A Honvédnak az egyenlítésre is volt lehetősége, de elszúrtak egy előnyt, a másik oldalon viszont egy kihagyott egri ziccert lehetett feljegyezni - a negyed végére még egy Marnitz-lövés (és Valics-védés) maradt (9–10).

A záró negyed elején egyből nagy lehetőséget kapott a Honvéd, de hiába játszották ki a hazaiak a figurát emberelőnyben, Matajsz Márk lemaradt a keresztbe löbbölt passzról. Szivós Márton viszont már kiegyenlített: egy lefordulás után csodálatos csellel verte meg őrzőjét, majd higgadtak értékesítette a ziccert - a 0–3 óta tartó „fogócskában" utolérte a Domino az Egert!

A vendégek egy kettős előnyből szerezhették volna vissza a vezetést, de előbb a blokkal, aztán Gergellyel nem bírtak. A vízilabdában megszokott „bírói igazságszolgáltatás" ezután a Honvédot juttatta emberfórhoz (kapufa lett), a másik oldalon pedig Hegedűs ziccerét fogta az első félidőhöz képest hatalmasat javuló Gergely.

3:23-mal a vége előtt először vezetett a házigazda: Szivós Márton a „világvégéről" eresztette el a jobbost, kizavarva ezzel a sarokban tanyázó pókokat (11–10). Alig több mint egy perccel a vége előtt időkérés után emberelőnyben támadhatott az Eger, Biros viszont nagyon csúnyán kapu mellé lőtt.

A Honvéd támadásával csak az idő ment, a hevesiek kaptak még egy lehetőséget - ezzel sem éltek. A Domino egyszer vezetett a meccsen, a legjobbkor - bravúros sikert aratott a fővárosi csapat.

VODAFONE FÉRFI VÍZILABDA OB I
6. FORDULÓ
DOMINO-HONVÉD-ZF-EGER 11–10 (1–3, 4–4, 4–3, 2–0)
Kőér utca, 500 néző
Vezette: ifj. Juhász Gy., Petik András
HONVÉD: Gergely I. - Paján, Salamon 1, SZIVÓS 3, Matajsz, Gór-Nagy, Székely B. Csere: Mezei, MARNITZ G. 4, Borsós, BÁTORI 3, Jansik.
EGER: Valics - VARGA II ZS. 2, Feltham 1, Binder, BÁRÁNY 2, Graham 1, Biros 1. Csere: Hegedüs G. 1, Hárai 1, Erdélyi, Bundschuh, Kovács G. 1.
Gól - emberelőnyből: 6/1, ill. 9/1
Gól - ötméteresből: 3/3, ill. 1/1
Kipontozódott: Gór-Nagy (27. p.)
Vad Lajos: - Csapatként tudtunk győzni. Fantasztikus, amit az együttes ezen a meccsen művelt. Az elmúlt két vereség ellenére jó úton járunk, s azt kérem mindenkitől, türelmes legyen velünk.
Gerendás György: - Ilyen csapat vagyunk. Képesek vagyunk megnyert meccset elveszíteni, mint ahogyan képesek vagyunk bravúrokra is. Ez a meccs megmutatta, mennyire vagyunk erősek. Jó a csapat, de még nem annyira, hogy folyamatosan jól teljesítsen.
1. FTC Fisher Klíma 6 6 62–42 +20  18
2. ZF-Eger 6 5 1 63–42 +21  15
3. TEVA-VasasPlaket 6 4 1 1 82–39 +43  13
4. DOMINO Honvéd 6 4 2 58–45 +13  12
5. Szeged Beton VE 5 3 2 50–29 +21  11
6. Szolnoki Főiskola-KÖZGÉP 4 1 2 1 30–30 0 5
7. UNIQA-UTE 5 1 4 39–53 –14  3
8. BVSC - Atlantis Casino 5 1 4 35–68 –33  3