Az Eger másodszor veszített egy góllal

2010.12.01. 18:17
Az első negyed után hiába kapaszkodott az Eger, minden góljára válaszolt a Jug (Fotó: Grnák László)<br />
A f&eacute;rfi v&iacute;zilabda Euroliga csoportk&ouml;r&eacute;nek 2. fordul&oacute;j&aacute;ban a ZF-Eger hazai p&aacute;ly&aacute;n egyg&oacute;los veres&eacute;get szenvedett a horv&aacute;t Jug Dubrovnikt&oacute;l. Gerend&aacute;s Gy&ouml;rgy egy&uuml;ttese m&aacute;sodszor kapott ki egy g&oacute;llal, a Dubrovnik m&aacute;sodik győzelm&eacute;t aratta.

A ráúszásnál elhozott labdával rögtön vezetést szerzett a Dubrovnik, de Hegedüs Gábor távoli lövéssel egyenlített az Eger. Ezt követően Kis Gábor percei következtek: az olimpiai bajnok center kétszer is levált őrzőjétől, és góllal büntetett. Pech, közben Szécsi Zoltán előtt sem állt össze a védelem, és így csak egy gól volt az Eger előnye. A negyed végére viszont már a hátránya: a két kontrával büntetett horvátok bepipultak, és nem sokkal később két átlövéssel átvették a vezetést. 3–4

SZAVAZÁS

Három magyar férfi vízilabdacsapat szerepelhet az Euroliga főtábláján. Lesz továbbjutó?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A második negyed elején S. Sukno fórból lőtt újabb gólt a vendégeknek, így nagy szükség volt Binder Szabolcsra, aki ki sem jött a vízből, úgy lepte meg az egyébként jó formában védő Frano Vicant. Hegedüs második távoli gólja már az egyenlítést jelentette, de miután Paulo Obradovic emberelőnyös, amúgy remekül kijátszott gólját megadták – pedig alaposan belógott a kétméteres vonalon belülre –, így a nagyszünetben is a vendégeknél volt a minimális előny. 5–6

Jug-gól vezette fel a harmadik játékrészt, majd azt követően hosszú perceken keresztül csak gyűrték egymást a felek, a kontrákat pedig a kapusok által védett lövések színesítették: Szécsi és Vican is elkapta a fonalat. A magyar olimpiai bajnok még ötméterest is védett a hajrában. A nagy hajtásban a játékosok is mintha elfáradtak volna, a védekezésre még maradt erő, a támadások befejezésre azonban már kevesebb. 34 másodperc volt hátra a felvonásból, amikor egy kontra után megúszott az Eger, majd Kovács Gábor a kapott indítást lendületből bevágta. Ismét közte egy, belátható a különbség a záró részhez érve a két gárda között. 6–7

S. Sukno ismét villant a negyedik játékrész elején, védője és Szécsi is csupán asszisztált, így megugrottak a vendégek. A negyed közepén Maro Jokovic lóbálhatott nyugodtan, és mivel senki nem zavarta, hatról kilőtte a kapu bal oldalát. Kevin Graham válaszolt, így maradt reménye a házigazdák számára, akiket ezúttal is lelkes publikum támogatott, szűnni nem akaró biztatással.

Fórjukat gólra váltották a horvátok, így három perc alatt három gólt kellett ledolgoznia az Egernek, még az ikszhez is. Hosnyánszky Norbert távoli löketével egyet le is dolgozott, majd a szemfüles Kovács Gábor révén még egyet. 1:28 perccel a vége előtt már csak egy volt az egriek hátránya. Dolgukat megnehezítette egy kiállítás, de Szécsi óriási bravúrral védett egy félméteres kapáslövést. A végén fórban játszva megvolt a lehetőség az újbóli egyenlítésre, de a centerbejátszásból kapura tett labdából hiányzott az erő, így maradt az egygólos különbség. 9–10

Gerendás György együttese az első fordulóban a spanyol Barceloneta vendégeként szenvedett szintén 10–9-es vereséget, így a továbbjutási esélyei jelentősen lecsökkentek. A harmadik fordulóban, december 18-án a horvát Rijeka látogat Egerbe.

FÉRFI VÍZILABDA EUROLIGA, D-CSOPORT, 2. FORDULÓ
ZF-EGER–JUG DUBROVNIK (horvát) 9–10 (3–4, 2–2, 1–1, 3–3)
Eger, 1500 néző. V: Borell (spanyol), Szagyekov (orosz)
EGER: Szécsi – Bundschuh, Biros, Hegedüs G. 2, KIS G. 2 (1), Hosnyánszky 1, Graham 1. Cs: Varga II Zs., Feltham, Binder 1, KOVÁCS G. 2, Sántavy, Kotszidisz. Edző: Gerendás György
DUBROVNIK: Vican – Markovic 1 (1), S. SUKNO 3 (1), Buslje, Dobud, SUTIC 2 (1), Jokovic 1. Cs: Vranjes 1, Drobac, OBRADOVIC 2 (1), Seman, I. Sukno. Edző: Dejan Kontic
Gól – emberelőnyből: 8/1, ill. 11/4
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/0
Kipontozódott: Bundschuh (24. p.), Varga II Zs. (29. p.), Buslje (30. p.)
Gerendás György: – Nem játszottunk jól, de hajtottunk, és becsülettel vízilabdáztunk. Pont abban a periódusban vagyunk, amikor a kapufáról minden kifelé pattan. A horvátok az első három góljukat mezőnyből lőtték, jól eltalálták a lövéseket, de ehhez szerencse is kell. Az a legfontosabb, hogy legyünk túl ezen az időszakon.
Dejan Kontic: – Mint mindig, ezúttal is nehéz meccset játszottunk Magyarországon, ahol nagy részben a jó kezdésnek köszönhettük a sikerünket. Valóban, egy meccs, egy győzelem a mérlegem, de nem ez a fontos, és sajnálom, hogy a két edzőnk nem ülhetett a kispadon.