Az Eger házigazdaként, a Szeged vendégként győzött

2012.11.28. 20:23
Az első félidő görcsösségét a nagyszünet után meggyőző teljesítmény és játék követte az egriek részéről<br />(Fotó: NS-archív, Czerkl Gábor)
A férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában a ZF-Eger rossz rajt és egy félidőn át tartó kínlódást követően végül simán nyert hazai környezetben a holland Schuurman ellen. Az A-Híd-Szeged remek védekezésének köszönhetően diadalmaskodott török vendéglátója, a Galatasaray ellen. Az egriek másodszor nyertek – van még két vereségük –, a szegediek viszont négy győzelemmel továbbra is is hibátlanok.

1. negyed

A kelleténél picit lazábbra vette a kezdést az Eger, a hazaiaknak volt eladott labdájuk, emberelőnyös kapufájuk és kapu mellé durrantott löketük. Miután a vendégek rögtön az első támadásukat, majd a negyed felénél megkapott első fórjukat gólra váltották, a papírformát alaposan felborítva kettővel léptek meg. A második holland gól Frikk Ottó érdeme volt, a Honvéd korábbi játékosa Szécsi Zoltánt lepte meg. Utóbbi kapott a hajrában egy távoli ejtést is, de a játékvezető nem ítélt gólt a hullámok hátán hánykódó labdánál. Éledezett a hazai együttes, de az akarása görcsösségbe csapott, így lőtt gól nélkül, mínusz kettővel zárta az első etapot (0–2).

A 4–0-VAL BEKEZDŐ SZEGED ELLEN NEM VOLT ORVOSSÁGA A GALATÁNAK
Az első negyedben négy emberhátrányt kivédekező szegediek Szivós Márton találatával jutottak vezetéshez a találkozón, amely ki is tartott a játékrész végéig (0–1). Somogyi Balázs bombájával duplázta meg az előnyét a második felvonásban a vendégcsapat, amely hátul remekül zárt, így az első félidőt is letudta kapott gól nélkül (0–2). Molnár Tamás centerből, majd fórból tett hozzá két gólt a találkozóhoz, így a néggyel meglépő szegediek közel kerültek az idegenbeli sikerhez. A török szépítést feltámadás kísérte, a közte négy pedig az utolsó negyed előtt megfeleződött (3–5). A Szeged egy újabb góllal – sorrendben a hatodikkal – kifogta a szelet a török vitorlából, így hiába a dupla hazai fór, a vendégek ezt is elbírták (4–6).

2. negyed

Gerendás György szája sarkában előbukkanó negyed mosoly kíséretében vette tudomásul, hogy Biros Péter remek ütemű passzát a hosszú oldalon érkező Bátori Bence végre gólra váltott a játékrész második percében: megtört a jég! A következő támadásnál Gór-Nagy Miklós pattintott egyet a jobb felsőbe, és máris egál volt. A vendégek akciói ekkor nem sok gólveszélyt jelentettek, az Eger simán kivédekezte őket, lövésig is alig jutottak a hollandok. Salamon Ferenc kontrát befejező kapás gólja már hazai előnyt ért: helyreállt a világ és a sportág rendje. Főleg akkor, amikor Bundschuh Erik egy felúszásnál saját maga fejezte be egy bombával az egri támadást. A játékrész végszavát a vendégek mondták ki, de azért ez már kezdett összeállni (4–3).

3. negyed

Viszont csak nem akart beindulni az Eger, mert a pihenőről visszatérő a hollandokban még volt annyi, hogy visszahúzzák őket a rideg valóságba: a második felvonás vendéggóllal indult, a labda Szécsi hóna alatt csobbant be a hazai kapuba. Két gyors góllal válaszolt erre a sértésre az Eger, amely egyre inkább érvényre tudta juttatni erőnlétbeli fölényét. Az pedig már a sokat látott és megélt Gerendás mestert is nevetésre fakasztotta, hogy Bátori félpályáról elengedett, utolsó másodperces "leszamilesz" lövését a holland kapus bevédte (8–4).

4. negyed

Biros löketével nőtt az egriek előnye, ekkor már nem maradt izgalom a találkozóban, igaz, addig is csak az volt a kérdés, mikor kapják el végre a fonalat. Mert a Schuurmannak onnantól kezdve csak a tisztes helytállás lehetett a célja. Időkérés után Kevin Graham lőtt a jobb alsóba a "fű" alatt, hogy kevéssel később egy bombát is elhintsen, majd egy megúszás utáni ziccert is értékesítsen. Szűk két perc alatt ért el mesterhármast. A negyedik gólja után – ezt a szélről pattintotta be – már érett a közte tíz, de akkor már az utolsó percen belül jártak a felek, ami meg kevésnek bizonyult ehhez (13–4).

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
A-CSOPORT
ZF-EGER-SCHUURMAN BZC BORCULO (holland) 134 (02, 41, 41, 50)
Eger, 700 néző. V: Bianchi (olasz), Delon (francia).
EGER: SZÉCSI Bátori 2, Biros 2, MEZEI, Gór-Nagy 1, Salamon 2, GRAHAM 4. Cs: Seman, Bundschuh 1, Gerritse, Kovács G. 1, Chilkó. Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán.
SCHUURMAN: BESKERS FRIKK 1, L. Gottemaker, Frauenfelder 1 , Lucas 1, R. Gottemaker, L. Reuten 1. Cs: Siewers, L. Berendsen, Roolvink, van der Laan, Diallo. Edző: Zeno Reuten.
Gól emberelőnyből: 10/3, ill. 6/1.
Ötméteresből: 1/1, ill. 0.
Kipontozódott: L. Gottemaker (29.)
Gerendás György: Ha idei Bajnokok Ligája kiírásnak az volt a célja, hogy gyengébb vízilabda kultúrájú országok csapatai is kedvet kapjanak a sportág iránt, akkor mi ezt meghoztuk a hollandoknak. Jó az új csoport körös rendszer, de az ilyen ellenfeleknek feljönni.
Zeno Reuten: Amíg erővel bírtuk jól tartottuk magunkat. Egy profi csapat ellen a játszottunk. A mérkőzés második felében a támadásokra már nem maradt energiánk.
D-CSOPORT
GALATASARAY (török)–A-HÍD-SZEGED 4–6 (0–1, 0–1, 3–3, 1–1)
Isztambul, 400 néző. V: Caputi (olasz), Belevcsov (orosz)
GALATASARAY: Sezer – Sutalo, Biyik, Okman, Smith 1, Gulenc, Nikics 2. Cs: Paskovics, Cagatay, Mihajlo Korolija, Akszentijevics 1. Edző: Petar Kovacsevics
SZEGED: Baksa – Hegedüs G., Szivós 1, Kunac 1, Molnár T. 2, Younger, Kiss Cs. 1. Cs: Somogyi 1, Decker Á., Török, Kayes, Juhász Zs. Edző: Vincze Balázs
Gól – emberelőnyből: 8/1, ill. 6/3
Vincze Balázs: – Nehéz mérkőzésre számítottunk, az is lett. A találkozó elején remekül védekeztünk, Baksa Laci jó napot fogott ki. Nehéz volt felőrölni a törököket, de öt egynél már éreztem, hogy meglesz a győzelem, aminek nagyon örülök, és gratulálok a csapatnak.