Az Eger hazai pályán legyőzte a Honvédot

2011.01.16. 17:41
Biros Péter (kék sapkában) fontos gólokat szerzett a Honvéd ellen (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A férfi vízilabda ob I 12. fordulójában az Eger hazai pályán kiegyenlített mérkőzésen egy góllal, 6–5-re legyőzte a Honvédot.

A mérkőzés első negyede kiegyenlített játékot hozott. Hárai Balázs harcolt ki ötméterest, amelyet Szivós Márton értékesített, ezzel szerzett vezetést idegenben a Honvéd.

Az Eger, amely mindenképp szeretett volna visszavágni a Magyar Kupa döntőjében elszenvedett vereségért, Hosnyánszky Norbert távoli lövésével egyenlített. A forgatókönyv ezután megismétlődött, megint a vendégek vezettek (Szivós hatalmas távoli lövését követően), majd újra egyenlített az Eger. Kis Gábor verte át Hárai Balázst, Gergely István pedig tehetetlen volt a felfelé tartó lövéssel szemben. 2–2

A második negyedben elhúzott a Honvéd. Vad Lajos együttese előbb a Biros második hibája utáni emberelőnyt értékesítette Bátori Bence révén, majd Gór-Nagy Miklós talált akcióból a bal alsóba. 2–4

A harmadik negyed kezdetén megkezdte a felzárkózást a Honvéd, Biros Péter értékesítette a Kis Gáborral szembeni szabálytalanság miatt megítélt ötméterest. Tóth Márton kiállítását követően Gerendás György időt kért, amely meg is tette hatását, hiszen sikerült az egyenlítés az Egernek, újra Biros volt eredményes. 4–4

Hárai lövése csak a kapufát találta el, majd hiába támadott kettős előnyben a Honvéd, nem sikerült kihasználnia a lehetőséget.

A negyed utolsó pillanatai okot adtak némi reklamációra, Hárait ugyanis előbb cserével végleg kiállították, majd gólt szerzett az Eger, de a találat a játékvezetők ítélete szerint már a negyed végét jelző dudaszót követően született, ezért nem adták meg.

Az utolsó negyedben ismét a vendégek szereztek előnyt, majd két vendéggól is született megúszásból, először Kevin Graham, majd Biros Péter talált be, négy perccel a meccs vége előtt 6–5-re vezetett az Eger.

Tíz másodperccel a találkozó vége előtt még Gór-Nagy Miklós lőtt, de Szécsi Zoltán védett, így az Eger hazai pályán egy góllal legyőzte a Honvédot.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
12. FORDULÓ
ZF-EGER–GROUPAMA-HONVÉD 6–5 (2–2, 0–2, 2–0, 2–1)
Eger, Bitskey-uszoda, 1300 néző. Vezette: Petik András, Horváth Cs.
Eger: Szécsi – Bundschuh, Hegedüs G., BIROS 3 (1), Kis G. 1, HOSNYÁNSZKY 1, GRAHAM 1. Csere: Binder, Varga II Zs., Kovács G., Kotszidisz, Sántavy, Feltham
Honvéd: Gergely – Bátori 1 (1), SZIVÓS 2, GÓR-NAGY 1, Hárai, Mátyás 1, Tóth M. Csere: Jansik, Salamon, Angyal, Hangody L.
Gól – emberelőnyből: 7/1, ill. 7/1
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Mátyás (26. p.)
Kiállítva (cserével, végleg): Hárai (24. p.)
Gerendás György: A fiúk is láthatják, ez az egyetlen járható út a sikerhez. Vicsorogva kell küzdeni, és majd menni fog a játék is, addig viszont vicsorogva kell meccseket nyerni.
Vad Lajos: Bizonyítottuk, hogy van tartásunk, úgy érzem, nyerhető meccs volt. Hárai kiállítása nagy veszteség volt a számunka, szakmailag befolyásolta a meccsünket.

1. Szeged Beton VE 12 10 1 1 154–73 +81  31
2. ZF-Eger 11 10 1 128–76 +52  31
3. TEVA-Vasas-UNIQA 11 9 1 1 136–65 +71  28
4. Groupama-HONVÉD 11 8 3 129–69 +60  24
5. FTC Fisher Klíma 11 7 4 115–87 +28  21
6. Szolnoki Főiskola-KÖZGÉP 11 6 1 4 97–76 +21  19
7. PVSK-Fűszért 11 5 1 5 80–81 –1  16
8. Bodrogi Bau Szentesi VK 11 4 7 78–129 –51  12