Az Eger a Népligetben nyert a Fradi ellen

2011.03.05. 19:50
A férfi vízilabda-bajnokság élvonalának 21. fordulójában az Eger idegenben 9–5-re legyőzte a Ferencvárost, míg a Vasas Szolnokon győzött két góllal.

A Fradi hazai környezetben sem bírt az Egerrel (Fotó: Hegedűs Gábor)

A játéknap legnagyobb érdeklődéssel várt mérkőzését a Népligetben játszották, ahol a szezonnak nagy elánnal nekivágó, de később visszaeső Ferencváros az Egert fogadta.

Az első két negyedben tartotta a lépést riválisával a hazai csapat, de a harmadik játékrészben kiütközött a nagyobb játéktudás, és a hosszabb kispad Gerendás Györgyék javára. Ezt a szakaszt 4–1-re nyerte meg az Eger, eldöntve a három pont sorsát.

Az Eger végül 9–5-re nyert, míg az FTC-nek lassan bele kell nyugodnia abba, hogy a rájátszásban csak az 5–8. helyért játszhat.

Az Eger mellett a másik élcsapat, a Vasas is nyert. Földi László együttese az első negyedben kétgólos előnybe került Szolnokon, ami megmaradt a lefújásig. A hazai csapat kiválóan küzdött, ponttal azonban nem gazdagodott.

A Top4-be igyekvő Szeged és a Honvéd is sikerrel vette a mai akadályt, előbbi a Pécs ellen, utóbbi a Debrecen ellen győzött könnyedén – egyaránt hazai környezetben.

Az OSC hatalmas izgalmak közepette nyert egy góllal az Angyalföldi Sportiskola ellen. Az Újpest pedig továbbra is pont nélkül áll, miután 19–11-re kikapott a Szentestől.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
21. FORDULÓ
SZOLNOKI FŐISKOLA-KÖZGÉP VSC–TEVA-VASAS UNIQA 8–10 (1–3, 2–2, 3–4, 2–1)
Tiszaligeti uszoda, 400 néző. Vezette: Juhász Gy., Székely B.
SZOLNOK: GÁRDONYI – Császár, MARNITZ 2 (1), Süveges 1, Regős, R. Georgescu 2 (1), Pásztor 1. Csere: MEZEI 1, Kovács O. 1, Gerritse, Hangay Z., Hangay R., Bálint G. Edző: Cseh Sándor
VASAS: NAGY V. – Katonás, Decker, KISS G. 4 (1), POWERS 2, Steinmetz B., KOVÁCS R. 2 (1). Csere: Vörös, Vámos, Hőha, TAKÁCS B. 2, Fülöp. Edző: Földi László
Gól – emberelőnyből: 6/2, ill. 7/2
Gól – ötméteresből: 4/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Regős (27.), Takács B. (29.)
Cseh Sándor: – A küzdéssel nem volt gond, a helyzetkihasználással és az ötméteresekkel annál inkább.
Földi László: – Több szép megoldással kiharcoltuk a győzelmet.
UTE-BODROGI-BAU SZENTESI VK 11–19 (4–5, 2–5, 2–5, 3–4)
Szőnyi út, 100 néző. V: Vogel, Madarasi
ÚJPEST: Veres – RÉKASI 3 (1), Balczer 3 (3), Etédi, Papp G., Rostás 2 (2), Vrezgó 2. Cs: Szenes (kapus), Bakó, Osváth, Blank 1, Váradi, Markó. Edző: Molnár Ákos
SZENTES: Horváth T. – BALOGH Z. 3, ARACZKI 4, Turzai 2 (1), Józsa, Szabó Z. 3 (3), Németh B. 3 (1). Cs: Szabó L. 2 (1), Nagy M. 1, Beleon B., Rácz 1, Nacsev, Imre. Edző: Tóth László
Gól – emberelőnyből: 11/6, ill. 10/6
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 5/5
Kipontozódott: Vrezgó (16. p.), Németh D. (29. p.), Bakó (32. p.)
Molnár Ákos: – Védekezés, védekezés, védekezés…
Tóth László: – A győzelmet a szentesi vízilabdasport legendájának, Rébeli-Szabó Józsefnek ajánljuk.
FTC-FISHER KLÍMA–ZF-EGER 5–9 (2–3, 1–2, 1–4, 1–0)
Népliget, 150 néző. Vezette: Marjay, Kun Gy.
FTC: B. MITROVICS – Szeles, Czigány K. 1, Kunac, MISICS 2 (1), Weszelovszky 1, Varga I Zs. 1. Cs: Tóth Z., Ágner, Illés S., Sánta, Galambos
EGER: SZÉCSI – HEGEDÜS G. 2, Biros, Bundschuh, Kis G. 1, HOSNYÁNSZKY 2 (1) Graham 1. Cs: Kovács G., Binder, Kotszidisz 1, Varga II Zs. 1, Petrovai, Sántavy 1
Gól – emberelőnyből: 9/1, ill. 3/1 (1)
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. 1/0
Kipontozódott: Bundschuh (24. p.)
Sárga lap: Gerendás (13. p.), Ambrus (18. p.)
Ambrus Tamás, a Ferencváros edzője: – Az elején kihagyott három-négy százszázalékos helyzet megbosszulta magát, a félidei három ötnek a fordítottja is lehetett volna. Kicsit elfelejtettük azt a fegyelmezett játékot, amit az utóbbi időben már megmutattunk. A kettős igénybevétel sok azért ennek a társaságnak. Az Eger egy kicsivel később fáradt el, mint mi.
Gerendás György, az Eger edzője: – Megint hajtós meccset játszottunk, és ahogyan pénteken Biros Peti jó játéka kellett a biztos sikerhez, most ugyanezt a Szécsi Zoli átvállalta.

GROUPAMA-HONVÉD–DEBRECEN-FUJITSU 17–7 (4–4, 3–2, 4–1, 6–0)
Kőér u., 100 néző. V: Horváth Cs., Pásztor A.
HONVÉD: Lévai – SZÍVÓS 4, HÁRAI 2, Bátori 2 (1), TÓTH M. 3, Gór-Nagy 1, Jansik. Cs: Gergely (kapus), Simon R., Tóth B., SALAMON 4, ANGYAL 1 (1), Dr. Hangody L. Edző: Vad Lajos
DEBRECEN: Decker A. – Kistamás 2, Bugajtyuk, DUNCA 2 (1), Apanaszenko 1, Simon A. 1, Zoufal. Cs: Kárteszi, Halek 1 (1), Kőrösi, Szőllősi, Varga A. Edző: Gyöngyösi András
Gól – emberelőnyből: 8/2, ill. 6/2
Gól – ötméteresből: 6/4, ill.
Kipontozódott: Halek (30. p.)
Sárga lap: Gyöngyösi András (6. p.)
Vad Lajos: – Nem a csúcsformánkat futjuk. Többet kell tennünk, hogy az álmaink teljesüljenek.
Gyöngyösi András: – A végére mindig kijön a különbség.
SZEGED-BETON VE–PVSK-FÜSZÉRT 15–9 (5–2, 2–3, 4–2, 4–2)
Szeged, 50 néző. V: Vojvoda, Marnitz
SZEGED: Baksa – TÖRÖK 4 (2), VINDISCH 2 (1), MOLNÁR T. 4 (2), Kayes, KISS CS. 2 (1), Younger. Cs: Busila 1, Varga P. 1, Juhász Zs., Somogyi 1. Edző: Kásás Zoltán
PÉCS: Tihanyi – Tóth B., De Blasio 1, SCHOLEFIELD 2 (1), NAGANUMA 2, Krizsán A., Lukács G. Cs: Bisztritsányi (kapus), BÓBIS 2 (1), Müller 1, Hangody Gy. 1, Krizsán G. Edző: Petik Attila
Gól – emberelőnyből: 12/6, ill. 7/2
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 2/2
Kipontozódott: Tóth B. (25. p.), Naganuma (29. p.), Krizsán A. (31. p.)
Kiállítva (cserével végleg): Busila (13. p.)
Kásás Zoltán: – A fegyelmezetlenségünkből adódó hibák ezúttal is visszaköszöntek.
Petik Attila: – Összességében elégedett vagyok, kár az utolsó percek figyelmetlenségeiért.
ASI–OSC 7–8 (1–2, 1–1, 3–2, 2–3)
Hajós uszoda, 100 néző. V: Németh András, Dodog
ASI: BARABÁS – Rusz B., Kiss Á., Takács Balázs, Kovács P. Laczkovics 1 (1), Létay 2 (2). Cs: Lázár Zs. 1, HARTMAN 2 (2), Dorogi 1, Kürtös. Edző: ifj. Kenéz György
OSC: ÁTS B. – Herczeg 1, MAKLÁRI 2, Benczur 1, Zentai 1 (1), KORÉNYI 1, Tiba 1. Cs: Szentesi, Balla, Kiss Gy. 1, Cseh A., Ürögi. Játékos-edző: Ürögi Zsolt
Gól – emberelőnyből: 15/4, ill. 13/1
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. –
Gól – ötméteresből: –, ill. 3/0
Kipontozódott: Maklári (23. p.), Herczeg (27. p.), Takács Balázs (31. p.)
Kiállítva (cserével, végleg): Lázár Zs. (28. p.)
Ifj. Kenéz György: – Sajnálom, hogy megint egy góllal kaptunk ki, mert megvolt a sanszunk a pontszerzésre. Az ilyen kiélezett meccsekhez még rutintalanok vagyunk.
Ürögi Zsolt: – Magunknak tettük nehézzé a meccset azzal, hogy kihagytunk három ötméterest és rengeteg emberelőnyt.