Világbajnok a magyar férfi pólóválogatott!

2013.08.03. 21:57
Nagy rengeteg védéssel segítette világbajnoki címhez a magyar válogatottat (Fotó: MTI)
A magyar férfi vízilabda-válogatott aranyérmes a barcelonai világbajnokságon! Benedek Tibor szövetségi kapitány csapata a döntőben 8–7-re győzte le Montenegrót. A mieink 2003 után diadalmaskodtak ismét, tíz évvel ezelőtt szintén a katalán fővárosban értünk fel a csúcsra.

1. NEGYED

Ha egy edző két és fél perc elteltével időt kér, az sok jót nem jelenthet. Pontosabban igen, ha az ellenfél szövetségi kapitánya teszi ezt, márpedig Ranko Perovics ezt tette, miután két csodálatos góllal 2–0-ra vezetett a magyar válogatott: Varga Dénes, majd Hárai Balázs svédcsavarból volt eredményes.

A LEGJOBBAK: VARGA DÉNES ÉS NAGY VIKTOR
Varga Dénest választották a Barcelonában rendezett vizes-világbajnokság legértékesebb játékosának, míg a torna legjobb kapusának járó díjat Nagy Viktor érdemelte ki.
A torna álomcsapatát ide kattintva nézheti meg!

A montenegrói csapat edzőjének időkérése csak annyira jött be, hogy a folytatásban mi nem tudtunk betalálni. Sajnos sokszor esélytelenek voltunk bejátszani centerbe a labdát, de sebaj, legalább mindig hátraértünk, és remekül védekeztünk. Nagy Viktor már az első védése után „megbeszélte” a montenegróiakkal, hogy „Ma nem!", azaz ma nektek nem sok keresnivalótok lesz itt.

Nem is volt, az első negyedben a tíz montenegrói kapura lövésből egy sem kötött ki a kapuban. 2–0

2. NEGYED

A magyar kreativitás aztán a második negyedben is megmutatkozott. Bár Madaras Norbert nem nagyon találta lövőformáját, de nagyszerű passzt adott emberelőnyben. Hárai közeli húzása után már három góllal is vezettünk. Azért arra nem számíthattunk, hogy a 2008-as Európa-bajnok nem szerez gólt ellenünk, az viszont remek, hogy először ezt a 13. percben tette meg. Darko Brguljan gólja után azonban visszaállíthattuk volna a háromgólos előnyt, de Hosnyánszky Norbert lövését védte Milos Scsepanovics.

Az ellentámadásban fórt kaptak a montenegróiak, Alekszandar Ivovics pedig kíméletlenül nagy gólt lőtt hét méterről. Egy góllal vezettünk tehát a nagyszünetben, úgy, hogy összesen öt gól született a találkozón. 3–2

Hosnyánszky is betalált, ez is kellett a magyar győzelemhez

3. NEGYED

Már hozzászoktunk, hogy ezen a világbajnokságon rengeteget kell emberhátrányban védekeznünk, s ezúttal is rendesen szórták ki a magyar játékosokat a sporik. Petrovics értékesített fórja azt is jelentette, hogy egyenlített ellenfelünk. Gólváltás után megint elővettünk valamit a magyar virtusból. Megcsináltuk ugyanazt, amit a Varga testvérpár az elődöntőben, csak éppen ezúttal Hosnyánszky tette fel húzásra a labdát Szivós Mártonnak. Vezettünk is 5–4-re.

MADARAS ISMÉT ÁTÉLTE

„Nagyon boldogok vagyunk. remek, hogy ismét átélhetem ezt az érzést, tíz évvel azután, hogy itt nyertünk. Új csapatunk van, hatalmas dolog, hogy ezt véghez vittük" – mondta Madaras Norbert a találkozót követően.
A montenegrói Szasa Misics talán jobban örült volna a bronzéremnek.
„Nagyon fájdalmas érzés ez most. De ilyen a sport, vannak felvillanyozó csúcspontjai és ijesztő mélypontjai. Ez az amiért érdemes nézni ezt a játékot. Talán a bronzérem jobb lett volna, mert akkor győzelemmel búcsúzol, míg az ezüstérem vereséget jelent" – mondta a montenegrói játékos.

Sőt! Nem sokkal később visszaállítottuk a kétgólos vezetésünket. Varga Dániel úszott fel, majd hat méterről szépen pattintott a jobb alsóba. Remek gól volt a csapatkapitányunktól, akinek pár héttel ezelőtt még drótok voltak a kezében.

Klikovak ugyan egy gólra zárkóztatta az övéit, de így is hatalmas lehetőségünk volt újabb találatot jegyezni. Ám a negyed végén nem tudtuk kihasználni a kettős emberelőnyünket... 6–5

4. NEGYED

Ivovics sajnos a negyedik negyed elején egyenlített, de montenegróiak továbbra sem tudták átvenni a vezetést. A 27. percben fórba kerültünk, Benedek Tibor pedig nagyon jó ütemben időt kért. Szépen meg is játszottuk, Hosnyánszky pedig higgadtan értékesítette azt.

Nagy „Ma nem" Viktort kétszer próbálták ezután ejtéssel megetetni – egyszer sem sikerült. Igaz, egyszer a kapufa segített, de jó kapusnak van szerencséje.

Aztán Madaras újfent gyenge lövéssel fejezte be a magyar emberelőnyt – hogy aztán győztes passzt adjon. A mostani csapatból most már egyedüliként kétszeres világbajnok balkezesünk a következő fórban már tudta a helyes megoldást: megjátszotta Szivóst, aki közelről győztes gólt szerzett. 8–7

A magyar válogatott 2003 után ismét Barcelonában lett világbajnok, míg Benedek Tibor szövetségi kapitány élete első fontos tornáján, amelyen a magyar csapatot irányította, aranyérmes lett.

Aranyérmes a Benedek-csapat

SÍRÁS, MUNKA, SZÍV, NAGY VIKTOR - ÍGY LÁTTÁK A VILÁGBAJNOKOK

VIZES-VILÁGBAJNOKSÁG (BARCELONA)
FÉRFI VÍZILABDA, DÖNTŐ
MAGYARORSZÁG–MONTENEGRÓ 8–7
(2–0, 1–2, 3–3, 2–2)
Barcelona, 4500 néző. Vezette: Borrell (spanyol), Margeta (szlovén)
MAGYARORSZÁG: NAGY V. – Varga Dénes 1, SZIVÓS 2, Madaras, HÁRAI 2, Varga Dániel 1, Gór-Nagy. Csere: Decker Á., Hosnyánszky 1, Vámos 1, Bedő, Bátori. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor
MONTENEGRÓ: SCSEPANOVICS – N. Janovics, Paszkovics, M. Janovics, Klikovac 1, Drasko Brguljan, IVOVICS 3. Csere: Misics, Jokics, Darko Brguljan 1, Petrovics 1, Crousillat 1. Szövetségi kapitány: Ranko Perovics
Gól – emberelőnyből: 8/4, ill. 11/2
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. –
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. –
Kipontozódott: Decker Á. (23. p.)

A 3. HELYÉRT
Horvátország–Olaszország 10–8 (4–2, 4–1, 1–2, 1–3)
AZ 5. HELYÉRT
Spanyolország–Görögország 10–8 (1–2, 5–2, 2–4, 2–0)
A 7. HELYÉRT
Szerbia–Ausztrália 13–7 (3–2, 2–2, 4–2, 4–1)

4. negyed

32. VILÁGBAJNOK A MAGYAR VÁLOGATOTT!!!
32. Előnyt kapnak a végén, de NAGY védi Drasko Brguljan lövését! VÉGE
32.
Távoli lövés a támadóidő végén, de védés.
32.
Mellé száll a lövés!
31.
Madaras bejátszását Szivós húzta be centerben! 8–7
31. Hárairól küldik ki Jokicsot, még egy sárga lapot is kiosztanak. Benedek megint időt kér.
30. Ivovics
a kiállítás letelte előtt a kapu bal oldalába lőtt, Gór-Nagy csak hozzáérni tudott. 7–7
30. Varga Dánielt kiküldik, időkérés a túloldalon is.
30.
Rossz passz, elveszítjük a labdát.
29.
Újabb ejtés, Drasko Brguljantól, de erre már számított Nagy és lekapcsolta.
29.
Madaras kapáslövését védte Scsepanovics.
28.
Hárairól Petrovicsot küldik ki most.
28.
M. Janovics a bal oldali kapufára ejt.
28.
Varga Dénest küldik ki, kapufa, messzire pattan vissza hozzájuk.
27.
Szépen kijátsszuk, Hosnyánszky pedig középről a bal felsőbe pattint. 7–6
27. Ivovicsot kiállítják, Benedek időt kér.
25.
Janovics távoli lövése a támadóidő lejárta előtt Nagyban halt el.
25. Megint elhozzák.

3. negyed

24. Véget ért a negyed.
24.
Paskovicsot is kiküldik, de Hosnyánszky a kapusba lőtt, majd Varga Dénes az utolsó másodpercben már nem tudott a kapuba lőni.
22.
Elveszik tőlünk a labdát, majd Szivóst kiküldik centerről.
21.
M. Janovics szorongatott helyzetből jócskán a léc fölé tüzelt. Nagy hergeli magát, és az ellenfelet is.
21.
Rövid bepassz, nincs ítélet, jöhetnek a montenegróiak.
21.
Kontra az ellennél.
20.
Varga Dániel nem tudta meglepni Scsepanovicsot.
20.
Petrovics lövését a kapufa hárítja.
19.
Szivós akcióból ismét minket juttat előnyhöz. 5–4
19.
Hárait megint kiállítják, Crousillat a blokk mellett a rövid felsőbe pattint. 4–4
18.
Eredménytelen támadás ott, de Scsepanovics óriásit véd.
18.
M. Janovics pihenhet kicsit, Vámos lóbál, majd a léc alá zúdít. 4–3
17.
Decker szórják ki, Nagy véd, de marad náluk, Petrovics pedig a jobb felsőbe pattint. 3–3
17. A montenegróiak hozták el a labdát.

2. negyed

16. Véget ért az első félidő.
16.
Szivós lövését Scsepanovics ütötte fölé.
16.
Hárait is kiszórják, de Nikola Janovics lövését védte Nagy.
16.
Kontra bent.
15.
Varga Dénes kiállítása letelt ugyan, de Ivovics távoli lövése beakadt, 3–2.
15. Ötméteres!
Hosnyánszky lövését védi Scsepanovics...
14.
Nagy ismét védi a távoli próbálkozást.
14.
Ivovics kiállítása után Madaras lövését blokkolják.
13. Darko Brguljan
bal szélről leadott lövése becsúszott a kapuba. 3–1
13.
Varga Dániel lövését védte a montenegrói kapus, majd az ismétlés is kimarad.
12.
Mi sem jutunk lövésig, de labdaszerzés nálunk.
12.
Szivós blokkolt, majd egy kontra.
11. Hárai
sapka nélkül is behúzza a centerezést. 3–0
11.
Kontra náluk. Kiállítás középen, Mladan Janovicsot küldik ki.
10.
Bejátszás középre, Decker azonban nem tudta kapura húzni.
10.
Gór-Nagy újabb kiállítása után Brguljan veszít labdát.
9.
Bátori a bal szélről Scsepanovicsba lőtt.
9.
Itt az első kiállítás, Jokics szabálytalankodik bent.
9. Erőszakos labdaszerzés a ráúszásnál. Jöhetünk.

1. negyed

8. Zseniális védekezés, még egy blokk, lepörögnek a másodpercek.
8.
Kontra náluk, jöhetünk. Hosnyánszky távoli lövése egy blokkról fölé.
5.
Deckert kiszórják. Nagy újra véd! Ma nem!!!
4.
Nagy, Nagy és Nagy! Még mindig náluk...
4. Újabb nagyszerű blokk, de marad náluk. Nagy újabb óriási védése, szöglet.
3. Máris időt kértek a montenegróiak.
3. Hárai
a kapunak háttal parádésan csavart a hálóba. 2–0
3. Varga Dénes
kapott nagyszerű passzt centerben, és a kapu bal oldalába lőtt. 1–0
2. Gór-Nagy szabálytalankodik a center ellen, előny náluk, de jó a blokk!
1.
Rossz bejátszás centerbe, jöhetnek a montenegróiak.
1.
Montenegró hozta el a labdát, az első támadás végén Drasko Brguljan lövését védi Nagy Viktor, aki máris kezdi a lélektani hadviselést!
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Felcsendültek a himnuszok, pillanatokon belül kezdünk.

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Perceken belül kezdődik a Magyarország–Montenegró döntő a férfi vízilabda-világbajnokság döntőjében.