A Vasas szinte végig vezetve győzte le a Szolnokot

2012.12.02. 16:32
Az angyalföldiek nem engedték ki a győzelmet a kezükből (Fotó: Grnák László)
Az eddig mindkét idegenbeli rangadóján ikszelő Teva-Vasas a Szolnoki Dózsa-Közgépet fogadta a férfi vízilabda ob I 8. fordulójában, és szinte végig vezetve 9–8-ra nyert ellene.

Minden héten rangadó – tömören így is lehetne összegezni a férfi vízilabda-bajnokság mostani szezonját, amelyben 5-6 csapat is képes egymással kiemelkedő meccset játszani. Ezúttal a Vasas fogadta a Szolnokot, s az angyalföldiek a remek formában levő Steinmetz Ádám emberelőnyös találatával szerezték meg a vezetést. A Szolnok sokszor lövésig sem jutott el, amikor pedig igen, akkor nem tudott túljárni Nagy Viktor eszén. Decker Attila is lassan belejött a védésbe a túloldalon, de Vámos Márton távoli bombájával kettővel ment a Vasas az első szünetben (2–0).

A 10. percben szerezte első találatát a Szolnok, Hosnyánszky Norbert törte meg a hosszas gólcsendet. Egy-egy elrontott fór mindkét oldalon, majd Katonás Gergő visszaállította a kétgólos különbséget. A második játékrész összesen hét gólt hozott, a Szolnok többször is fel tudott jönni mínusz egyre, ennél közelebb azonban nem tudott zárkózni a nagyszünetig, így Nyéki Balázs bombája után 5–4-nél fordulhattak a felek.

Zsivko Gocsics okos góljával alakult döntetlenre az eredmény, de fordulás nem állt be a játékban, hiszen Steinmetz percei következtek. Előbb egy Deckerről kipattanó labdát húzott be, majd három játékos között szerzett újabb találatot, Negrean révén azonban maradt a szoros eredmény a negyedik negyedre (7–6).

A forgatókönyv nem változott, Katonás büntetőjével újra elment a Vasas, de a Szolnok felzárkózott, az ismételt egyenlítés azonban elmaradt. Egy-egy értékesített fór után Vasas-előnnyel indult az utolsó perc, a hazaiak jól játszottak az idővel is, és bár az utolsó másodpercekben még megvolt a vendégek lehetősége Negrean révén, de maradt a 9–8. Két idegenbeli döntetlen után otthon nyert rangadót a Vasas.

A MÉRKŐZÉS UTÁNI NYILATKOZATOK
FÉRFI VÍZILABDA OB I, ALAPSZAKASZ 8. FORDULÓ
TEVA-VASAS–SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP 9–8 (2–0, 3–4, 2–2, 2–2)
Komjádi uszoda, 500 néző. V: Marosvári, Vojvoda
VASAS: Nagy V. – Öler, Katonás 2, Takács Bálint, STEINMETZ Á. 3, VÁMOS 2, DRASKO BRGULJAN 1. Cs: Fazekas, Hárai, Angyal 1, Csapó M., Hőna. Edző: Földi László
SZOLNOK: DECKER A. – Negrean 1, Pásztor, Alekszics 1, Kis G., Hosnyánszky 2, Gocics 2. Cs: Vörös, Kovács O., Nyéki 1, R. Georgescu, Marnitz G. 1, Hangay Z. Szakmai igazgató: Kovács István
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 9/3
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Fazekas (28. p.)
Földi László: – Mindent megtettünk. Előrelépés, hogy most nem tudott az ellenfél a végén fölénk kerekedni. Meg tudtuk tartani az előnyt, és a nagyon feszült végjátékban sem követtünk el olyan hibát, amiből gólt tudott volna lőni a Szolnok. Dolgozunk tovább szépen csendben, és szeretném kiemelni, hogy olyan hangulatot sikerült megint varázsolni a Komiban, mint ami régen volt.
Kovács István: – Ez a meccs annyiból volt másabb a többinél, hogy végig nekünk kellett kapaszkodni. Amiért dicséret illeti a játékosokat, hogy mindig feltápászkodtunk, egyre feljöttünk, lehetőségünk volt vagy a vezetésre, vagy a döntetlenre. Jól játszott a Vasas, kihasználtak minden olyan lehetőséget, ami adódott nekik. Magunkban kell keresni a hibát, mint az emberelőnyök kihasználása, vagy a végén még volt idő, odapasszoltuk a labdát két méterre, ebből gólt kell lőni.
1. ZF-Eger 8 7 1 103–40 +63 22
2. A-HID Szeged VE 8 7 1 86–60 +26 22
3. Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 9 7 2 109–54 +55 21
4. Debrecen 8 7 1 99–60 +39 21
5. TEVA-Vasas 7 5 2 73–49 +24 17
6. Groupama Honvéd 8 5 3 65–59 +6 15
7. BVSC-Zugló 8 3 5 70–74 –4 9
8. Szentesi VK 7 3 4 61–78 –17 9